Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kettos allampolgaroktol...

Kettos allampolgaroktol szeretnem kerdezni. Nevvaltoztatas eseten mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Ha valaki amerikai allampolgar lesz es nevet valtoztat, Magyarorszagon koteles ugyanugy bejegyeztetni az uj nevet? Van valami szabaly, hogy x idon belul az uj nevet be kell jegyeztetni Magyarorszagon? Gondolom, hogy utlevelhez egyeznie kell.
2011. júl. 21. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyezik, két útleveled van, egyikben ez a név, másikban az.
2011. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra lennek kivancsi, hogy van-e valami limit, hogy mennyi ido alatt kell Mo-n is megvaltoztatni. Mert vissza kell menni Mo-ra ehhez, nem? Ha vki kulfoldon elo magyarkent van bejegyezve, ugyanugy a helyi anyakonyvvezetohoz tartozik?
2011. júl. 21. 17:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Es nemcsak arrol van szo, hogy angolul lesz a keresztnevem, mert akkor maradhatna, hanem a vezeteknevem is megvaltozik (hazassagi nevet veszek fel).
2011. júl. 21. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha állampolgár leszel, akkor csináltatnod kell az a név alapján amcsi útlevelet, és amcsiból ki és be csak amcsi útlevéllel közlekedhetsz, mert ők nem fogadnak el kettősséget. Ettől persze lehet magyar útleveled is, de akkor itt természetesen (az idő szerintem mindegy, de nem tudom pontosan) meg kell csináltasd az új neved alapján, amit anyakönyveztetned kell. Nagykövetségen kérdezz ezeknek utána, hogy pontosabban tudj, segitenek.
2011. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nagykövetségen keresztül is el lehet mindezt intézni.
2011. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg? Marmint a magyar USA-ban levo nagykovetsegre kellene mennem? Abbol a legkozelebbi is sok orara van tolem. Ugyis mennek Mo-ra latogatoba, szoval tudnam intezni par honappal azutan Magyarorszagon, hogy vegzek itt a nevvaltoztatassal.
2011. júl. 21. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen Usa-ban levő magyar követségen.

Ha hazaakarsz menni, akkor egyelőre az amcsi papirjaid legyenek tiszták, egyezzenek, hogy elengedjenek, és vissza, a többit magyarban elintézed ha neked ez megfelelőbb.

2011. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi, kozben mar felvettem a kapcsolatot az itteniekkel. Kiderult, hogy hiaba inteznem a nevcseret konzulatuson keresztul, utlevelet ugysem tudnek igenyelni, mert azt csak szemelyesen lehet limitalt helyeken es az mind nagyon messze van tolem. Szoval majd Magyarorszagon.
2011. júl. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!