Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha beadom zöldkártyalottóra a...

Ha beadom zöldkártyalottóra a jelentkezésemet, és utána kiutazok az USA-ba ESTA-val, elképzelhető hogy nem engednek be arra hivatkozva hogy jelentkeztem a zöldkártyalottóra blablabla?

Figyelt kérdés

2022. márc. 5. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan hogy zöldkártyalottó.
2022. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A 2023asra már nem tudsz jelentkezni.

A 2024esre a jelentkezés pedig csak októberben indul. Előtte még kedvedre nyaralgathatsz az USAban.

2022. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha beadod hivatalosan a jelentkezésedet a zöldkártya sorsolásra, utána az Esta-val ne is próbálkozzál, mert nyilvánvaló a hatóságok számára, hogy az USA-ban képzeled el a jövődet.
2022. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt irják hogy nem befolyásolja más fórumokon. És ha nyilvánvaló a hatóságok számára akkor mi van, amig nem nyertél, addig csak turistaként mehetsz. Ha megnyered majd mehetsz oda élni. Egyébként az estával való belépést érted próbálkozás alatt vagy az esta megigénylését?
2022. márc. 5. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé érthetően leírtam.

Azt, hogy miket olvastál össze más fórumokon, nem fogja meghatni a bevándorlási tiszteket az USA beléptetésnél. Ha a legkisebb gyanú is felmerül, hogy kint maradsz, nem engednek be!!

Ha beadod a zöldkártya igényedet az már nem csak gyanú, hanem bizonyíték!

Láttam már pár visszafordítást, de hajrá.

2022. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6-os Akkor hajrá...
2022. márc. 5. 19:32
 7/9 A kérdező kommentje:

ESTA is simply the online form you complete to be able to enter the US under the Visa Waiver program - an abbreviated form of visitor’s visa that doesn’t require prior application for an actual visa stamp from a US consulate.


Like any other form of the visitor’s visa, it requires a showing of “non-immigrant intent” - the intent to come only temporarily and for the purpose of the visa - to visit - and then return to a residence abroad.


This said, simple application under the Diversity Visa Lottery isn’t enough to cause a problem with entry under ESTA/Visa Waiver. If you were to win the lottery AND then submit an application to process for an immigrant visa, this would be a clear expression of immigrant intent likely sufficient to cause a problem with visitor entry. But, simply entering the lottery won’t cause a problem.


Speak with an attorney for further guidance.


Nem én találtam ki hanem egy bevándorlási ügyvéd irta ezt.

2022. márc. 5. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Simán beléphetsz turistaként a zöldkártyalottóra való jelentkezés után. Én is azt tettem, semmi nem volt, szokásos kérdések a belépéskor.
2022. márc. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as szerintem is igy van, csak itt össze vissza irogatnak akik sosem voltak az USA-ban.
2022. márc. 10. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!