Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek milyen lesz úgy...

Szerintetek milyen lesz úgy 5. év múlva a megélhetés New York Cityben?

Figyelt kérdés

-most milyen a megélhetés New Yorkban?

-Van olyan hely New Yorkban ahol csak Magyarok élnek?

-Milyen szakmával éri meg most neki vágni egy ilyen útnak?

-Mit tudtok a Munkavállalási Vízumról?(mi a feltétele)

-Mi a véleményetek New Yorkról?

-Tényleg a "lehetőségek Hazája"?


Ja és várrom a storykat is!


A válaszokat nagyon szépen köszönöm!


2011. jún. 24. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

-A 70-es években maga a gettó volt New York, azóta egyre jobb hely.


-Tudnivaló a magyarokról, hogy az egyetlen olyan nép, akik hogyha nagy számban vannak jelen idegen országban bevándorolva, akkor nem tartják egymással a kapcsolatot csak azért mert magyarok és nem alakítanak "magyar negyedeket", hanem teljesen asszimilálódnak a befogadó ország kultúrájába, szóval ilyen kínai negyed vagy olasz negyed stílusú "magyar negyedre" sehol se számíts. New York-ban van két egymást keresztező utca ahol főleg magyarok élnek és van 1-2 magyar bolt meg valami táncház és annyi.


-Amerika eléggé sokrétű ország, valószínűleg bármilyen szakmával el lehet helyezkedni, inkább az ügyesség, élelmesség a döntő dolog. Pozitív dolog, hogy mivel nincsenek magas adók, akár olyan munkákkal is kellemesen meg lehet élni, mint pizzás vagy boltos


-A munkavállalási vizum úgytudom csak bizonyos időszakokra adható, a legjobb, hogyha valahogy amerikai állampolgárságot szerzel minnél előbb


-New York a kedvenc helyem Amerikában, szerintem Amerika leg európaisabb és egyben leg globalizáltabb városa



-Amerika már szarabb hely, mint a 80-as években, a virágkorában volt, de New York szerintem csak fejlődni tudott a 70-es évek óta

2011. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
14:16 Köszi szépen a választ! amúgy szerintem is a legjobb hely Amerikába ezért szeretnék kb 5 -év múlva ki menni de csak akkor megyek ha meg lesz az elegendő tőkém !
2011. jún. 24. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon okos dolog, hogy megfelelő tőkével és szakmával akarsz kimenni. Sokan ezek és nyelvtudás nélkül elindulnak a vakvilágba, aztán meg pár hónap múlva csalódottan hazajönnek.
2011. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
17:26 Köszi szépen
2011. jún. 24. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Az itthonihoz képest megdöbbentően nagy az eltérés(pozitív irányba). Ha van jó szakmád és kitartásod, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb el tudsz helyezkedni.

Baj a kijutással van. Ha fél évnél továbbra mész kell a vízum, amit ugye nem egyszerű megszerezni.

Ha kicsit szétnézel a neten, akkor lehet, hogy találsz New Yorki magyar közösséget. A külföldön élő emberek között mindig nagyobb az összetartás (lásd a Kínaiak, Japánok).

Igenis a lehetőségek hazája, de csak úgy "minden nélkül" nem éri meg belevágni az utazásba. Kell valami biztos tőke, vagy félretett pénz (ami vélül is egyenlő is lehet a tőkével). Legalább annyi, hogy le tudj lépni, ha megáll a tudomány.

Ha szeretnéd és megteheted, akkor javaslom, hogy tégy egy próbát. Mindenképp megéri. Legalább világot látsz.

2011. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

13:56 köszönöm szépen

Ezért szeretnék 5 év múlva menni addigra meg lesz a megfelelő tőkém és a szakmám is de gondolkodok rajta hogy pincérnek mennyek-e vagy akik a a lakásban a szigetelést végzik amúgy szerintetek melyik érné meg jobban?

2011. jún. 26. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes kimenned...5 év múlva senki se tudja mi lesz, de biztos, hogy jobb lesz a helyzet, mint itt MO-n :D
2011. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy Amerikában jobb a helyzet, illetve jobb is lesz, mint itt...mert itt ennél már csak rosszabb lehet...

bocsi az off-ért...de kereskedelem marketing szakmával ott mit tudnék kezdeni?

2011. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

New York, hm... aki meg nem jart ott es csak a filmekbol ismeri azoknak sokszor van torz kepuk a varosrol.


Nekem egyaltalan nem jon be otteles szempontjabol. Olyan mint Pest koszos belvarosi resze. A csatornafedokon gozolog a buz, a kapualjakban vizeletszag es csovesek. A forgalom nagy es a tomegkozlekedesi eszkozokon is tomeg van. Telen baromi hideg, latyak es sar. Aki szereti Pest belvarosi reszet az elvezni fogja ezt is. Aki inkabb a szelso keruletekben szeret lakni, az kerulje el a "nagy almat".


Persze turistaskodni qrva phasza, bejartam en is gyalog elejetol vegeig, metroztam/buszoztam/taxiztam az elmeny kedveert, de ott elni? Thanks, but NO thanks!

Azt se felejtsuk el, hogy eleg draga hely ami a kajat/szallast illeti.


Ami a work permit-et illeti, tessek utana olvasni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!