Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Usa-ban élő magyarok véleményé...

T.Robi kérdése:

Usa-ban élő magyarok véleményére vagyok kíváncsi, hol érdemes új életet kezdeni egy magyar kisgyermekes családnak?

Figyelt kérdés
Kivándorlás előtt állok minden értelmes tanácsot szívesen olvasok.
2011. máj. 2. 22:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Hol erdemes? Szerintem Europan belul nagyobb eselyed van! Marcsak azert is, mert ha barmi van, hazastoppolsz hungarokamionon :), vagy busszal, vonattal haza tudsz menni.

Usabol csak repulovel, ami nem olcso, foleg nem egy csaladnak.


Amugy jartal mar az usaban? Mert ha meg nem, akkor meg veletlenul se vandorolj ki ide csak ugy. Elobb gyere nyaralni, nezz korul, hogy mi ujsag stb.


Ha megis ide jonnel rogton, arra keszulj, hogy munkat csak feketen tudsz vallalni, amivel annyit keresel, hogy epphogy te megelsz, nemhogy eltartsd a csaladod. A kisgyereket iskolaba kell majd iratnod, ha nincs nyelvtudasa, akkor nehez lesz.


Egeszsegbiztositas nelkul egy orvosi vizit belekerulhet 100 dollarba, es ez meg csak a vizit. A haveromnak most ajanlott a belgyogyasz vegbeltukrozest 600-ert. Laboros vervizsgalat 350. A belgyogyasz 400 volt. Fogorvos 200. Soroljam? Persze van ingyen orvos is, de gyozd kivarni a sorod, illetve a tarsasag akik oda jarnak, hat.... en nem vinnem oda a gyermekem.


Itt a gyikon mindig azt tanacsolom a fiatal egyedul alloknak, hogy jojjenek, probaljak ki. Gyerekes csalad, aki ki akart volna vandorolni, ti vagytok az elso, de sajnos en csak eltanacsolni tudlak. Illetve, hogy gondold meg nagyon nagyon jol, es mindenkepp elobb nezz korul. Keresd fel a helyi magyar templomokat (a legtobb allamban/nagyvarosban van), magyar ettermeket, magyar hazat stb. es kerj tanacsot az itteni magyaroktol. De mindezt mielott meg az egesz csaladdal kijonnetek az ismeretlenbe!

2011. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Arra készülök,hogy nem könnyű egy idegen helyen a beilleszkedés de nem szeretném ,ha a gyerekem itt europában nőne fel,ő még kicsi könnyen megy a változás.Mindenestől megyek,úgyhogy nincs miért visszafelé stoppoljak.Sőt majd ,ha erre járok jó messzire elkerülöm ezt a helyet.De azért kösz a sok negatívot :))) nem mindenkinek jó a jó és mindenkinek megvan a saját igaza.
2011. máj. 3. 01:03
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkel maradj Europaban. Tarsadalombiztositas, ingyenes oktatas.

Hacsak nem 3 diplomas vagy es egy nagyon jo allas var itt, akkor a gyereknek mindenkepp Europa a jobb hely.

Sokan dolgoznak itt amig a gyerekek iskolaskoruak nem lesznek es akkor mennek haza.

Mi a vegzettseged? Mit dolgoznal? ki intezi a munkavallalasidat?

2011. máj. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

De azért kösz a sok negatívot :))) nem mindenkinek jó a jó és mindenkinek megvan a saját igaza. - persze, itt a gyikon mindenki azt ir amit akar, illetve mindenkinek az az igaz, amit o annak gondol.

En nem negativot irtam, hanem a valosagot. 8 ev tapasztalat, plusz sok magyar ismeros peldajabol szemezgettem amit irtam.

Irhatok pozitivat is: Californiaban allandoan sut a nap, egy ugras az ocean, ahol etethetitek a siralyokat, halivudban sztarokkal is talalkozhattok..... ez is a valosag, de neked most nem ezt kell hallanod, hanem azt, hogy gyerekkel, mindenestul nekivagni a nagy ismeretlenbe felelotlenseg.

Ha egyedul lennel meg otleteket is adnek mihez kezdj itt a nagy amerikaban, de csaladostul nem lesz konnyu.

Kivanom, hogy sikeruljon! de sajnos a kozepsulis baratnomet is le kellett beszeljem a diszidalasrol, mert ok is gyerekkel akartak kijonni ugy, hogy alig megy a nyelv, munka elkepzelesuk meg 0 :(

Leirok par dolgot, hogy mivel szamolj, ne mondd azt, hogy csak lebeszelni akarlak:

- egeszsegugyi ellatas biztositas nelkul qrva sokba kerul, a biztositas pedig havonta csaladnak akar 400 - 1000 dollar is lehet.

- lakber kb. 800 es csillagos eg, elso havi lakberhez meg jon a kaucio (ami meg 1 havi lakber, vagy tobb)

- buszjegy heti $20, havi $75 (ez los angelesi ar)

- kocsi, ami nem tul szakadt, kb. 4,000, biztositas havonta 70-120

- kaja kb. havi 700-1000 (vagy tobb is)

- mobil havi kb. $40

- rezsi kb. 120tol akarmeddig (ha van internet meg kabel tv az tobb)


Hogy a kerdeserdre roviden is valaszoljak: Californiaba ne gyertek, mert draga!!!


Ui: ha usaba jottok, elobb utobb illegalisak lesztek, ezt is jol at kell gondolni, hogy milyen uton akartok itt maradni, hogy ne kitoloncolassal vegzodjon a kaland! :(

2011. máj. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszbol kerdezem, de milyen uton probaltok jonni? Mert nehogy kiszurj a kicsivel, hogy illegalisan ide hozod. Annal jobban nem tudnatok kiszurni vele...


Az USA olyan nagy. Vegulis barhova koltozhettek gyerekkel is. A lenyeg, hogy nektek tetszen a hely. Van, akiknek a nagy varos jon be, van, akinek a kisvaros es olyat is ismerek, aki tanyan szeret elni es nem is latja a szomszedja hazat. Vannak olyan allamok, amik dragabbak - ahogy fentebb is irtak. De nem veletlenul. Alt. a nagyon olcso kornyekek rosszak vagy a kegyetlen idojaras miatt nem akar senki ott elni es azert olcsoak az ingatlanok. En szemely szerint Kaliforniat szeretem a legjobban, de ha nem vagytok ultragazdagok Magyarorszagon, ne oda menjetek lakni eloszor, mert naprol-napra, koplalva fogtok elni akkor valoszinuleg. Ha mindket szulo magyar, akkor erdemes olyan varosba menni, ahol nagyobb magyar kozosseg van.

2011. máj. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

6 éve élek New Yorkban. Az előzőeket kiegészíteném:

Ha nincs meghívó leveled egy amerikai állampolgártól,aki vár is benneteket a reptéren,vagy nincs fix munkahelyed,és erről igazolásod,nincs nálad legalább ezer dollár készpénz,

akkor könnyen előfordulhat,hogy be sem engednek az országba. Az első járattal hazaküldenek. Sok ismerősöm járt már így.

Munkalehetőség még azoknak is kevés,akik évek óta itt élnek,és van már ismeretségük. Arra se számíts,hogy a kint élők anyagilag segítenek. Max. tanácsot kaphatsz tőlük.

2011. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Èn is csak erösíteni tudom az elöttem szólókat.

10 éve éltem igaz amerikában (még a terror támadás elött) aztán Londonban és már 4 éve Némtországban.

Usa a legnhezebben élhetö ország ezek közül. Miért? mert nincs szociális háló. szó szerint hagynak éen halni az utcán, és a gyerekedet is. ha nincs biztosításod vagy nem megfelelö akkor a nyakadba sózzák pl egy kézgipszelés egész számlázását, ami több tizezer dollár is lehet, vagy is életed végéig egy kéztörést fizetsz vissza. (barátnömet csak a mentö hívásért 6000 dollárt kértek + a többi kezelés)


Anglia már egy kicsivel jobb volt, de mióta szültem itt németországban, és sok más országban szülö anyukával van kapcsolatom, arra kell rájönnöm németorzság gyerekkel családdal a legélhetöbb ország. itt ha 1 évet dolgzotál már jár a "gyes" és 1 évig kapod ezt!!!!! ilyen nincs még egy nyugati országban, ha van is "gyes" max pár hétig.

Aztán a munkanélküli segély, és egyéb szociális ellátások is magasak (hála isten nem kellett még ilyen).


USA-ba akkor szabad csak menni ha egy konkrét céghez mész dolgozni, késsz aláírt szerzödéssel aki az egész családodnak fizeti a biztosítást. az ingatlan árak jóval olcsobbak mint pl németországban, de a fizetések is.

Vagy ha hátizsákosan indulsz akkor legyél 25 alatti családtalan. Vagy legyen erös családi kapcsolat kint, olyan aki akár hónapokig is megtür a házában.

2011. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Minden kommentet végigolvasok,mert mindegyikben van valami jó is.Köszönöm a hozzászólóknak. Teljesen legálisan mennénk ki én zöld kártyával munkavállalásival,sajnos konkrét munka még nincs,gyerek 2 éves lesz.Én úgy gondolom mindenféleképp érdemes megpróbálni.Én 34 vagyok,még nem érzem magam annyira öregnek ,hogy egy helyben masírozzak. Köszönöm a negatív utáni pozitív hozzászólást is :))) Valószínű nem egy legdrágább városban költöznénk az elején.
2011. máj. 3. 10:06
 9/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én nem amerikában élek,de mivel én is szeretnék kijutni elég sokat olvasgattam dolgokról hogy mégis hogyan működnek ott a dolgok!Én nem értem azokat a hozzászolókat akik kinnt élnek és a kérdezők nagy részét leakarják erről beszélni!Bár azt elismerem hogy biztos jobban átlátják a dolgokat mivel ott élnek és valoszinü nekik is valahogy alakultak a dolgaik ha már olyan rég óta ott vannak!Én erre azt mondom,hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen,azt gondolom hogy kellő kitartással valahogy sikerül az embernek ott kinnt összehozni a dolgokat,ahogy sokan másoknak is!Bár abban igazuk van,hogy gyerekkel biztos nem egyszerü a dolog,de ami itt van magyarországon és ami a gyerekre vár,az ennél csak jobb lehet!Egyébként én nekem ausztráliát javasolták,sokkal egyszerübb kijutni és egyszerübben megkapja az ember a szükséges papírokat,vagy esetleg új zélandra is meglehetne próbálni!

De egyébként amerikán belűl,nekem arozinát ajánlották,mert elég olcsó a megélhetés és munka is van rendessen,az idő is tökéletes,egész évben jó idő van!Los angeles és az oceán is pár óra útra van onnan!

Ezt a minap találtam ezt az oldalt,ha gondolod nézd át,elég sok hasznos infot találsz!


[link]

2011. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen legálisan mennénk ki én zöld kártyával munkavállalásival,sajnos konkrét munka még nincs"


A lotton nyerted vagy hogy hogy meg nincs munkad, de van zoldkartyad, vagy ez csak elmelet?

2011. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!