Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valaki utazott már az OTP...

Valaki utazott már az OTP Travel szervezésében? Mik a tapasztalatok? Minden rendben volt? Megbízhatóak?

Figyelt kérdés

jan. 3. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Még nem utaztam velük, de pont náluk nem merülne fel bennem az, hogy nem megbízhatóak.

Azért nem egy sarki "no name" független kis iroda vagy friss netes próbálkozás, hanem egy országos hálózat (és már az én főikolás éveim alatt léteztek, ami már lassan 20 éve volt, csoporttársam náluk volt gyakorlaton)...

jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy 1-1 ember utazott 1-1 alkalommal egyik vagy másik utazási irodával és nekik 1-1 jó/rossz tapasztalatuk volt velük, még nem jelenti azt, hogy összességében több ezer utazásra vetítve egy iroda megbízható vagy sem. Az ilyen egyedi tapasztalatok leginkább téves megítélésre alkalmasak. Ha ezer embernek csupa pozitív élménye volt velük, de az nem jut el hozzád, a 3 rossz tapasztalattal rendelkező utas, akit ismer viszont nagyon erősen befolyásolja a véleményedet, akkor a világ legjobb utazási irodájával sem fogsz utazni, mert te csak azt a három negatívat ismered. Ráadásul akinek problémája volt, az általában hangosabb, mint aki elégedett.


Minden utazás önálló összetett szervezési feladat. Minden utazásnál előfordulhatnak problémák. Repülő meghibásodás, járat törlés, késés, elveszett csomagok, bármi. Akkor is minden egyes utazás külön szerezés és külön helyzet(ek sorozata), ha egy utazási iroda szervezi ezeket. A nagyon rutinos, jó megbízható utazási iroda legfeljebb rutinosabban, rugalmasabban, jobban kommunikálva kezeli az ilyen problémákat, mint egy kevésbé tapasztalt, kevésbé jó, vagy kevésbé megbízható utazási iroda.

jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézd meg alaposan, hogy mit is ajánlanak az utazási irodák és hogy azt te képes vagy-e saját magad hasonló áron kihozni, mert ebben az esetben erősen kétlem.


Az utazási irodák azzal képesek olcsóbbak lenni a magán szervezésnél, hogy ők nagy csomagokban foglalnak repülő járatokat és szállásokat is így mennyiségi kedvezményeket kapnak. Viszont feléd meg díjat számítanak fel érte, hogy helyetted megszerveznek mindent, így amennyivel ők olcsóbban kapják a dolgokat, az feléd nem feltétlenül fog megjelenni spórolásként. A kényelem, hogy ők szervezik helyetted a dolgokat, meg nem minden esetben éri meg a pénzt, amibe kerül. Mérd fel alaposan, hogy mit kapsz és mennyiért!


Voltam már New Yorkban, sőt más keleti parti városokat is végiglátogattunk saját szervezésben. Én semmi esetre sem utaznék pont New Yorkba utazási irodával. Nem látom semmi értelmét. Akármilyen nagy a város és rengeteg a látnivaló, program lehetőség, ez is csak egy egyszerű város látogatás, amit nem olyan nagy ördöngősség leszervezni saját magadnak és szerintem jelentősen olcsóbbra sem fog kijönni utazási irodával, mint ha magadnak szervezed.


Szerintem egyedül az szólhat ebben az esetben az utazási iroda mellett, ha nagyon nem beszélsz semmilyen nyelvet és ragaszkodsz hozzá, hogy magyar nyelvű idegenvezetést kapj New Yorkban, illetve már a foglalásokat és szervezést sem tudod/mered a nyelvtudás hiányában még elkezdeni sem, nemhogy végig csinálni. Ha nagyon nincs semmilyen tapasztalatod utazás szervezésben és nem is akarsz ezen változtatni, netán kimondottan rettegsz is tőle, akkor lehet létjogosultsága, hogy utazási irodát bízz inkább meg vele.


Minden más esetben New York viszonylag egyszerű utazásszervezési feladat. Ha vannak speciálisabb érdeklődési köreid, vagy olyan dolgok, amik nem érdekelnek az általánosak közül, akkor meg pláne sokkal jobban jársz, ha magadnak állítod össze a megnézendő dolgok listáját, mert az utazási iroda nem biztos, hogy mindenben a te igényeid szerint szervezi a városnézést. Ha meg az utazási iroda nem szerveznek meg neked mindent a helyi látnivalókkal kapcsolatban, csak az utazást és szállást, azon kívül meg mindent oldj meg magadnak, akkor minek az utazási iroda, hogyha csak a két legegyszerűbb dolgot csinálják helyetted?


Magyarországról elutazol New Yorkba, meg vissza foglalsz egy repülő járatot a kiválasztott időpontra. Egyszer megnézed, hogy van-e még/már újra közvetlen repülő járat, vagy átszállással kell foglalnod, mennyi csomagot akarsz vinni és már meg is vagy vele.

Foglalsz egy szimpatikus helyen és árfekvésben egy szállást és az utazásod zömét le is szervezted.

Megnézed Google térképen, hogyan és mennyiért tudsz eljutni a reptérről a szállásra.


Ez után a látnivalókra és programokra találsz kismillió remek listát, amikből összeállítod a téged érdeklőket. Hogy élmény alapú, történelmi jellegű, filmes forgatási helyszínek alapján rendezett, vagy milyen más szempont alapján akarod megismerni a várost.

Van egy rakás turista kedvezmény, amivel rengeteget tudsz spórolni. Rákeresel, hogy NY Sightseeing Pass és felsorolják az összes látványosságot, ahova kedvezményeket kapsz, vagy egyszeri díj ellenében mindenhova ingyen mehetsz, csak az időt kell belőnöd, hogy mennyi időre vedd meg a passt, hogy ne terheld túl magad. Ezek között van hop on hop off busz és hajó is, kilátó teraszok, múzeumok, mindenféle, amit úgyis meg akarnál nézni.

jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

El nem tudom képzelni, 2024-ben mi az a rednkivül speciális dolog, ami miatt embereknek utazási iroda kellene egy vacak new yoki úthoz. Mindent megkapsz a neten: repjegyet, szállást. Kaja meg van mindenütt.

Nőjj már fel végre!

jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak azért is jobban szeretem magam intézni még a találkozók szervezését is, hogy minden infó nálam legyen, tudjam, hogy kivel mit beszéltem meg, biztos legyek benne, hogy meg van a kontakt, hogy kit kell keresni, kivel miben maradtam.

Nekem a halálom, ha mások intéznek helyettem valamit és másokra kell hagyatkoznom, hogy abban bízzak, ők biztos mindent leszerveztek, elintéztek, minden infót biztos időben megkapok. Elvben, ha bármi van akkor az utazási iroda majd megoldja helyetted és pont ezt értik sokan a megbízhatóság alatt. De számomra ez inkább kiszolgáltatottságot jelent, nem biztonságot.


Biztos van olyan, akinek viszont a kényelem fontosabb. Elég csak az uticélt és időpontot kiválasztani, a többit meg majd az utazási iroda megoldja helyetted, csak fizess és csak őket kell hívnod, ha bármi gond van. Én elhiszem, hogy valakinek ez jó, csak én nem tudnék így élni.

jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! Eddig mindig magamnak szerveztem az utazásaimat, de ezt most nem szeretném. A 4. válaszoló pedig ha nem tud a kérdésre válaszolni, csak bunkózni, úgy, hogy közben semmiről fogalma sincs, inkább egyen meg egy csokit, vagy igyon meg egy pohár bort és tartsa magába a "kedves" véleményet mert hidd el, az ilyen megkeseredett emberekre senki nem kíváncsi! :)
jan. 4. 20:34
 7/8 anonim válasza:

Szia,

Megkérdezhetem, azóta megvolt az utazás? Milyen volt tapasztalat?

Mi egyiptomi körutazásra szeretnénk menni de pont azokat az állomásokat amiket kinéztem nem minden iroda érinti, az OTP travel viszont igen. Érdekelne ha azóta megvan a tapasztalatod velük...

ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Még nem történt meg az utazás, de lefoglaltam és kifizettem. Ha hazaértünk írok beszámolót. :)
ápr. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!