Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Amerikában akarok szineszno...

Ha Amerikában akarok szineszno lenni elég a b2 szint angolból?

Figyelt kérdés
Van esélyem így egy castingon ?

2022. nov. 30. 10:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Rengetegszer megválaszoltam én magam is.

Itthon már színész vagy? Mennyi gyakorlattal?

Esélyed a nullával egyenlő. Nem tudom, olvastál-e már olyanról, hogy még a legnagyobb sztárok is mennek meghallgatásokra. Befutottak esetében van olyan, hogy direkt őt keresek, vagy egyenesen rá írják a darabot?

Amennyire tudom, a színházak nem repertoárt játszanak, és nincs állandó szerződés (társulat). Kisebb, jelentéktelen színházban, ha kell egy akcentussal beszélő statiszta, akkor esetleg felléptetnek.

Nagyon sok színésznek van más foglalkozása is, amiből él. Pl., nappal futárkodik, este fellép.

Túlkínálat van amerikai születésűekből is. Nem szorulnak importra.

2022. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem, nem elég.
2022. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

1. vagyok. Még annyit, hogy a magyar vizsgáid semmire nem elegendők.

Írtam ugyan az akcentust, de hát az USA-ban (mert gondolom nem Chile, Argentína, Venezuela stb. az az Amerika) a nyelvjárások, idegen hangzások, sokféle bőrszínek nem szokatlanok.

De a hibátlan beszéd elvárás, akkor is ha az tájnyelvi.

Bécsben állítólag van olyan színház, ahol tájszólással jelzik, ha egy karakter külföldi.

Pesten elég fura lenne, ha

Lánnyi, vágy nem lánnyi, ázs itt a kérdés hangzana.

Bizonyára ott úgy választanak ki szerepre jelentkezőt, hogy ezt is figyelembe veszik. De ha a kiejtésed nem irodalmi, a hangsúlyozással is küzdesz, meg keresgéled a szavakat stb., akkor néhány tizedmásodperces kínlódás után elzavarnak.

2022. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
b2 szint? Még egy áruházi pénztárosnak is kevés...
2022. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Már bocs, de attól, hogy beszéled az adott ország nyelvét ahogyan ott mindenki más is, mitől tűnnél ki a tömegből?


Tegyük fel, hogy itthon szeretnél színésznő lenni.

Próbaképpen jelentkezzél a színházakba azzal, hogy tudsz magyarul.

2022. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%
4. Bennem csak az az érdekes kérdés vetődik fel, miért kell ennyire lebecsülni hogy középfok? A felsőfok már csak szókincsileg tér el, ténylegesen. Sima munkához bármilyen angolt használó országban elég a középfok. (Színészkedni nem.)
2022. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Lugosi Béla (Dracula alakítója) semennyit nem tudott angolul, a szövegeit kiesjtés szerint írta le és tanulta meg. Mégis milyet alakított.


Miért pont téged választanának egy darabba? Hogy tervezel egyáltalán kimenni oda? Miből, milyen céghez stb.

Ahhoz, hogy valaki színész legyen még itthon is nagy szerencse kell hozzá. Nemhogy külföldön.

2022. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Még a "szereposztó díványig" sem jutnál el, mivel nem kapsz az USA-ba munkavállalási engedélyt.
2022. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

"A felsőfok már csak szókincsileg tér el, ténylegesen."

Meg fogsz lepődni.

2022. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

9.


Nem, épp ezaz hogy nem lepődöm meg.


Én megértem hogy engem le kellett pomtozmi, mivel nem értek veletek egyet annyiban, hogyha valakinek van bármilyen nyelvozsgaja és középfokú, egyből le kell mondani.


Itt mindenki nyilván anyanyelvi szinten beszél angolul. Pedig ebben az országban az ilyen emberekből erősen kevés van, nem valami jó a nyelvoktatás.

2022. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!