Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vízumkérelem előtt meg kell-e...

Vízumkérelem előtt meg kell-e vennem a repjegyet, s ha igen, vizum elutasítás esetén visszakapom-e repjegy árát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gyerekkori barátnőmet szeretném meglátogatni, aki évek óta él az Usaban. 3 hétre mennék hozzá.

2014. febr. 7. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vízum, elég ha ESTA-t kérsz.
2014. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, tisztaban vagyok az esta-val, de ott is vannak kriteriumok és én nem felelek meg annak. Volt egy bírósági ügyem, ahol a végén felmentettek, de emiatt en mar esta-t nem igenyelhetek. Így nekem vízumért kell folyamodnom.
2014. febr. 7. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, kár! Ha nem kapsz vízumot, nem kapod vissza a repülőjegy árát az biztos, és szerintem meg kell lenni a jegynek a vízum igénylésre. (nekem úgy rémlik, de lehet van aki jobban tudja)
2014. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En is uyg tudom hogy vizumhoz kell jegy. Ha elutasitjak, sajnos nem fizetik vissza az arat.
2014. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mégis ki fizetné vissza? A légitársaság adja a jegyet, nekik semmi közük ahhoz, hogy kapsz-e vízumot vagy sem. Meg ahhoz se, ha nem érsz ki időben a reptérre és hasonlók.
2014. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Honnan gondolod, hogy nem felelsz meg?

Le voltál tartóztatva?

2014. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En mindig az Expedian veszem a repjegyeimet es a fizetesnel az oldal felajanlja, hogy vegyek biztositast, ami pont az ilyen "nemtudokrepulni" esetekre fedez es fizeti vissza a jegy arat. Legutobb egy kb. 1300 dolcsis jegynel kb. 30 dollar volt. Hat siman megeri, hogy nyugodtan tudjak aludni. (ha baleset, betegseg stb vagy vizum hianya miatt nem tudsz utazni torolheted a foglalast es visszaadjak a jegy arat).

De lehet hogy utazasi irodan keresztul is tudsz ilyen biztositott jegyet venni!

2014. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
18:15 Nem, azt éppen nem, de csináltak rólam fotót és ujjlenyomatot vettek, (borzasztóan megalázó volt) meggyanúsítottak valamivel,amiből vádemelés, majd bírósági ügy lett, és a végén felmentettek. S úgy tudom a végén hiába mentettek föl, ez a stigma már rajtam marad. :(
2014. febr. 12. 01:14
 9/10 Kukutyin1 válasza:
Hülyeséget írtál... Csak akkor nem lesz tiszta az erkölcsid, ha elítélnek/tek. Ha valaki lefejelné a falat és feljelentene azzal, hogy összeverted - de a bíróság felment mert csak - akkor te bűnöző leszel? :D Baromság
2014. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem írt hülyeséget! A bűnügyi nyilvántartásban 20 évig benne marad függetlenül attól, hogy mi lett az ügy végkimenetele. Az erkölcsi bizonyítvány egy másik dolog, abban valóban csak akkor szerepel az ügy, ha jogerősen elítélték. Ugyanakkor az ESTA kérelemnél nem azt kérdezik, hogy tiszta-e az erkölcsi bizonyítvány vagy hogy szerepel-e a bűnügyi nyilvántartásban, hanem szó szerint azt, hogy volt-e letartóztatva vagy elítélve. Ha nem voltál letartóztatva és elítélve sem, akkor nyugodtan válaszolhatsz nemmel erre kérdésre, nem fogsz valótlant állítani, és az ESTÁ-t is megkapod.


Egyébként is kétlem, hogy az USA automatikusan hozzáférhetne a magyar bűnügyi nyilvántartáshoz, maximum egyedi adatlekérés alapján.

2014. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!