Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért szidják New York összes...

Miért szidják New York összes kerületét(Manhattan kivételével)?

Figyelt kérdés

Filmekben meg úgy általában is.

Bronx, Harlem, Brooklyn, Queens stb.


2023. júl. 26. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért kell szidni...

Sima jófajta gettók, nem kell odamenni és kész :)

2023. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de ez mi, hogy van egy világváros és a 80%-a gettó???
2023. júl. 26. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy ismerősöm volt 1 éven belül 2x is ott, mindkétszer belefutott lövöldözésbe. De megkapta az ukázt is, hogy hová NE menjen semmiképpen. Hát ezért például.
2023. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezek közül egyedül Bronx a gáz, annak is a déli része. Brooklynban eltöltöttem jópár napot, Queensben rokonok éltek, Harlem és Washington Heights jelenleg az egyik legbiztonságosabb rész. (Bár ez utóbbi 2 amúgy Manhattanben van.) A Midtown sokkal kevésbé biztonságos a turistákra utazó bűnözés miatt. A Times Square-en átlag percenként történik bűncselekmény. Nekem mondjuk soha nem volt gondom sehol, sokkal jobb a közbizonság, mint Budapesten.
2023. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Bármilyen meglepő számodra, a legnagyobb városokban vannak a legnagyobb gettók (Kairó, Rio de Janeiro...).

Csak gondold végig, hasonlíts össze egy Budapesti aluljárót egy vidéki kisközséggel (Borsod, Szabolcs stb. azért kivétel, de az országbeli sajátosság)!

Nyilván New York minden kerületében sincs minden nap lövöldözés, nem lennél minden percben életveszélyben, de mivel néhány része olyan, mint a puskaporos hordó, inkább az egészet javasolják elkerülni.

2023. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy max. olyan szempontból gettó, hogy az azonos származásúak egy környékre költöznek, pl. a karibi feketék, a zsidók, a latinok, stb. De ugyanígy van orosz negyed, kínai negyed, stb. Én voltam tiszta fekete környéken, semmi gondom nem volt, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. De pl. pár utcával arrébb volt egy kevésbé biztonságos környék, oda nem mentünk be. Rendőrök mindenhol vannak, gyalogosan és kocsival is, figyelnek a közbiztonságra. Néhol látni hajléktalanokat,

koldusokat (Manhattanben is, sőt, ott még többet), meg van pár zakkant, de ez is jellemző a Midtownban is, szóval ebből a szempontból nincs különbség. Szerintem a szubjektív biztonságérzet nagyban függ attól, hogy ki honnan jött illetve mennyire előítéletes. A környéket, ahol laktunk, sokan lehúzták, hogy nem biztonságos, pedig a hivatalos statisztikák szerint amúgy az és mondom, nekem csak jó tapasztalataim voltak. Nyilván más kultúra, csoportosan ülnek kint az utcán, zenét hallgatnak, füveznek, de ez ott legális, a belvárosban is fűszag van. Ha valakinek ez idegen, az érezheti magát rosszul. Ha nyitott vagy és barátságos, akkor viszont nincs gond.

2023. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Dehat terkepet lattal mar, vagy csak amcsi filmeket? Nem zavar, hogy rengeteg elokelo meg kevesbe elokelo kertvarosi resze is van pl? De a te akciohosod nem ott kergeti a bunozot, ugye.
2023. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Manhattant is szidják.:) Jelenleg NY a világ legdrágább városa, de az infrastruktúra nagyon le van pukkanva. A közbiztonság jó, legalábbis én nem féltem sehol és nem volt rá okom sem, de ez köszönhető a rengeteg rendőrnek, akik mindenütt ott vannak. A bűnözési statisztikák elég jók, a rablások száma alig 40 db/nap. Lövöldözések mindenütt vannak, de a helyszínek elég jól behatárolhatóak, mert a város egyes részei nagyon lepusztultak, főleg a sok drogos hajléktalan a probléma.


Az emberek szerintem kedvesek, aranyosak, jófejek és segítőkészek.

2023. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Staten Island maradt ki a felsorolásból, de az külön része a városnak.
2023. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!