Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen tapasztalatokat tudtok...

Milyen tapasztalatokat tudtok mondani a nyelvtanulásról az USA-ban?

Figyelt kérdés
Ha minden összejön kimennék 6 hónapra nyelviskolába, hogy folyékonyan beszéljem a nyelvet. Van nyelvvizsgám, de az messze nem a folyékony angolt jelenti. Valaki esetleg tanul kint, vagy tanult? Lehet esetleg mellette dolgozni? Vagy utána van-e esélyem egy egyetemre/főiskolára bejutni? Kint nehezebb a suli? Itthon egyetemre járok most, de kint nem sokat ér a magyar diploma. Ha bármilyen tapasztalatod van ilyen témában nagyon megköszönném ha leírnád! :)
2011. máj. 15. 03:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!

Jó azért tudni, hogy úgy is lehet kint tanulni, hogy nem több tízezer dollár a tandíj. tudom, ezt biztos nehéz elérni. de lehetséges.

PHX:

én úgy terveztem, hogy tanulói vízumot kérek és csak nyelviskolában fogok tanulni. Olyan intenzíven tanfolyamon, ahol heti kb 30 nyelvóra van. Most félévre mennék, hogy beszélni tudjam a nyelvet, mert tényleg nem a nyelvvizsga számít. aztán ezután a félév után szeretnék egyetemre menni. mert hát addig nem sok esélyem lenne míg nem beszélem folyékonyan a nyelvet!

Tanulói vízummal viszont nem dolgozhatok. lehet nem azt kellene kérnem, hogy tudjak dolgozni is.

2011. máj. 18. 22:40
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem fogsz kapni tanulói vizumot arra hogy nyelviskolába járj....munkavállaloit meg pláne nem. Ezért ajánlottam hogy ottani egyetemröl kérd át magad ide ha az lehetséges. Cserediákként vagy nem tudom hogy müködik ez....

Munkavállaloi vizumot sem kapsz csak ha már itt van munkád. Azt pedig megintcsak nehéz elintézni hogy olyan munkáltatot találj aki idegenül olyan messziröl felvesz téged és elintézi a vizumodat...

Ha pedig munkavállaloi vizummal jössz, szintén nem járhatsz iskolába. Ez ilyen sajnos.

Itt a nagykövetség linkje, nézd át milyen lehetöségek vannak nem bevándorlói vizumra: [link]


Ez sajnos nem megy olyan egyszerüen ahogy gondolod.

2011. máj. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
azon gondolkodtál már hogy ha valahogy mégis kapnál olyan tanuloi vizumot amilyenre te vágysz, hol laknál? miböl tartanád fel magad?hogyan járnál el iskolába? stb...ez nem egyszerü dolog. Olvasd át a követség oldalát oda-vissza, hátha találsz olyan módot amivel lenne lehetöséged kijönni. Egyébként babysitterkedni ki tudsz jönni, 1 évre ha 26 éven aluli vagy. Pénzt is keresel és tanulod a nyelvet is.
2011. máj. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

előre le lehet szervezni egy nyelviskolában, hogy ott fogok tanulni 6 hónapig. ezt itthonról is el tudom intézni, sok nyelviskolának van ilyen programja. kapcsolatban állnak kinti nyelviskolákkal és segítenek megszervezni. a szállást is ezzel együtt lehet intézni. családnál is lakhatok, koliban, vagy valamilyen lakásban. természetesen az ár is ennek függvényében változik.

Ha tanulói vízumot kérek, vinni kell a visszaigazolást az ottani iskolától ahova megyek és a szállásról is. Nyelvtanulási szándékkal is lehet tanulói vízumot kérni. Dolgozni így nem lehet az igaz.

egyébként gondolkodtam már rajta, hogy miből fogok élni stb. nem úgy gondoltam, hogy csak nekivágok minden felkészülés nélkül. nekem a tanulói vízum a fontos, hogy megengedjék, hogy ott tanuljak. a dolgozást csak azért vetettem fel, mert persze jó lenne, de nem olyan könnyen megoldható és szerencsére nem feltétele az utazásomnak.

Az hogy innen átkérjem magam egy ottani egyetemre szinte lehetetlen. Ritkán vannak ilyen ösztöndíjak és nagyon sokan jelentkeznek rá.

Azt, hogy ezután a fél év után mi lesz nem tudom. azt sem tudom biztosan, hogy ott szeretnék egyetemre járni. minden ezalatt a 6 hónap alatt dől el. És mindenképpen haza kell jönnöm utána. Ha pedig szeretnék visszamenni, az megint egy teljesen új kört jelent. ezért is írtam, hogy azt még nem tudom hogy, hogy szeretném.

2011. máj. 19. 16:06
 15/18 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj ki most legalább 6 hónapra (nézd végig a nyelviskolaajánlatokat, lehet 8-10 is kijön - szervezőtől függően pl. EF nagyon drága).


És utána majd eldöntöd, hogy kimész-e Au-Pairnek; zöldkártyalottó is van, lesznek kapcsolataid, kitudja - lehet ott házasodsz meg stb.. De mindenképp kell egy hoszzú látogatás a döntés előtt ;)

2011. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudtam hogy nyelviskolák is ajánlanak ilyen utakat, ez egy tök jó lehetöség! Csak azt mondom ha csak ugy kijössz tuti nem járhatsz iskolába legalábbis Arizonában 1000% hogy nem de nem gondolom hogy máshol igen. Ezért mondtam hogy otthonrol próbáld. :)


Vizumlotto mindenképp jo ötlet de arra is fel kell készülj hogy nagyon sok pénz ha meg is nyered az, hogy kiengedjenek és az is hogy uj életet kezdj. Sok vizumlottossal tartom a kapcsolatot barátom is van aki igy jön ki, egy rakás pénz. És ha nincs meg ez az összeg nem engednek ki. Nem elkeseriteni akarlak, csak felkésziteni erre mert sokan csalódnak.


Nagyon sok sikert kivánok neked és öszintén remélem hogy akárhogy is, de sikerül a suli. Ha esetleg Phoenixbe vetödnél pedig szivesen segitünk neked amiben tudunk. Csak szolj. Ha akarod irj rám és megirom az emailemet hogy késöbb tudj jelezni. Tudom az USA nagy...de ki tudja nem itt kötsz-e ki. :) Egyébként fösulira járok, ha szeretnéd megkérdezem neked hogy van e lehetöséged itt tanulni.

2011. máj. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

PHX:


Köszönöm a válaszod, jó olyantól is hallani tapasztalatokat, akik kint is élnek!

Az biztos, hogy mielőtt odamennék fősulira, vagy egyetemre egy hosszabb látogatást kell tennem kint, hogy egyáltalán szeretném-e az ottani életet. és persze, tudom, hogy nem könnyű, meg elég sok pénz is kell hozzá, meg vízum is. :)

Írok egy üzenetet neked, az email címed miatt, mert igazad van, nagy az USA, és még Arizonában is kerülhetek.

2011. máj. 21. 02:51
 18/18 anonim válasza:

Sziasztok !

Lehet tudni, hogy végülis, hogy alakult a terved? Nagyon kíváncsi lennék ugyanis a tapasztalataidra, a kijutással kapcsolatban de az itthoni " előkészületekkel" kapcsolatban is. A párommal szeretnénk mi is kimenni egy nyelvtanfolyamra. Minimum 3 hónapra. Sajnos nagyon- nagyon sokba kerül. Én úgy olvastam, a nagykövetség oldalán, hogy a tanulói F-1 vízummal bizonyos esetekben lehet munkát vállalni. Tud erről valaki valamit ?Természetesen a fő cél a tanulás, de nem árt, ha valahogy visszajön valami a befektetett pénzből. Sajnos itthon nekünk esélyünk sincs megszerezni kb 2M Ft-ot, arra, hogy utána tanuljak valahol 3 hónapig :( Ezért most Ausztriában vállaltunk munkát. Nagyon elszántak vagyunk ez ügyben :) Az egyetemes lehetőség nálunk kilőve, mert annyira nem beszéljük a nyelvet. Nagyon örülnék, ha írnál, vagy valaki hasonló tapasztalatokról, lehetőségekről, ötletekről... Mindenképp ki fogunk menni valahova nyelvet tanulni. Mindkettőnk vágya USA, de ha a pénz miatt nem jön össze, akkor sem leszünk elkeseredve, mert B tervként Ausztrália szerepel. Ott úgy érzem több lehetőségünk lenne egy jó iskolába bekerülni, és bizonyos óraszámban is lehet dolgozni.

2011. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!