Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha átmennék kicsit a Niagara-v...

Ha átmennék kicsit a Niagara-vízesés kanadai oldalára (netán ott foglalnék szállást is, mert ott olcsóbb), akkor tényleg kell vízum, nem elég "csak" az eTA?

Figyelt kérdés
Ugye az eTA az az ESTA kanadai "megfelelője". Régen csak repülővel való érkezéshez (meg talán hajóval valóhoz) kellett. Gondolom, ha egy folyó fölött átívelő hídon lépek be, az szárazföldi határátlépésnek minősül. Ahhoz kell egyáltalán eTA, vagy nem is elég, hanem vízum kell? (Azt már tudom, hogy vissza az USÁ-ba csak új ESTÁ-val mehetek vissza.)

febr. 23. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szárazulaton át nem kell. Ha át is úsznál ott valamit, az is szf. határátlépés.


Ez az új ESTA nekem új! Utána is nézek.

febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz.
febr. 27. 16:00
 3/5 anonim válasza:

2023 májusában még nem kellett semmi, sem eTA, sem vízum.


Hogy a visszalépéshez kell-e új ESTA az új szabályok értelmében, azt nem tudom sajnos.

ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
ápr. 2. 18:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalataimat, hogy hátha segítek vele másoknak:

Hát érdekes egy rendszer ez... 6-án érkeztem meg az USÁ-ba (eredetileg 5-én jöttem volna, csak a ferihegyi gép lekéste Amszterdamban a csatlakozást, úgyhogy másnap még Párizsban is át kellett szállnom). 7-én mentem át Kanadába (a Niagara-vízesésnél gyalog a Szivárvány hídon [Rainbow Bridge]). 8-án este módosítottam a - még mindig érvényes - ESTÁ-mban a tartózkodási címemet (mert New Yorkban - mikor visszamentem – úgy döntöttem, hogy máshol szállok meg, mert az eredeti szállás [ahol egy éjszakát voltam 6-7-ig] kb. rosszabb volt, mint amilyennek egy börtönt képzelek [nem csak iszonyú pici, ablaktalan, felül rácsos – és emiatt hangos - hálófülke volt, hanem még koszos és büdös is, és kb. mindenki köhögött, krákogott, mintha TBC-sek között lettem volna]). Majd 9-én - aznap reggel, mikor készültem visszaindulni az USÁ-ba -, láttam, hogy éjfélkor jött egy E-mail, hogy módosították az ESTÁ-m, mire megnéztem, és láttam, hogy: TÖRÖLTÉK.

Erre még ott a kanadai szálláson - a telefonommal - gyorsan kérvényeztem egy újat, amit útban a határ felé el is fogadtak (a buszmegállóban láttam az E-mailt, meg meg is néztem az alkalmazásban is). Majd a határon - mikor mondtam, hogy onnan mentem át Kanadába és most meg vissza - nem kérték. Úgyhogy lett egy felesleges ESTÁ-m, amit 3 nappal későbbre, vagyis 12-re virradó éjfélkor töröltek. Így a 7,5 ezer Ft-ot kár volt kidobni érte. Mindenesetre remélem, segítek másoknak a tapasztalataimmal. Amúgy kifelé egyik ország sem ellenőriz a hídon. Az amerikai oldalon két forgó ajtó van a szabad ég alatt a híd korlátja és az épület közötti pár méter széles kerítésbe építve, amelyek csak Kanada felé engednek, a Kanadai oldalon mindkét irányban be kell menni az épületbe, de az USA felé csak be kell dobni 1 kanadai dollárt, hogy az átléptető kapu kiengedjen az USA felé. (Van pénzváltó automata, ha nincs az embernél 1 kanadai dolláros.) Ellenőrzés csak mindkét oldalon befelé van. Ja és a járda az a híd déli – a Niagara-vízesés felőli – oldalán van.

Kanadában kérdezték, hogy van-e vissza repjegyem, megmutattam a telefonomon, hogy van New Yorkból, meg hogy mennyi időre megyek, meg mi célból (mondtam a napfogyatkozást), meg mi a foglalkozásom (erre a végzettségemet mondtam, és azt nem, hogy most épp nincs munkám), és hogy van-e nálam valami speciális cucc. De elég volt nem-et mondanom, nem vizsgáltak át. Az USÁ-ban csak azt kérdezték, hogy hogy jöttem oda, mire mondtam, hogy onnan mentem át Kanadába, majd most vissza, és már be is engedtek. Simán elég volt az útlevél is mindkét irányba. (Amikor E-mailt kaptam, hogy törlődött az ESTA [azt nem írták, csak hogy változott, és az alkalmazásban láttam, hogy törölték], akkor volt benne szó valami az I-94-es dokumentumról, amit szárazföldi határátlépésnél kell igényelni, meg is próbáltam, de kérte a vízumom számát, és oda az ESTA száma nem illett bele, úgyhogy nem tudtam megigényelni, de végül ez sem kellett a határon.)

ápr. 18. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!