Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan költözhetek Magyarorszá...

Hogyan költözhetek Magyarországról az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés
Mi is kell hozzá pontosan? Mik a teendők? Valaki ezt le tudná nekem írni részletesen?

2021. jún. 24. 19:16
 1/5 A kérdező kommentje:
És mi előtt még akárki lekezelő lenne, kérlek jusson eszedbe, hogy valószínűleg azért tettem fel egy kérdést mivel fogalmam sincs mi lehet a válasz, így ne is várd ezt el tőlem. Köszi ;)
2021. jún. 24. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Indulásnak Google?

Megkerestem Neked, ezt soha nem láttam, mert nem akarok költözni.

[link]

Majd ezután kérdezz,m de nagyon sok válasz van az amerikai követség oldalán angolul. (mert ugye azért illik tudni)

2021. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Kezdésnek egy épkézláb diploma vagy szakma, amire kint is van akkora kereslet, hogy finanszírozzanak egy bevándorlóvízumot hozzá.
2021. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk 2-3 versenyképes diploma, tudományos publikációk, ilyesmi. Akkor talán kapsz vízumot. Mas lehetőség nincs jelenleg.
2021. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden összefoglalva a legális letelepedési opciókat: 1) családegyesítés, magyarul szüleid vagy testvéred már állampolgárok és ők kérik neked a zöldkártyát, átfutási ideje 6-7 éves várakozás jelenleg. 2) egy cég kéri neked a zöldkártyát vagy a munkavállalási vízumot, mert akkora ász vagy illetve kiemelkedő tehetség hiányszakmában, amit helyi munkaerővel nem tudnak betölteni. Ezt csak a nagy cégek csinálják mert súlyos összegekbe kerül illetve hosszadalmas, ügyvédes procedúra 3) házasságot kötsz amerikai állampolgárral, aki kéri neked a zöldkártyát de 5 évig nem válhatsz el 4) zöldkártya lottón jelentkezel (ingyenes) és ha szerencséd van kihúznak, Magyarországról évente kb. 200 embert sorsolnak ki 5) valami világbajnok vagy sportban, vagy művészetben illetve tudományban olyan kiemelkedőt érsz el, hogy mint kivételes tehetség jóváhagyják a letelepedési kérelmet 6) menekült státusz, asylum... vagyis azt kamuzod, hogy otthon iszonyatosan üldöznek, az életed veszélyben forog, ezért menekütjogot kérsz. Ezt magyaroknak nem szokták megadni mert tisztában vannak vele, hogy mely országokban reális ez 7) befektetsz a helyi iparba jópár milla dollárral, céget alapítasz és embereknek adsz munkát, államonként változó az összeg, ami fölött már megadják ilyen esetben a zöldkártyát. Nagyjából ilyen lehetőségek vannak.
2021. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!