Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlin tényleg a legolcsóbb...

Berlin tényleg a legolcsóbb nyugat-európai város? Mégis mennyire? Mit gondoltok mennyibe kerülne kb az alábbiakat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 10 napos utazás Budapestről vonattal, Prágában egy napot eltöltve, várost nézni, meg Drezdában is egy napot, és a többi időt pedig Berlinben tölteni.

Egy ***-os szállodában megszállva, ár per főben.

köszönöm előre is a válaszokat:)


2011. okt. 19. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az túlzás hogy olcsó. pláne magyar fizetéshez. én itt élek és az itteni fizetésekhez képest végül is olcsó. most voltak itt anyósomék és egy kis apartmant béreltek (igaz itt a belvárosban) és az 5 éjszakára 500 euró felett volt.és ebben semmi kaja nem volt és nem volt hiper szuper modern sem.persze gondolom a külvárosban sokkal puritánabb szállás olcsóbb. ha étteremben akarsz enni akkor itallal együtt kb 12-15 euróból kijön egy normálisabb/jó helyen egy főre, persze lehet enni kebabot vagy currywurstot olcsóbbért. a bolti árak azok majdhogynem a magyar árakkal egyezőek. koktélok 7 eurónál kezdődnek, happy hour-nál 4-5 euro.

közlekedésnél egy sima vonaljegy 2.40 euro, érdemesebb valami 4-5 napos jegyet venni, de ezt így fejből nem tudom mert mi bérlettel járunk. a német vonatozás nagyon drága, szinte olcsóbb repülővel menni mint vonattal.

2011. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vonatjegy kb 200€. jobban jársz fapados járattal, vagy pl a csehbusszal.

egy 2-3*-s szálloda vagy jobb motel 70 € alatt nem lesz még külvárosban sem és ebben semmi nincs benne még reggeli sem.


szerintem ilyet csak is szervezett útban érdemes csinálni.

ha magad csinálod és nem tanulószálláson szállsz meg akkor kb 1000€ prágával mindennel együtt.


szervezett úttal szerintem olyan 600€ból kilehet hozni.

2011. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!