Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha utazást tervezek Amerikába,...

Ha utazást tervezek Amerikába, egész pontosan New York, Manhattan-i rész, mit érdemes még megnézni?

Figyelt kérdés

febr. 9. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
WTC emlékmű.
febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak pár óránk volt ott éjszaka átszállni, ezeket néztük meg:

-Empire State Building (nyilván éjszaka csak kívülről, szépen ki volt világítva, ennyi)

-végigsétáltunk a Brooklyn-Bridge-en, onnan távolról megcsodáltuk a Szabadság-szobrot

-metróztunk pár megállót Manhattanben

-ettünk egy igazi amerikai hambit egy neten jónak értékelt helyen (The Spotted Pig)

Ott élő rokon kalauzolt minket, ő ajánlotta ezt a (villám)programot :)

febr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Mi kipróbáltuk a Staten Islandi kompot. Ez egy ingyenes program:)


Ami kimaradt az eddigiekből: Central Park - nagyon klassz, van egy-két múzeum, sajna én nem vagyok már múzeumos, de a met és a gugenheim minimum kötelező, ha már ott vagytok. Sátrat és kaját vigyetek.:)


Barátok közt ház, de inkább a környék elég klassz. Ha van pénzetek, akkor helikopterezhettek, van egy-két templom, mi megnéztük a wall streetet. Direkt kerestünk olyan videókat, ahol nevezetesebb filmhelyszínek vannak és azokból néhányat megkerestünk. A Chrysler ház se rossz, de van néhány hely, ahol felhőkarcolót lehet nézni. Az Empire State Building kötelező szerintem.

febr. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
#3 "Barátok kőzt ház" - a Jóbarátokra gondolsz? :)
febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan:) mindkettobol ugyanannyit lattam kb. 20-20 percet
febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nézd meg a New York card oldalakat és ott rengeteg látnivaló, múzeum, stb. szerepel részletes leírással. Nem ismerjük az érdeklődési köröd, engem például egészen biztosan más dolgok érdekelnek, mint téged, illetve azt sem tudjuk, hogy mennyi időre mentek. Én egyébként azt szoktam, hogy megrendelek egy-egy City Guide-os városfelfedező túrát online, ez pár ezer Ft, és végigvezet egy-egy városrészen, amit meg akarok nézni.

Engem a mainstream turistalátványosságok annyira nem érdekelnek, de így is sok felfedeznivaló van, pl. A High Line, MET Cloisters, vagy egy hajózás Dumboból felfelé az East Riveren (menetrendszerinti hajóval, nem drága városnézővel). A Central Park minden része érdekes, arra egy nap nem is elég szerintem, ha az északi részt is meg akarod nézni - akár egybekötve egy harlemi gospel istentisztelettel.

De nekem a Broadway a lényeg, jópárszor voltam már különböző előadásokon.

febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ja és nyáron ajánlom a Coney Islandet, stranddal és hatalmas vidámparkkal.
febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Coney island nem manhattan
febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8: ez igaz, Sőt, Dumbo sem, csak épp csodás a kilátás Manhattanre. Amúgy meg pár metrómegálló.
febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Coney island kozel 1 ora metrozas
febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!