Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Egyesült Államokban milyen...

Az Egyesült Államokban milyen a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Amerikába költözött barátnőm röviden így foglalta össze: a tömeg autóval közlekedik.
2011. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
zsúfolt. Nekem ismerősöm mondta, aki kint volt 2 hónapig, hogy kb csak taxizni lehet, de az meg olyan rohadt drága, hogy a fél fizetésük ráment.
2011. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova mész. Ezt még írd le nekünk.

Amúgy gyakorlatilag nincs (azaz van persze,de tényleg vannak ám olyan helyek is ahová el sem jutsz kocsi nélkül, nem viccelek), ott az a normális, hogy mindekinek van autója.



A taxizó ismerősnek autót kellett volna bérelnie, az tök olcsó, főleg több utassal.


De pl. New Yorkban remek a tömegközl. hálózat, az egy európaias város.

2011. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok, sok gimiben érettségizni sem lehet jogsi nélkül.
2011. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

én éltem kint, new yorkban, los angelesben és miamiban is eljutottam mindenhova tömegközlekedéssel.

mondjuk nem tul jó, mert midnenkinek van kocsija, de mondom bejátunk mindent vele. a másik meg h ott inkább csak a szinesbőrüek meg a szegények használják igy kicsit nyomasztó.

2011. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Nagyobb városokban(New York, Miami, Chicago, LA) lehet tömegközlekedni, mert viszonylag jó. De huzamosabb tartozkodás során, tehát ha mondjuk itt élsz akkor célszerű az autó. Mindenki avval jár! A fenntartása olcsóbb, mint Nyugat-Európában. A benzin is jóval olcsóbb. Én pont tegnap tankoltam, ott 3.85 USD/gallon volt az ár. (1 gallon=3,74 liter), így 1 liter benzin kb. 200-210 Huf.
2011. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A forgalmasabb helyeken van, de egyébként jellemzően tényleg nincs tömegközlekedés. Ezért van, hogy az amerikai filmekben azt látod, hogy a gimisek kocsival járnak suliba. Ott ez általános, mindenkinek van saját autója 16 éves korától fogva.
2011. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

èn 10 éve éltem NY city mellett. De maga a városban nem sok ember használt autót. Pl a család akinél laktam ök kb 40 KM-re a várostól laktak, nem is oda jártak dolgozni, náluk volt autó mindekinek, de pl a taxi is fillérek voltak. az au-pair fizumból simán taxiztam a vonatig. bent a városban lakott az anyuka családja, egyik része brooklyn másik része manhattan és senkinek sem volt kocsija. ha pl elutaztak a városon kívül hétvégére akkor kocsit béreltek, vagy nagyi taxizott akár 2 órákat is.

mindenki orvos volt és gyönyörü lakásban éltek, de azt mondták kocsira nincs szükségük mert a parkoló fentartása annyi aminek feléböl tudnak taxizni minden nap és az még a házhoz is viszi öket. volt egy nanny ott a gyerekeknek és ö hurcolta a gyerekeket metron meg taxival.


en is sokat metroztam meg buszoztam és jó volt. a távolsági közlekedés is.

2011. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
47%

Erre egy 4 betűs válasz!


S Z A R

2011. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
New Yorkon kívül egy nagy fos a tömegközlekedés.
2013. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!