Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USÁ-ban dolgozók! Milyen...

USÁ-ban dolgozók! Milyen módon kaptatok munkát az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egyszerű, ezért kérdezném, hogy Nektek hogyan sikerült mégis? Elsősorban hotelmunka érdekelne, de bármi jó, mert a nyelvtudásomat kell fejlesztenem. Közepes nyelvtudásom (gyakorlati) és egyetemi diplomám van.

Milyen munkát végeztek? Egyedül/Másodmagaddal/Családdal? Hol és hogyan éltek?


2011. szept. 6. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Nekem a feleségem amerikai, így az ő általa jutottam zöldkártyához! Jelenleg szoftver fejlesztőként dolgozom New Yorkban. (Most itthon vagyok látogatóban.) Közepes nyelvtudással azt kell mondjam, hogy az USA az esélytelen. Középfokú angollal először próbálkozz Angliában, Írországban, és majd ha biztos a nyelvtudásod, akkor megpróbálhatod az USA-t. Nagyon torz a jelenlegi bevándorlási rendszer, ezért munkavállaláson alapuló zöldkártyára az esély gyakorlatilag nulla. Most csak olyanok kapnak esetleg munkavállalásit, akik magasan képzettek, nemzetközileg elismertek. Egy "mezei" munkás, diplomásnak sajnos nem sok esélye van, mert itt helyben is rengeteg a jelentkező és egy külföldi foglalkoztatása az rengeteg pénzbe, időbe és papírmunkába kerül, ami nem éri meg a cégnek. Jelen helyzetben(és még szerintem jó pár évig) csak a házasság általi zöldkártyára van esély, vagy pedig meg lehet próbálni a zöldkártyalottót. Jelenleg a feleségemmel élek, most várjuk a második gyermekünket. A bevándorlás egyszerűnek semmiképp sem mondható, de ha igazán arra vágysz, hogy itt élj akkor megéri a fáradságot.

2011. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, ment a pipa.
2011. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a közepes angol tudás elegendő,hogy boldogulj,& a későbbiekben ha fogékony vagy,pillanatok alatt megtanulsz angolul!Egyébként van olyan ismerősöm,aki úgy ment ki,hogy pár szót tudott,1.5 éve van kint,& kis hibákkal,de folyékonyan beszél!Az angol amúgy sem nehéz nyelv,könnyebb mint bármelyik más nyelv!Nekem könnyebb volt megtanulnom,mivel németet tanultam,az angol könnyebben megmaradt!Szerintem ha ki tudsz menni,ne habozz,mert felejthetetlen élmény lesz!Hidd el!!!!Sok sikert kívánok!!!!
2011. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudas ott szamit, ahol a munka komplexitasa azt megkoveteli... mosogatni biztosan nem kell a felsofok. Ha mondjuk valami ertelmisegi munkat vegeznel, akkor muszaj.


Nekem munkam ugy lett, hogy egy hirdetesre jelentketem. elkldtem a CV-m, majd skype-os interju. Felvett. Inteztek a vizumhoz (J1) szukseges papirt, majd pesten rendes vizum interju, de ha megvan a papir a fogado intezmenytol, akkor az csak egy vicc. Persze ehhez kellett egy doktori fokozat, es nem is tart majd orokke a munkavallalasi.

2011. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem 2 évet élt az USA-ban.(1-1 évet)

Először gyakornokként ment,másodszor friss diplomásként,viszont felsőfokú angolja volt.

Munkavállalói engedélyt kapott!

Itthonról jelentkezett az állásokra.

4 és 5 csillagos hotelekben dolgozott,supervisor volt.

2011. szept. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!