Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért akar valaki kiköltözni?

Miért akar valaki kiköltözni?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem látom olyan rózsásan a helyzetet, mint mások. Az infrastruktúra sokkal rosszabb, mint Európában. Rosszabb az elektromos hálózat, az internet, a telefon. Az élelmiszerek silányabbak: nem tudhatod mit, hogyan és mivel kezeltek, ugyanis akkora a szabadság ott, hogy megtehetnek bármit. Az autók rosszabb minőségűek (konkrétan ugyanazokat az európai autókat rosszabb minőségben gyártják oda). Sokkal kiszolgáltatottabb vagy, nagyobb a rasszizmus, a munkanélküliség, a rendőri túlkapás és bebörtönzés, veszélyesebb az utcán lenni (bárkinél lehet fegyver). Az egészségügy siralmas, és Európában egy magánklinika bőven hozza a szintet, sőt. Az amerikaiak világlátása és tájékozottsága átlagban kritikán aluli. A munkaerőpiac kizsákmányoló (és én pl reálértékben ugyanazt megkeresem itthon). A politika ott is ugyanennyire megoszt, a minőségi felsőoktatás a gazdagok és zsenik kiváltsága. A credit score is csak szorongat.

Viszont nem leszek álszent, én is vágyom ki, de józan ésszel belegondolva, fogalmam sincs, hogy miért. Miért vágyunk ennyire oda? A hollywoodi filmek miatt, amit nap, mint nap nézünk? Emiatt magasztalnánk fel ezt a helyzet?


2023. júl. 7. 15:12
 1/7 A kérdező kommentje:
helyet*
2023. júl. 7. 15:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Jórészt igen, van egy idilli hangulata az Amerikai Egyesült Államoknak, én is nagyon szeretem a tájakat, a kis- és nagyvárosokat, az egész amerikai hangulatot. Összehasonlítva más helyekkel, közel sem tökéletes az ország, de az ottani emberek mentalitása mellett van benne valami magával ragadó.
2023. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jómagam személyes élmények miatt. Egyáltalán nem vágytam az USA-ba, mikor még csak filmeken láttam, úgy kellett rávenni, hogy kimenjek pár hónapra. Aztán egyszer csak elkezdtem visszavágyni és mentem is. Azóta még jobban vágyom. Ősszel megint megyek. És ki is költöznék bármikor.
2023. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokaknak lenne erre racionális magyarázata, kellő információk alapján. Azonban az érzelmi indíték nem racionális alapokon nyugszik, nincs szüksége valós információkra, és igen erős motiváció.


Amúgy a kommentben megfogalmazott jellemzés csalóka, ahol egy más mértékrendszer van, nem lehet ugyanazzal mérni, mint ami itthon alkalmas. Az infrastruktúránál erősen függ, mit használ az ember belőle és hol. Az élelmiszerek szimplán mások. A lényeges különbség a választék szélességében van. Az autók is nagyon mások, mert mások a funkciók. A minőségben szintén a választék spektruma számít. És számos más dologban, a szolgáltatástól az információgazdagságon át, mind az mondható, nagyon más. És aki ezt képes átlátni, szemléletét átalakítani, megtalálja a szerencséjjét, aki nem, előbb utóbb megutálja.

Én történetesen ennyire nem kívánnék megváltozni, igaz nem is kényszer. De tudva, hogycsak vendég leszek, kiválóan érezném (és éreztem) magam.

2023. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetlen dolgot kellene kiemelnem, akkor az pont az emberek hozzáállása. A kedvességük, közvetlenségük, a segítőkészségük, az udvariasságuk. Ezt mind a 9 államban tapasztaltam, ahol eddig jártam. Egyszerűen az itthoni búvalb@szottság után felüdülés kedves, mosolygós, barátságos emberekkel találkozni, akik mindig mindenben igyekeznek segíteni. Kint azt éreztem, hogy emberszámba vesznek. Vadidegen emberek.
2023. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En egy lanyhoz jottem ki regebben de amugy nem vagtam volna neki USAnak.

Az infrastruktura nem rosszabb szerintem. Az utak jobbak es nagyobb az uthalozat, rengeteg a parkolohely es sok varosban ingyenes a parkolas. Internet jo csak draga ahogy a telefon is.

Az elemiszer draga es nem is jo minosegu. Az egeszseges elemiszer kifejezetten draga, atlag ember nem is tudja megengedni hogy napi szinten azt fogyassza.

Az autok kozt van jo es rossz is. Az en autoimmal nincs semmi gond(kopp-kopp) de az amerikai gyartmanyu autok nem megbizhatoak. A rendori tulkapasnak nem leszel aldozata ha betartod a torvenyeket. Viszont ha nem tartod be akkor sulyosabb buntetesi tetelekkel szamolhatsz mint Magyarorszagon.

Az egeszsegugy draga de az ellatas nagyon jo.

En szemely szerint 3x annyit keresek mint Magyarorszagon keresnek. A koltseg is tobb de nem 3x annyi.


Viszont nehez beilleszkedni, baratokat szerezni, messze van Magyarorszagtol, nem a sajat nyelveden kommunikalsz. Altalanossagban veszelyes is USA, sok olyan hely van ahol nem sziveset tennek egy setat. Az iskolarendszer a gazdagoknak kedvez. Ha szegeny vagy akkor a gyereked nem fog jo iskolaba jarni hanem a tobbi szegennyel amivel az a problema hogy a sok szegeny csaladban jelen van a bunozes, bandazas, drog, eroszak.

2023. júl. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Rosszabb az elektromos hálózat, az internet, a telefon."

Már miért lenne ez mind rosszabb? Itt fel-le van 1gigás, de akár 5 gigás net is optikán. Telefonon is minden korlátlan. Városon belül mindenhol van térerő. Igen, a puszta közepén nem biztos, hogy van.


"Az élelmiszerek silányabbak: nem tudhatod mit, hogyan és mivel kezeltek, ugyanis akkora a szabadság ott, hogy megtehetnek bármit."

Aha, csak hiszed. Simán beperelik itt a cégeket, ha olyan van.


"Az autók rosszabb minőségűek (konkrétan ugyanazokat az európai autókat rosszabb minőségben gyártják oda)."

Újabb baromság. Ugyanolyan szar az itteni Mini Cooper-öm mint a többiek európaija. Vannak szar autók, de európában is.


"Sokkal kiszolgáltatottabb vagy, nagyobb a rasszizmus"

Lol? Nincs olyan nap, hogy magyaroktól ne hallanék valami rasszista szöveget.


"a rendőri túlkapás és bebörtönzés"

Magyarországon a rendőrség még csak nem is csinál semmit.


Az egészségügy siralmas, és Európában egy magánklinika bőven hozza a szintet"

És mennyibe is kerül a magánklinika? Ha jó biztosításod van, amit egy jó munkahely áll, akkor nem nagyon van miért aggódnod.


"A munkaerőpiac kizsákmányoló"

Nem hiszem, hogy te valaha is dolgoztál volna itt, hogy ezt megtudd állapítani :D


"a minőségi felsőoktatás a gazdagok és zsenik kiváltsága."

Nem


"A credit score is csak szorongat."

Tudod egyáltalán hogyan működik?

2023. júl. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!