Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tapasztalatok, h. ESTA vízumot...

Tapasztalatok, h. ESTA vízumot kb. mennyi idő alatt adják meg? És a vízumkérelem benyújtásáról illetve a vízumdíj kifizetéséről kaptatok-e valami visszaigazolást?

Figyelt kérdés

#ESTA vízum #É-Amerika
jan. 12. 13:21
1 2
 1/12 BeefEater ***** válasza:
73%

Az ESTA nem vízum.

Az ESTA nekem általában fél óra körül volt. A fizetésről külön nem emlékszem, hogy kaptam volna bármit is. (A céges elszámoláshoz a letöltött visszaigazolást használtam mindig.)

jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még 2016-ban igényeltem ugyan, de megcsináltam először a sajátomat, utána egyből a férjemét, és mikor a férjemé után kiléptem, már jött is az értesítés, hogy megkaptam.

Ez egy este történt, a férjemé viszont csak hajnalban jött meg, addig sík ideg voltam, mert a drága repjegy már megvolt, nem esett le időben, hogy az USA-ba kell az átszálláshoz is ilyesmi...

Szerencsére azért megjött az övé is, csak az lehetett a késés oka, hogy neki kb. 20 évvel azelőtt már volt már egy elutasított vízumkérelme (kinn élő rokonhoz ment volna), és valószínűleg ezért tüzetesebben átnézték.

jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Általában pár óra alatt visszaigazolják, de most hogy megváltozott a helyzet nem tudom változott-e valami. Elvileg nem kellene
jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan gyorsan visszaigazolják, mint korábban. Csak a kondíciók mások...
jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy mondod!

Pont tavaly áprilisban csináltam, úgyhogy 2025 tavaszig nekem nem lesz gond, de nem tudtam, hogy az igénylésben változott-e valami. Remélem előbb-utóbb elfelejtik ezt a butaságot

jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5/5 anonim : Ezek szerint két évre adták tavaly?
jan. 12. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát persze. Valamikor nyár végén hozták az új szabályokat, talán szeptember 1-től (nem emlékszem pontosan) érvényes a korlátozás, visszamenőleg nem.
jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete úgy 2 órával később érkezett a jóváhagyás.
jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Párom ősszel igényelte az új, egy éves ESTA-t, pár órán belül megvolt.
jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is most igényeltem pár napja, ez már az egy éves. 2 - 2.5 óra alatt megvolt.
jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!