Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A hónap végén Los Angelesbe...

A hónap végén Los Angelesbe utazom, mikre kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

- Még soha nem utaztam repülővel, így az általános dolgokkal sem vagyok tisztában. Lesz egy bőröndöm ugye, és egy kézitáskám, de nem tudom a rájuk vonatkozó szabályokat(pl, hány kg a maximum, mennyi folyadék(pl. tusfürdő, sampon lehet nálam). Ha jól tudom, a kézitáskát magammal vihetem a gépre, mit érdemes beletennem? A bőröndömet mikor kapom vissza? Londonban kell átszállni, így nem tudom, ott van-e egyéb teendőm akár a bőröndömmel kapcsolatosan.


- Ételt/italt vigyek magammal? Azok mehetnek a kézipoggyászba?


- Az új típusú útlevelemen, a repjegyen és biztosításon kívül milyern iratokat kell eltennem?


- Mit érdemes megnéznem? Santa Monicába megyek, de ugye LA is közel van, és Hollywood is, mindenképp szeretnék érdekességeket. A hotelem a tengerparti körúton lesz.


- Mennyi költőpénzt vigyek(az ételt-italt állja a cég, tehát azon kívül értem)?


- Milyen idő lesz szept. végén- okt. elején? Nem tudom, milyen ruhákat tegyek el.


Elnézést a tudatlanságomért, örülnék, ha valaki felvilágosítana, mi hogy megy!


Köszönöm!


2010. szept. 2. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Mikor megveted a jegyet akkor meg kellett hogy mondják mekkora súlyú poggyászt adhatsz fel. amerikába több mint 20 kiló, de nem tudom pontosan.


ételt italt nem vihetsz, olyat ami bolti csomagolásu, pl egy üveg bor, azt betehtesz a poggyászba de a kézibe nem.


Cukorkát csokit felvihetsz a kéziben de olyat ami nem töltött, vagy is nem zselés vagy folyékony belülröl. ezt érdemes is.


Mikor magyarországon bechekkolsz mind két gépre kapsz beszálló kártyát így Londonban csak követed hogy melyik terminálba és melyik kapuhoz kell menned. ott csomagot nem kell átvenned csak mikor a célhoz értél.


Amit vigyél mindenképpen könyv, vagy újságok. Nagyon uncsi lesz a repülö út, habár a nagy gépen Londonból biztos lesz saját monitorod de ott nem lesz magyar film.


tusfürdö meg ilyeneket csak a feldandó poggyászba tegyél. így a vágó eszközök is, mint pl kisolló.


Elektromos eszközt ne vigyél mert 110 Volt van és más dugaj.


az iratok elég, plussz ahogy írod túristaként hotelbe fogsz megszállni, mindenképpen a foglalás, vagy Voucher legyen nálad, azt a reptéren is fel kell majd mutatnod. legyen nálad HITEL kártya. Ne bankkártya. Bankkártyát nem nagyon sok helyen fogadják el, visa vagy egyéb hitel kártya. ilyet szerintem még a bankod simán kiállítja. ez az úgynevezett dombornyomott kártya. ja és legyen persze fedezet rajta.

Nézem hoyg céges út, akkor vagy munka visumot kér a céged, vagy valami papírt kapsz hogy miért is mész oda. ezek fontosak hogy angolul legyenek, ha multi akkor tudja mit ad ki neked, ha kiscég azért jól járjatok utánna.


Minél kevesebb kp legyen nálad. ha sokat kell londoban várakozni akkor legyen nálad font (habár a reptéren válthatsz) mert meg fogsz szomjazni éhezni.


Mit tudsz megnézni foggalmam sincs, ott soha nem jártam.


De amit én tennék, vennék legalább 2 utikönyvet és elkezdeném bújni. megnézném mi az amit szivesen megnéznék, azokat bejelölném, és megnézném hogy jutok oda. mennyi a belépö. a neten mindennek van már saját oldala.

Az utikönyvek leírják az idöt is.


Amit még kalkulálj a szuvenírek. ha van kisgyereked Disney bolt stb... ha nagyobb esetleg ruhák stb... és a nagyinak meg mindenkinek szuvenír. (ha nálatok szokás)


ne feletkezz el a képeslapokról sem. írj egy listát címmel kinek kell mindenképpen küldened.

2010. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
LA viszonylag szép város, azt javaslom menj el egyszer éjszaka a városba akár csak körülnézés céljából is. Ruhákból meg vigyél mindenfélét szerintem, bár nagyon hidegre ne számíts, de lehetséges hogy szükséges lesz 1-2 hosszúgatya. És vigyázz, ne köss bele senkibe.
2010. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó utat:)
2010. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat, igyekszem hasznosítani:)

Amúgy magas szinten beszélek angolul, de még nem voltam anyanyelvi környezetben, ez van. 23 vagyok, tehát még nincsenek gyerekeim, de persze, a szuvenír alap, és hozok, amit tudok. Bulizni biztos elmegyek este.


Üdv:)

2010. szept. 4. 18:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi, hogy milyen és mennyi tusfürdőt, sampont tehetek el? Inni, enni egyáltalán nem tehetek magamnak a kézipoggyászba? Gondolom erről gondoskodnak az úton, ugye?


Köszi!

2010. szept. 5. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Feladott poggyászba tehetsz tusfürdőt akármennyit. Italt nem vihetsz magaddal, szerintem élelmiszert sem érdemes mert a vámosok beleköthetnek az USA-ban. Én még vinném az ESTA visszaigazolást is.
2010. szept. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok.


A repülögépen kapsz kaját. Londonig valószínü kávét-teát, vizet-üditöt és szendót. Londontól a nagygépen több étkezés is lesz. egy nagy étkezés tuti, és 1 vagy 2 kisebb.

italt folyamatosan kérhetsz, söt alvás közben is. iszonyat száraz a levegö a gépen, és rettentö szomjas leszel. pont ezért alkoholt nem ajánlom hogy igyál, mert még szomjasabb leszel.


kézibe semmilyen folyékonyt nem rakhatsz.


ha esetleg a géped magyarországról késik és lekésed az átszállást sincs pánik. Ha csak kicsit késik akkor megvárnak mert be vagy már chekkolva. ha sokat késik persze nem várnak de feltesznek a következö járatra, ha csak másnap indul akkor biztosítják a szállást a reptér mellett valahol. plussz ha késik a géped akkor még plussz kaját is kapsz. de sokszor nem mondják ezt. vagy is ha látod ki van írva több órás késés, menj az info pulthoz vagy a BA info pultjához (mert gondolom BA-val mész) és kérdezz rá mi a lehetöséged.


(pl mi nyaralni indultunk és a gép eleve 3 órával késöbb szállt fel, és még a reptéren (frankfurt) kaptunk egy teljes ebédet egy étteremben.)


kaját tényleg felesleges vinned. amit kell újság, könyv vagy ha van kézi video játékod azt érdemes vagy notebook.


minden elektromos eszközt ki kell kapcsolni felszállás és leszállásra de pc vagy más dolgot vissza lehet kapcsolni az utazó magaságon. csak a telefon tilos végig. pl nyugodtan fényképezhetsz.


ja bechekkolásnál még magyarországon kérd mind két gépre hogy ablak mellé kerülj. ha itt nem kéred lehet valahova középre két kínai közé ültetnek akiket szagolhatsz végig.

(én jártam így)


bulizni jól gondold meg, mert ha dolgozol is sok energiád nem lesz. idegen városban vigyázni kell az éjszakai élettel, persze nem azt jelenti hogy sehova, de mindig legyél résen.

2010. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
oda én is szeretnék eljutni.... ahw.. *.*
2010. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!