Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » San Francisco városában...

San Francisco városában tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
[link]

2022. szept. 24. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
IGAZI bulvárbullshit...
2022. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon rossz. Ez sajat tapasztalatom. Kulonben egesz Amerikaban nagyon rossz a helyzet.
2022. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Mandiner :) :)


Eléggé egysíkú propagandaoldal, mondjuk úgy, hogy érdemes még ezt a sztorit néhány más oldalról is megvizsgálni

2022. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BeefEater ***** válasza:
Ezt a cikket nagyjából bármelyik világvárosban meg lehetne írni, csak annyi kell hozzá, hogy a cikkíró eléggé szűk látókörű és tájékozatlan legyen.
2022. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek akik a tévéből meg filmekből ismerik csak Amerikát, nincs reális kepük az országról.

Ugyanakkor a hajléktalan probléma valós, és szinte az egész nyugati partvidéket érinti. Júliusban Los Angelesben azt láttam, hogy a turistás helyeken, Venice Beach, Santa Monica a város nagyjából eltakarította a hajléktalan sátrakat, csak néhány maradt a két terület határán a homokon.

Seattle-ben háromszor is voltam idén és saját szememmel láttam, bizony sok hajléktalan tanyázik a belvárosban, a Pioneer Square környékén, 50 méterre a megyeházától meg a rendőrségtől.

A helyiek úgy viszonyulnak hozzájuk, mintha nem is léteznének, levegőnek nézik őket. Viszont nekem soha egyik sem tűnt veszélyesnek, és ha túlteszed magad a látványon meg a szagokon, akkor egy idő után te is csak elsétálsz mellettük. Nem bántanak.

Ugyanakkor azt is láttam, hogy nagy részük junkie. Megyek le a "metróba" a University Streetnél a mozgólépcsőn és mellette a kő lépcsőn két szerencsétlen ül és az egyik éppen nyomja a tűt a másikba. Lépcső alján a Sound Transit security, persze mintha mi sem történne. A legfrekventáltabb helyeken fekszenek a járdán beállva. A földön szanaszét tűk, a kis parkokban a turistáknak szánt padokra nem lehet leülni, mert hajléktalanok üldögélnek, fekszenek rajtuk. A Pioneer building előtt is. Belvárosi Targetben egy srác egy bevásárlókocsira hajolva, szinte földig ér a feje, folyik a nyála, gatyája félig lecsúszva, virít a pucér feneke, de a biztonsági őr oda se bagózik, senki sem segít, mindenki eltolja mellette a bevásárlókocsiját. A felhőkarcolók között keresztben tipikus sikátorok vannak, merőlegesen az autóforgalom által használt útra, kukák, szemetesek stb. Amikor sétálsz a gyönyörű felhőkarcolók között, minden kereszt sikátornál elementáris erővel tör ki onnan a vizeletszag. Nyilván ezeknek az embereknek nincs hol végezni a dolgukat.

A King Street Station egy szép vasútállomás, a Grand Central testvére. Nem engedtek be megnézni, mert csak érvényes vonatjeggyel lehet bemenni. Mindenki tudja, hogy a hajléktalanok beköltözését akarják így megakadályozni, csak ezt nem pc kimondani, ezért aztán a turistákat is kitiltják, mert könnyebb képmutatónak lenni, mint szembenézni a valósággal.

Seattle-ben kiváló a tömegközlekedés, de a buszokon de még a Link Light Railen is gyakran találkozol beállt hajléktalannal, főleg ha esik az eső. Mondjuk életemben először egy seattle-i Rapid Ride buszon kaptam ajánlatot 10 dollárnyi "anyag" megvásárlására, egy a mögöttem lévő ülésről a nyakamba hajoló hajléktalantól. Mondjuk ők ingyen utaznak. A bűnözés oldalát én nem tapasztaltam, pedig tömegközlekedtem éjfélkor is és soha egy percig bem éreztem magam veszélyben.

Sajnos ahol ők megtalálhatók, jelentős szeméthalmot hagynak maguk után. Ez egyszerűen nem normális. Borzasztó látni 80 évesnek látszó harmincasokat, ahogy zombiként vánszorognak át a zebrán. Még Queen Annben is láttam hajléktalan sátrat egy elegáns mansion előtt az utca túloldalán, sőt, a Fremont Cut partja is tele van sátrakkal, pár méterre a Google központjától, de nem az egész városra jellemző a probléma. Például az Amazon Spheres környéke olyan tisztára nyalt, hogy enni lehet a járdáról.

Na most Seattle tényleg drága város, ahol nagyon sokan nagyon jól keresnek. Egy középkorú férfi mesélte, hogy 5000 dollárt fizet az elvált feleségének havonta,és így már nem tudja kifizetni a havi 4000 dollárt egy egyhálós kislakásért, nem tud beköltözni a városba, pedig szeretne.

Én egyébként nagyon szeretek az USA-ban lenni, ha nem kell fogadhoz verni a garast akkor egy nagyon kellemes klub, de a jólét és a szerencsétlen sorsok nagyon durva és jól latható ellenpontot képeznek a nagyvárosokban.

2022. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!