Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit gondoltok los angelesről?

Mit gondoltok los angelesről?

Figyelt kérdés
aki kint lakik vagy volt már ott az írjon légyszi.történetek várok a városrol.köszönöm :D
2010. okt. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

ez off lesz bocsi, de most pont ez a dal megy:


mindenki álma a napfény, a pálma, a tengerpart én meg a lakótelepen egy liftben állva dúdolom ezt a dalt: az angyali városból már elköltöztek rég az angyalok, a többiek meg a zajban nem hallják az égi dallamot, pedig ott van halkan, minden lélek húrján szól, hogy új vég kell és új kezdet, új megváltó és új jászol lálálá


:)

2010. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nagy a bűnözési ráta az aztópályákon gyakoriak a dugók sok a csöves koszos büdös város...

Amúgy vannak szép helyei de sajnos hátrányai is elég sok LA-nek..

De azért laknék ott.

Ez az én véleményem...:)

2010. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En azt gondolom, hogy megnezni turistakent kihagyhatatlan, de ott lakni...ne!
2010. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen túristaként azért is jó mivel onnan közel van San francisco Las Vegas és a Grand canyon...

Mivel sok film ott játszódik(LA) ezért sok ember azt hiszi ,hogy olyan a város mint a filmekben...Mindenki gazdag és minden csillog villog.Persze ez nem igaz...

Oké Hollywood tényleg úgy néz ki de az csak egy kis rész LA nek.

2010. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
60%
Hollywoodban fogok lakni
2010. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer turistaként megnézném az biztos, de nem laknék ott azis biztos!
2010. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Koszos tengerpart, viz. nagy dugo a foutakon. Rokonaim elnek ott, voltam mar, es par ev mulva elni is fogok ott. A belvarosban semmi penzert nem. Ha nem ott laksz, akkor szep a belvaros is. De elni csak a kornyeken lehet.
2010. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy blogon találtam gondoltam bemásolom:


Los Angeles másik arca

A tévé másról sem beszél, hogy Los Angeles az angyalok városa, hogy gyönyörű, hogy ott mindenki gazdag sztár és limuzinnal jár, ott minden szép és jó, Hollywood pedig szó szerint egy legenda.


Elmondom, hogy én mit tapasztaltam. Kocsit béreltünk és ahogy vezettünk, az egész város tele volt dobálva szeméttel. Nem csak csikkekkel, hanem több zsák szeméttel, ágymatraccal, koszos hátizsákokkal, nejlonszatyrokkal, kólásflakonokkal


A várost ellepte a szmogfelhő és az autók miatt elég zajos a város, főleg az autópálya mellett.


Az egész környék, de még a hollywoodi utcán is össze voltak festékszórózva, mindenféle banda és rapper tagekkel.


Minden, de minden egyes park és liget tömve van hajléktalanokkal. Nem egy-két hajléktalannal, hanem beborítják a parkokat, szanaszét fetrengenek a füvön. Ami még ennék is rosszabb, hogy nem csak hajléktalanokat látni mindenfelé, hanem szó szerinti csöveseket is, akik a 30 fokos hőségben akár 2 nagykabátban is ücsörögnek az utcákon. Ők nem kicsit koszosak, hanem rettenetesen retkesek.

Az egyikre különösem emlékszem, mert ellepték a galambok. Rajta ültek a fején, a vállán, a karjain, a lábain. A szakálla összeállt a dzsuvától. Elég gusztustalan látvány volt.


Az étteremben elég lekezelően bántak velünk, mikor 3 dolláros borravalót adtunk nekik. Nagyon fennhordta a pincérnő az orrát. Érdekes, hogy a gyorsétteremben is hasonló tapasztalatunk volt. Talán ott mindenki 100 dolláros borravalót ad a pincéreknek?


A hotelszobára nem lehetett panasz, de a csapvíznek eléggé poshadt íze volt.


A kínai negyed lakóinak angoltudását nem részletezném, ott két féle ember van, aki alig beszél angolul és aki egyáltalán nem beszéli a nyelvet.


Hollywood és csillogás. Én mást láttam.

2010. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy gondoltam a Loszirol alkotott velemenyemnek csak a pozitiv oldalait fogom felsorolni.


Los Angeles egy nagyon nagy varos es mint minden nagyvaros nagyon sokszinu es rengeteg nacio el benne. Az idojarasa altalaban nagyon kellemes, neha esik, de kozel sem olyan sokat mint pl. Londonban. Telen nincs farkasordito hideg, nyaron pedig nincs tikkaszto hoseg (mint pl. Phoenixben).


Az utak legtobbszor 2-3 akar 4 savosak, a legtobb keresztezodesnel kulon balrakanyarodo savval, ami megkonnyiti a kozlekedest. Rengeteg auto van, mert szinte mindenki kocsival kozlekedik, megsem erezni azt a csipos smog szagot, amit akkor tapasztalok mikor Budapesten jarok. Az utcakat palmafak es egyebb egzotikus novenyek diszitik. Amit otthon meregdragan paradicsommadarkent arulnak a viraguzletekben, az Los Angelesben az utcakat disziti.


Az ocean kozelsege extra csabitas, mert meg a belvarosbol is (jo esetben) ki lehet erni a vizhez 20-25 percen belul. Mivel sok szinesz lakik a varosban es kornyeken, nem meglepo, hogy az emberek az utcan talalkoznak a „celebekkel”, penztarnal, bank automatanal, benzinkuton.


Az elet a fogyaszto kore van epitve. A fogyasztonak/vasarlonak mindig igaza van mentalitas. Az ember a boltba meg a csemege uborkat is visszaviheti, ha nem izlik neki. Ezert uj termek vasarlasanal, mar erdemes azt a parkoloban kibontani es megkostolni, hogy ne kelljen ketszer fordulni vele; legyen szo kenyerrol, majonezrol, gyumolcsrol, barmi.


Ugyanigy ruhakat es egyeb targyakat is vissza lehet vinni, nem kell magyarazkodni, eleg ha a vasarlo meggondolja magat. A penzet legtobbszor visszakapja, vagy az erteket mas holmira levasarolhatja.


Es Losziban is, mint az usaban barhol, az interneten kersztul szinte minden megoldhato: bevasarlas, ado ugyintezes, jogositvany ujitas, auto regisztracio, postai ugyek, utazasi ugyek intezese, pizza rendeles, barmi.

2011. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!