Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Gyakori látvány az ilyen a 2...

Gyakori látvány az ilyen a 2 × 5 sávos amerikai (kaliforniai) autópályákon?

Figyelt kérdés
Hogy ilyen torlódás alakul ki: [link]

2022. júl. 8. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2022. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Igen, sőt szerintem ez nem is torlodas meg.
2022. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sűrűbben lakott területeken igen.
2022. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem torlódás, ezek mozognak. Ez semmi.

Nézd ezt. Mindenki a féken ugrál, villognak a féklámpák, a sebességük kb 3 mph (a sétáló ember sebessége)

[link]

Vagy ezeket nézd, ők sem mozognak csak lépésben.

[link]

2022. júl. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de ez nem torlódás, ez a normális forgalom csúcsidőben. Az átlagos sebesség olyan 50-60mph körül szokott lenni, ami kb. 80-100km/h. A bal oldali sáv pedig a gyors sáv, amiben csak akkor mehetsz, ha megfelelsz a feltételeknek, ami a képen az, hogy legalább 3 embernek kell lennie a kocsiban. Ezt nagyon szigorúan szokták nézni.
2022. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

#5

A kriterium legalabb 2 ember, nem 3. Latom, hogy a kepen 3 van irva a tablara, de gyakorlatilag a SZABALY mond 2+ embert, ha tehat 2 ember ul a kocsiban, es a rendor kihuz amiert csak 2 ember ul benne es nem 3, akkor megtamadhato a birsag. Elarulom, nem huznak ki.

Es nem gyors savnak hivjak, hanem carpool vagy hov (High-Occupancy Vehicle)

Es ha kellokeppen besotetitett hatso ablaku kocsiban vezetsz, es vezetes kozben elmondod hangosan a tetszoleges tartalmu monologodat es kozben idonkent hadonaszol, akkor nincs az a kamera, amelyik felvetele alapjan megbuntetnek (mert ugy nez ki, mintha a hatso ulesen ulne valaki es hozza beszelsz). A rendorok nem allitanak meg csak azert, hogy megszamoljak az utasokat. A melletted araszolo kocsibol szinten nem lathato, hogy ul-e valaki a hatso ulesen vagy sem.

En enekelni szoktam, a boci-boci tarkatol kezdve a Janos bacsi a csataban-ig mindenfelet. Az elmult 20 evben meg sosem allitottak meg, pedig 95%-ban egyedul vagyok a kocsiban.

A kerdezo altal mutatott kepen, a jobb oldalon halado a kocsik valoszinuleg 30-40 mph-val mennek (a kovetesi tavolsagbol gondolom), 50-60-nal nem szoktunk ennyire tailgatelni. A bal oldalon elkepzelheto az 50-55.

Az autopalyakon a varosokban az engedelyezett sebesseg 55 es 65 kozott valtozik, fuggoen a kozelben levo masik autopalya leagazastol stb.

Amugy a kep 2005-ben keszult, es Oakland, CA egyik reszet mutatja. A kepen jobbra esik, de nem igazan lathato a San Francisco obol, meg tavolabb San Francisco.

2022. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2022. júl. 13. 18:00
 8/10 A kérdező kommentje:
2022. júl. 13. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez az. Es Oaklandban keszult a kep, a kozelben elek, innen ismerem.
2022. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
#6-o. Amerikában élek és nagyon jól tudom az itteni szabályokat. A gyorssáv egy fordítás volt, mert gyakorlatilag az, ha dugó van és megfelelsz a kikötésnek mehetsz benne és sokszor gyorsabban mész, mintha a többi sávban mennél. Oda van írva a táblára "Carpool is 3 or more person per vehicle", ami 3 vagy több főt jelent. A legtöbb helyen 2 szokott lenni, de a képen 3 van, én arra írtam és, ha nem tartod be igenis kiszed a rendőr, láttam már több esetet is. Az elképzelhető, hogy California-ban a sofőrök sokkal óvatosabbak, mint nálunk Georgia-ban vagy esetleg Arkansas-ban vagy Kentucky-ban. Itt Georgia-ban az átlagos sebesség bőven 50-60mph-et ilyen forgalomban az I-75-on és az I-285-on is. Államokon belül is hatalmas eltérés van vezetési kultúrában nem csak államok között, de ha itt élsz, ezt neked is tudnod kéne..
2022. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!