Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Zöld kártyát lehet "venni"?

Zöld kártyát lehet "venni"?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy van befektetői vízum, kell hozzá nagyjából 1 millió dollár, meg egy több főt foglalkoztató cég.

Van egy youtube csatorna, amit USA-ban élő személy(ek) csinálnak, és abban el volt ejtve egy olyan mondat, hogy 200.000 dollár körüli összegért ha valaki vesz telket egy bizonyos államban, akkor kap zöld kártyát. Ez már nem olyan nagy összeg. Sajnos nem emlékszem már melyik yt csatorna is volt, mert többet is követek, és a videót sem találom, mert nem is erről szólt. Lehet teljesen rosszul emlékszem az egészre.

Valaki tud erről valamit? Az is segítség lenne, ha azt írjátok, hogy nem tudok ilyenről, mert pár ilyen hozzászólás megerősítene abban, hogy csal az emlékezetem :D


febr. 22. 15:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ilyen. Valamit nagyon félreértettél kérdező, sehol se kapsz zöldkártyát azért, mert veszel egy telket. Így lenne boldog-boldogtalan már venné a telkeket, aztán utána egyből adná el.


#10: Nem engednek be. Legtöbbjük már éve óta ott élt, azért nem tudnak velük mit csinálni, mert család egyesítési folyamatot kérvényezték, mert valamelyik ott született gyerekük állampolgár és már nagykorú lett, így ő kérvényezi. Ezért van kint annyi kínai is, konkrétan Kínában külön iparág épült erre, hogy magánrepülővel kiviszik a szülés előtt álló nőket, papírokat intéznek nekik, stb, hogy a gyerek állampolgárságot kapjon, aztán mikor nagykorú lesz kérvényezi egyből a családegyesítést.

márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az egy másik része a bevandorlás kérdésének. Az ázsiaiakkal tele van Seattle, gyakran látom, de nincs velük semmi baj. Mondjuk ott vannak azok a hittérítő koreaiak a Pike Place környékén, nem tudom mivel járulnak hozzá új hazájuk gazdaságához, de nagyon kedves emberek, csak énekelgetnek.


Akkor neked fogalmad nincs mi van a texasi határon, csak a tévében látod amit szeretnének, hogy láss. Nagy részben ennek lesz köszönhető, hogy újra Trump lesz az elnök. Láttad a legutóbbi orszagos pollt? Ha innen azt meg tudja akadályozni a Biden csapat, hogy ne landslide legyen novemberben, csak szolid bukta, már siker lesz. Tessék megérteni, hogy Amerika a bevandorlásra épült de nem a kontroll, nelküli szabályozatlan, törvénytelen migrációra. Minden országnak joga és kötelessége ellenőriznie a bevándorlását. Persze az is opció, hogy visszamegyünk a barlangba, de civilizált módon a bejáratnál hagyjuk a husángot.

Az megvan, hogy Biden elnöksége alatt 7,2 millió illegális bevándorló lépte át, ahogy a megnevezésük beszédesen utal rá, törvénytelen módon, embercsempészek vezetésével a zöld határt? Jó napot kívánok officer, itt az útlevelem, jöttem a családommal egyesülni. Igen, mind a 25-en. Hát hogyne királylány...

Az inga kileng, de előbb-utóbb visszatér középállásba. Tudom, hogy az a közép nem Trump, de az sem megy, hogy eltagadjuk a valóságot

márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na jó, újra kell értékelnem amit korábban írtam. Igazad van, nem engednek be 100 ezer illegálist havonta. Valószínűleg a 7,2 millió is eltúlzott szám és pld. tartalmazza azokat is akik legálisan érkeztek, de illegálisan maradtak az országban. Nagyon indulatos leszek, amikor ez a téma szóba kerül, elnézést kérek.

De.

Tagadhatatlan, hogy olyan nyomás nehezedik az USA délnyugati határára, amivel nagyon nehezen boldogul a CBP. Az ország számára jól látható válság alakult ki azon a határszakaszon és miközben megy az ideológiai alapú virtue signalling, a CBP alulfinanszírozott marad. Egyetlen undocumented gotaway is sok az országban. Ha jó ember, ha nem. Tessék az ajtón kopogni, és majd mi eldöntjük, hogy szívesen látjuk vagy nem. Nyilván nagyon sokat szívesen befogadunk. De ne a hátsó kert kerítésén másszál be amigo. Nem lehet egy jogállam jogállam, ha nem a jog uralkodik.

A válság, a megnövekedett nyomás ellenére a központi kormányzat úgy néz ki, nem tud lépést tartani a problémával. Sem finanszírozást, sem a gondolati hátterét tekintve. Obama (the Deporter-in-Chief) még közel 3 millió undocumented gotawayt deportált hivatali ideje alatt, W Bush is vagy 2 milliót, de a közel évi 3-400 ezerről 2021-22-re 60-80 ezerre esett vissza a deportálások száma. How come?

Ahogy azonban nem bír a jelenlegi vezetés megbírkózni a jelenlegi helyzettel, úgy nő az elégedetlenség egy csomó helyen, ahol már nem kell távcső, hogy ráláss a problémára. Az ellenőrízetlen bevándorló agyrém. Felfoghatatlan ostobaság. Értem, hogy nagy részük rendes ember, csak jobb életet akar, azt is tudom, hogy milliók élnek havi 200 dollárból a határtól délre, és nekik az illegális lét is emelkedés, de ezt egy ország sem engedheti meg magának. Ha segíteni akarunk, akkor dokumentáltan eresszük be akin akarunk és képesek vagyunk segíteni, de csak úgy vabankra ne, mert katasztrófa lesz belőle. Ha nincs elég ember, akkor fel kell építeni a falat. Úgy talán kevesebb officerre lesz szükség. Mittudomén, nem értek hozzá. Azért mert Trump sikertelenül állt sorba annak idején a szürkeállomány osztásánál, még nem kell elvetni a praktikus megoldásokat. (nem mintha a közelmúltban láttam volna annyira buta politikust mint Kamala, istenem, fáj)

Az is nyilvánvaló, ha megint Trump jön, akkor abban ennek a problémának nagyon nagy szerepe lesz. És ne feledd, tök mindegy mekkora bunkónak tartod a texasi trumpert, egy milliméterrel nem ér többet a te szavazatod, mint az övé. Remélhetőleg az övé sem, mint a tiéd, de itt nagyon el lett baltázva valami, aminek a felelősségét mindig a megválasztott felelős kormányzatnak kell viselnie. Ide jutunk, ha eszetlen ideológiák elhomályosítják a tudatot. Ami illegális, az nem lehet legális. Simple as that

márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!