Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Alig egy hónap múlva kiköltözü...

Alig egy hónap múlva kiköltözünk a szüleimmel New Yorkba. Örülök a dolognak, mer nem igazán szeretek itt, még most sem érzek különösebbet, hogy elmegyünk. De emellett félek is, nem tudom, mire számítsak, jófejek az amerikaiak? Befogadóak?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék hallani, és ne olyanok írjanak, akik még életükben nem voltak ott, de meggyőződésük, hogy mindannyian hülyék! Szeretem a nyüzsit, de nem laktam még nagyvárosban, nem tudom hogy fogom fogadni ezt mindennap. Szerintetek jó hely egy 15 éves lánynak? Tulajdonképpen mindig is vágytam oda, de most, hogy biztos a dolog és ez már a valóság, vannak kétségeim. Dehát csak jobb lesz ott nekem, nem?:O
2011. júl. 29. 17:14
1 2
 1/20 anonim válasza:
18%
azzal számolnod kell hogy nagyon más MO-n mint NY ba, nem véletlen van az emberek házába fegyver, nem véletlen megengedett egy házba, és ott rohadt nagy szennyeződések vannak a környezet tehát eléggé rossz, ha szereted a nyüzsgést a hatalmas felhőkarcolókat a kiáramló csatorna szagot és a melletted járókelő ember szagát akkor jó lesz.
2011. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Befogadóak az miatt nem kell aggódnod! Az ottani emberek nagyrésze külföldi országokból jött.

Azt pedig ,hogy jó-e neked vagy nem ,nem tudja senki sem megmondani. Ez majd kiderül ha ottvagy.

Sok szerencsét!

2011. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha majd sétálsz és látsz egy-két hírességet,

akkor az illető nem olyan, mint ha hasonlítana arra,

hanem ő maga az !!

2011. júl. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom hogy ki vagy te sötét 1.sz.válaszoló, de gyanítom, hogy a másik kérdésnél is te válaszolgatsz, és lehúzod az USA-at. Te megérdemelnéd hogy ilyen körülmények között élj, mint amit itt leírogatsz az Államokrról! De még jó hogy nem így van!

Te szórakozásból és bosszantásból írogatod a baromságaidat, halvány fingod sincs, hogy milyen kint élni, de te nem is fogsz oda kijutni, mert nem érdemled meg!!! Úgy hogy DUGULJ EL!


A kérdezőnek üzenem, hogy nagyon jó élet van kint, nem fogod megbánni, hogy oda kijutsz, és főleg ott fogsz élni!!! Én nagyon írigyellek, én éltem kint Amerikában 4 évig, és csak a legjobbakat tudom mondani a körülményekről. _Sok államban jártam, és az utobbi két és félévet NYC-ben éltem. Soha semmilyen atrocitást nem láttam, és nem ért ilyen engem, csak pozítivum. Nagyon kedvesek az emberek, nagyon jó a feeling, és nagyon megfogod szeretni. Itt nem közlekednék az utcán már este 10 óra előtt sem, de ott bizony közlekedtünk, még éjszaka is, és feka negyedben is, soha senki nem bántott és nem lőtt le bennünket. A magyarok viszont nagyon görények egymással ott is, mint itthon!!!

Nagyon írigyellek, és sok sikert kívánok Neked, és az egész családodnak!!!!

2011. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, és én a négy év alatt egy patkányt sem láttam / egy két magyaron kívül/ mosómedvét, mek mókusukat azt viszont sokat. Pedig Manhattn-be jártam be nap mint nap metróval, és mily érdekes, semmi bajom nem lett. Sőőt örökké bánni fogom hogy hazajöttem!!!!
2011. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Szerintem minden városnak megvan a fényes és árny oldala, élj akárhol a világban; London, Budapest, New York. De egyet kell értenem az utóbbi válaszokkal [kivéve a dugulj el meg stb. idétlen válaszrészt. megértem h nektek jó volt ott, de mások azért tartanak a nagyvárosoktól, tudnak ott érdekes incidensek történni]. Ez velük jár. Viszont családdal mész, kizártnak tartom h városnak olyan részére kerülnél ahol bármi baj érne, amúgy is, Amerikában többre tartják azért a rendőröket mint pl M.o.-n, rendes, kiváló kiképzést kapnak,kizártnak tartom, hogy bármiféle balhét engedjenek, főleg egy ilyen fontos városban. Szórakozni tudsz majd rendesen, ne aggódj, remek életed lesz, csak tudj megállni a lábadon, ne sodródj el nagyon, tudj nemet mondani. Annyi.:D
2011. júl. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó válaszolónak! Nem szoktam idétlen válaszokat adni, ha te idétlennek értelmezed, akkor az téged mis minősít!!!!
2011. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) hát az első után kicsit megijedtem, általában nem vagyok befolyásolható, de ebben a témában igen, nem voltam még ott, szüleim idén többször is utaztak a költözés miatt. nekik nagyon bejött a környék, ahova majd megyünk, én pedig bízom bennük, ismerem őket annyira, hogy tudjam, igazuk van. hát biztosan drasztikus változás lesz, mert a város, ahol most élek, szinte semmi nincs. egy kávézó, oda szoktunk járni, egyébként meg tényleg nincsen semmi. na de majd ott bepótolom:) hát remélem, a barátkozás jól fog elsülni, barátok nélkül tök unalmas az egész élet... de ha arra gondolok, hogy itt kell hagynom az itthoniakat... hát majd lesz valahogy:) nahát a magyarok aztán tényleg nyírják egymást, ezt még így 15 évesen is látom, annak örülök, hogy ettől megszabadulok. aztán még az is meglehet, hogy 30 évesen haza akarok majd jönni... hát meglátom, milyen lesz ott, a többi majd jön magától:) és szívesen fogadok még válaszokat!:)
2011. júl. 31. 13:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne foglalkozzál az elsővel, mert valszeg vagy elme*beteg,

és/vagy sohasem volt még a faluján kívül !!


N.Y. maga a csoda. Hihetetlen tömeg az utcán, millió üzlet és sok minden jóval olcsóbb mint idehaza.

A legtöbb világsztár N.Y.-ban is tart fenn egy lakást, még akár össze is futhatsz velük.

Ott "picivel több" vendéglátóegység van mint amennyit írtál, hogy van nálatok. Ha jól emlékszem több mint 10ezer vendéglő, bár, étterem található a világ minden nemzetéből.

Ja és majd minden sarkon metró fut.

Unatkozni nem fogsz.

2011. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Az elso valaszolo kicsit tulzott, ami a rohadt nagy szennyeződéseket illeti, hiszen az van Budapesten is. Fegyvert nemcsak a nyujorkiak tartanak!


Ettol fuggetlenul nem kell ot lehulyezni vagy le-elmebetegezni. Aki ilyesmit ir az semmivel sem kulonb.


En peldaul tobbszor jartam NYCben es ha fizetnenek sem koltoznek oda (LAben elek). Pl. engem pont az taszit NYCben, amit leirtatok: a hihetetlen tömeg az utcán, a millió üzlet, a nyüzsgés, a kiáramló csatorna szag, a járókelő emberek szaga.

Hogy kinek tettszik es kinek nem az teljesen embere valogatja.


Az nagyon valoszinu h a kerdezonek jobbak az eselyei a jovojet illetoen mintha Mo-n maradna, de ne fessunk neki csaloka kepeket. Raadasul a legtobbunk felnott, o pedig meg egy gyerek, egeszen mashogy fogja latni a dolgokat.


Ami az arakat illeti, gondolom meg nem erint annyira, hisz nincs sajat kereseted, de ez-> "és sok minden jóval olcsóbb mint idehaza" is kurta. NY city szinte az egyik legdragabb hely. Statisztika szerint peldaul LA legalabb 24%-al olcsobb minden tekintetben, szoval ha valami olcsobb nyujorkban mint Mo-n, akkor az szinte mar ingyen van losziban, nem?


Ja es hires embereket (T.Cruise, J.Travolta, K.Costner, L.Gaga) azt itt is latni :)


Jo utat!

2011. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!