Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen szakmai hiány van az...

Milyen szakmai hiány van az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már 16 éves korom óta tervezem azt hogy kiköltözök az USA -ba.

Én 16 évesen úgy gondoltam, hogy nem nagyon köt le a tovább tanulási téma, mert másfele gondolkodtam. Ezért elkezdtem szakmákat elvégezni, és már elkezdtem akkor gyűjteni a pénzt, hogy belevághassak. Most jelenleg 4 szakmám van:

-Pincért

-Mixer

-Gyógymasszőr, sportmasszőr

-és egy 2 éves tanfolyammal Babysitter.


Van egy középfokú angol nyelv vizsgám amit természetesen nagyon is jól használom, és van is rá szükségem.


Ezen a babysitter cégen keresztül felraknak az internetre, az önéletrajzommal, és családok nézhetik meg, és ha szimpatikus vagyok felhívnak, vagy a cégen keresztül egyeztetnek, és szerződés alapján, mehetek ki.


Természetesen már tőkém megvan erre, már 7 éve nézzem hogy, hogyan is van a rendszer kint Amerikában(zöld kártya, vízum stb. stb.)


Ezen belül még szakmákat akarok felvenni, hogy több helyen is eltudjak helyezkedni majd kint. Nem akarok a vak világba kimenni, hogy 3 hónap múlva csalódottan térjek vissza(remélem)


Szóval milyen szakma hiány van kint Amerikában(fizikai munka is beleszámít, hegesztő, stb stb.)


Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. jún. 30. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Már sokszor leírtuk, hogy a jelenlegi torz bevándorlási rendszer miatt, munkavállalási vízumot szerezni majdhogynem lehetetlen.(Nagyon magasan képzett, a világ sok országában elismert szaktekintélynek kell lenned ahhoz, hogy munkavállalási engedélyt szerezz.) Ez azért van így, mert az amerikai cégek nem vesznek fel külföldit, mert jelenleg itt is nagy a munkanélküliség. A cégeknek egy külföldi foglalkoztatása minimum 3 hónapba és több ezer USD-ba kerül. Közben pedig több száz zöldkártyás és állampolgár ott van helyben a munkára. Tehát a jelenlegi helyzetben(amíg nem lesz új bevándorlási törvény - mostanában nem lesz), addig az egyetlen járható út a házasság vagy próbálkozol a zöldkártyalottón. A házasság a legjobb, leggyorsabb módja annak, hogy kijuss. Vagy netes társkereső vagy kijössz 3 hónapra(vízum nem kell.) és valakivel összejössz! Ennyi! Az a lényeg, hogy ne váljatok el amíg nem kapsz véglegesített zöldkártyát(2 év)


A középfokú angol tudás az USA-ban nagyon kevés, másrészt pedig hiába van 4 szakmád, ezek közül egyik sem valami speciális terület(úgymond tucatszakmáid vannak). Azokhoz amikhez értesz, itteni amerikai és zöldkártyás i van elég.

2011. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


Még véleményeket kérek!


Várhatóan az említett törvényhez mikor fognak hozzá nyúlni?

2011. jún. 30. 11:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Az új bevándorlási törvényre még várni kell egy darabig biztos! Már lehet, hogy nem is az Obama kormányzat hajtja végre!
2011. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De Obama kormány tervezi? csak nem tesz érte? Gondolom ők is a belső problémákat akarják megoldani(pl. munkanélküliség)
2011. jún. 30. 11:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Obama már nincsen többségben a törvényhozásban, ezért ha akarná, akkor sem tudná véghezvinni a terveit, mivel a demokrata és republikánusok ebben a tekintetben nagyon különbözőek.
2011. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor ebből semmi se lesz?
2011. jún. 30. 13:10
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahogy már mondtam, valószínűleg mostanában nem lesz bevándorlási reform, pedig már nagyon ráférne a rendszerre. Arról volt szó hogy amint elfogadják az egészségügyi reformot, akkor rátérnek a bevándorlásra, de ez nem történt meg a félidő választás miatt. Illetve dolgoznak rajta, csak valószínű hogy nem fogják megszavazni, mert nincs többségük.
2011. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bevándorlási álláspontok:


Republikánus:


- Only legal immigrants, through tightly controlled borders


- Amnesty encourages illegal immigration

- Give priority to spouses and children.

- Emphasize needed skills in determining eligibility for admission.

- Overhaul Labor Certification Program to match qualified workers with urgent work.


Demokrata álláspont:


- Path for undocumented aliens to earn citizenship

- reduce immigrant backlog

- Protect immigrants from exploitation by employers

Fixing the "dysfunctional" and "broken" immigration bureaucracy (reducing immigration fees and lengthy background checks) and increasing the number of legal immigrants in order to keep families together and meet the demand for jobs that employers cannot fill

2011. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha érdekel bővebben a két álláspont közti különbség, akkor olvasd el az alábbi cikket: [link]
2011. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, a Republikánusok és a Demokraták, 2 nagyon más elképzeléssel néznek a jövő felé... Csak ott sem az megy mint nálunk Fidesz és az MSZP??? Sajnos híradót, és politikát nem nézek, mert csak felidegesítem magam :S
2011. jún. 30. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!