Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megeri emiatt a Janssennel...

Megeri emiatt a Janssennel beoltatnom magam vagy varjak a Pfizerre/Modernara Camp Leaders miatt?

Figyelt kérdés

Junius elejetol lenne szerzodesem egy amerikai gyerektaborba. Az mar biztos, hogy a tabor meg lesz tartva, de jelenleg korlatozva van az europaiak beutazasa, és legkorábban majus kozepen dontenek errol. Ha dontes születik, akkor se biztos, hogy junius elejeig lesz vizumom, meg addig repjegyem sincs. Szuleim javasoljak, hogy adassam be az egy adagos Janssent, viszont en jobban bizom a Modernaban vagy a Pfizerban. Fokent utazas miatt kellene valamelyik nyugati tipusu vakcina. Ha jelenleg tudnam, hogy biztosan lesz vizum, beadatnam a vakcinat, igy viszont nem tudom hogy megeri-e ezt valasztani vagy inkabb varjak egy picit a jobbra. Szerintetek?


P.S a heten tutira megkapnam a Janssent de a hirekbol itelve szerintem a Pfizerra is lesz lehetosegem.



2021. máj. 11. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanigy vagyok, en egyelore varok a Pfizerre-Modernara, junius 13-an repulnek ki, odaig mar nem hiszem, hogy be leszek oltva. Kulfoldon szerencsere nem jatszadoznak vedettsegi igazolvannyal, se repuleshez, se munkahoz nem kerik, legfeljebb ajanljak, szoval nem hiszem, hogy emiatt nem mehetnenk. Szerinted sikerul amugy az idei nyar? Tavaly majus 28-an mondtak le az egeszet.
2021. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szia, en bizom benne, mert máskülönben unatkoznek itthon. De tudom, hogy nme lesz ugyanolyan, mint 2 eve volt. Engem ez a bizonytalansag zavar a leginkabb. Igy hogy vizumom sincs, nem tudom h esszeru dontes-e a kevesbe hatekony vakcinat beadatni. Vagy inkabb varjam ki a Pfizert. A masodik adagot biztos nem kapnam meg a tabor kezdésig.


Sajnos benne van a pakliban az is, hogy europaiak nem mehetnek iden.

2021. máj. 12. 00:25
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Szintént sorstárs vagyok. Engem június 7-re vár a táborom..eddig nagyon kis optimista és reményekkel teli voltam, de most ezt már kezdi felváltani a csúnya realitás. Bár én nem oltatom be most magam, mert március végén elkaptam a vírust, szóval van védettségi igazolványom, de a táborom készségesen vállalta hogy elintéznék nekem az oltást ott kint. Hétfőn írtam a CampLeadersnek is, hogy akkor vízumügyben mizu, mert már nincs 1 hónapom az utazásig. Hát nem nyugtatott meg a válaszuk, ugye ők most máj.21-re várják a követség nyitását. Ja és köszönik a türelmemet..:)) "Kissé" pofátlan hozzáállásnak gondolom, mert a repjegy hozzájárulás számláját meg már küldeni akarják, hogy utaljak...

Szóval én már lelkiekben készülök rá, hogy nem tudok kimenni. Őszintén, május utolsó hetében lehetetlen elintézni bármit is, a vízumtól kezdve a repjegy foglalásig..főleg hogy következő héten hétfőn már minden papírral, negatív teszttel induljak is... úgyhogy elkezdtem szervezni a B tervet a nyárra.

2021. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Amugy en egy kicsit meg inkabb tartom lehetsegesnek, hogy megyunk, mint hogy nem. Kevesebb a napi esetszam, mint tavaly ilyenkor, es mivel dolgozni mennenk, szerintem van ra esely. Meg 1-2 nap alatt elkeszul a vizum. Azt irtak regebben, hogy a kulugyminiszterium is engedelyezte a work and travel programokat, mondjuk ez meg januarban volt.
2021. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
En azt tartom valoszinunek h tobb het kesessel megyunk. Jelenleg az a baj, hogy barmi lehetseges.
2021. máj. 12. 10:50
 16/19 anonim ***** válasza:
#15: a több hét késéssel sem lennénk kisegítve, tekintve hogy a táborok mindenképpen elindulnak, nyár közepén meg már nem fogadnak, hiszen addig is kell ott valakiknek dolgozni. Max. akkor az lesz, hogy kevesebb külföldi dolgozót fogadnak mint ahogy szokás, és inkább az amerikaiakat fogják foglalkoztatni.
2021. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nálunk 2 éve a konyhán, diningban, maintenancen csak közép-európaiak és mexikóiak/kolumbiaiak voltak. Közepesen nagy tábor voltunk, de ez is így önmagában 30 fő. Tudomásom szerint mostanra 5-en vannak biztosan, már vízummal a kezükben. Sajnos ilyen fizetésért nem nagyon találnak amerikait. Counselornek meg azok az amerikaiak mentek, akik gyerekként is ott voltak a táborban. (Na meg 17-20 évesen még annyira nem oszt, nem szoroz, hogy mennyit kapnak.)
2021. máj. 12. 11:38
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért gondolod, hogy a Janssen kevésbé hatékony, mint a Pfizer/Moderna?
2021. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Pfizerrel lettem végül beoltva. Nem én gondolom, több tanulmány is bizonyítja, hogy a tesztcsoportokban a Pfizer jobban szerepelt, kb 25%-kal, mint a Janssen.
2021. máj. 16. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!