Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York öt kerülete közül...

New York öt kerülete közül melyik a legérdekesebb és melyik a legkevésbé érdekes?

Figyelt kérdés

Most vasárnap megyek egy hétre New York-ba és nagyon érdekelnének ilyesmi dolgok.

Staten Island érdekes kerület? Akkor miért nem ismert annyira?

Bronxban tényleg óvatosnak kell lenni?



2022. jún. 22. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Turista szempontbol Manhattan a legerdekesebb.Esetleg Brooklynban is lehet erdekes helyeket talalni. Bronxot nem ajanlom. Queens csak a helyi lakosoknak jut valami erdekeset. Staten Island messze van mindentol de a Staten Island Ferry erdekes latvanyokat jut es ingyenes.
2022. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi voltunk, már egy évvel előtte részletes programot állítottunk össze. Te most kezdesz hozzá, két nappal előtte? :-D
2022. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A turista célpontokat mindenki ismeri, ezért érdekességként inkább azt írom le, hogy van egy park Manhattan szélén, ahonnan látni a Szabadság szobrot.

Tele van szelid mókusokkal. Ha viszel valamilyen mogyorót, kézből tudod etetni őket.

:)

2022. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Már megvan a program, csak kíváncsiságból kérdezem.

2022. jún. 22. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
17:52 azt hiszem te Liberty Parkra gondolsz, az New Jersey. De a park tenyleg jo, nincs olyan turistaa tomeg mint mashol.A szobrot jol lehet latni, bar inkabb hatso reszet. Sot neha odateved egy ket foka is. Szoval jo hely.
2022. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi a segítséget.

Így is van, csak már nem emlékeztem a nevére.

2022. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik kerületnek meg van az önálló kis története.

Érdemes elolvasni írásokat, ki hol élt, esetleg milyen filmet forgattak ott.

Mikor ott jártam nekem az Olasz/kínai negyed élmény volt a Keresztapa miatt :D Vagy a Jóbarátok ház (tudom, hogy LA-ben forgatták, de akkor is)

2022. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy Brooklyn, és a Time Square környéke. Hiába turista célpont, akkor is az a leg new yorkibb, legjobb. New York olyan, mint Budapest, sok new yorki hasonlítja hozzá, kivéve a felhőkarcolókat. Amerikai érdekesség szerintem beljebb található. Route 66 kaland, nevadai sivatagi kaland, kentucky állambeli whiskey kultúra kaland, stb.
2022. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval Amerika hatalmas, így nem fogod tudni ketté osztani a látványosságokat, és az egyedi helyeket jelentősebb utazás nélkül. Egyébként vízum nélkül is beutazhatsz, csak a déli határról, Mexikóból kell belépned. Na az pl. kaland lehet, mert ott sok mérföldön keresztül csak sivatag és forróság van. Rengetegen szomjan haltak, akik átsétáltak Mexikóból az államokba.
2022. jún. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!