Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » NyC-ben dolgozik-e valaki...

NyC-ben dolgozik-e valaki családoknál takarítóként, és mennyit lehet keresni dollár/óra az ilyen munkával?

Figyelt kérdés
Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik valóban érintettek ebben a témában, és ott jártak. Látom itt az USA-val kapcsolatban vannak olyan válaszok, hogy elrentetti az embert, még a turistát is. De gondolom aki ezeket válaszolja, még az életében nem volt ott, úgy hogy megkérem ne is válaszoljon!
2011. aug. 3. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan, tehát zöldkártyásként olyan 7.75 - 9.00 USD/óra bruttó.


Feketén nem tudom, de úgy ne gyere ki.

2011. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Van kint egy két ismerősöm, de azok feketén dolgoznak, és nem nagyon akarom elhinni nekik, hogy mennyit keresnek! Van aki idős emberre, vagy nénire vigyáz, van aki takarítani jár családokhoz, de van olyan is aki masszörködik, vagy étteremben dolgozik . Mégegyszer mondom, ez biztos hogy feketén, mert évek óta kint vannak!!!Szponzoráni is nehezen akarják őket, azt is hallottam, van aki 10 éve egy családnál van bébi szitter, és még sem akarja a család szponzorálni, hogy zöldkártyát kapjon!
2011. aug. 3. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos szponzorálni nagyon kevés cég fog. Csak olyanokat szponzorálnak, akik nagyon magasan képzettek, nemzetközileg elismertek! A jelenlegi helyzetben csak a zöldkártyalottó lehet a megoldás, vagy a házasságon keresztüli zöldkártya.
2011. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En NY -ban kezdtem 1 evvel ezelott,$450-550 kezdo fizetessel kecsegtetett a kozvetito,egy magyar zsido csaladnal,aztan 400 lett belole,es csak 50-el emelte 1 honap utan,es kozolte ne is szamitsak tovabbi emelesre legalabb 1 evig,pedig napi 14-16 orat dolgoztam kemenyen,eladott takaritani mas csaladokhoz naponta 6 oraban,amiert felvette a $12-13 orabert,es 6 napot dolgoztam.

Iszonyu volt,es 2 honap utan megszoktem,most egy amerikai csaladnal dolgozom,nem NY-ban,de kozben tanultam a nyelvet iskolaba jartam,amire ott nem lett volna soha lehetosegem.

most napi $100 keresek,es csak 2 kisgyerekre vigyazok,semmi nehez fizikai munka.

2011. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de tudok olyat,hogy csak 5 napot dolgozott es megkapta a$600.de olyat is aki 650-et,altalaban $10 fizetnek orankent,ha nem vagy bentlakasos,de akkor elviszi a penzed a lakas meg a rezsi,NY-ban draga az elet.Ez feketen.Ha nincs ismerosod aki segit,es nemtudod a nyelvet ne vagj bele,nekem nagy szerencsem volt.
2011. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A szponzoralas mar megszunt. Akinek az ugye regota folyamatban van,remelhetoleg megkapja elobb utobb a papirokat. Nehez munkat talalni... Aki most (lany) megkeresi az 450-500 D hetente,nagyon szerencses. Egy jotanacs. Ha ide keszulsz lehetoleg keruld a zsido csaladokat.Nagyon keves koztuk a normalis es a halalba sikaltatnak. Tapasztalat...
2011. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Utolso vagyok.

A cegeknel nem tudom hogyan mukodik a szponzoralas. En a rokonokra,stb gondoltam.

2011. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bar NYC-ben nem dolgoztam, a nyugati parti fizuk gondolom olyan nagyon nem lehetnek elteroek. Itt a kezdetekben 10dodot kerestem takaritassal, majd kesobb megemeltek 12-re. Minden nap mas csaladhoz mentem dolgozni. Emellett volt egy 'allando' csalad ahol 4 gyerekre vigyaztam (nagyon lajtos takaritas/inkabb sulimenet) 15/orankent. Esti babysittek 12-14 dodo orankent.

(sajnos kissapkas csaladoknal nekem is csak rossz tapasztalataim voltak (voltam kb. 4-nel es mindegyiktol utalattal jottem el, mert a viselkedesuktol/hozzaallasuktol kifordult a gyomrom - pedig volt koztuk magyar is... :(


OFF:

A zoldet tobbfelekeppen lehet megszerezni. Mindegyik verziot "szponzoralasnak" nevezhetjuk. A hazassag altali kerelem beadasanal a ferjed/feleseged a sponsor. Ha csaladegyesites cimen akkor az amerikai anyukad/apukad a sponsor. Ha a mikroszoftnal vagy qrva nagy programfejleszto, akkor billgecc bacsi lesz a sponsorod. Remelem igy ertheto.


Tovabbra is letezik a munka altali sponsoralas. Ezt olyan cegek vallaljak akiknek tenyleg megeri befektetni a kulfoldibe. Peldaul egy szerencsetlen fizikus aki olyan teziseket ir, hgoy mindenki lehasal, na annak egy itteni nagy ceg siman kicsengeti a tobb ezer dollart, hogy elinditsa a zoldkartya fele vezeto uton. (4-6 ev is lehet mire megkapja)

Vagy egy magyar hirlapkiado sponsoralni fog egy magyar ujsagirot, mert keves az itteni amerikai aki szepen tud irni/beszelni magyarul... :)


Ha beszeled a nyelvet es vannak itt ismeroseid, akkor nagyobb esellyel indulsz, hisz ok tudnak segiteni munkat keresni, illetve az elejen naluk ellakhatsz. A mi lakasunk is volt tobbszor "munkasszalo" amig a kalandos ifju magyarok talpra tudtak allni es kirepultek. Persze volt olyan is, aki 6 honap utan hazament, mert neki nem jott be.

Egy probat mindenkeppen meger!

2011. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A barátomnak nem bent lakó "cleaning lady"-je van, 10 dollárért óránként, de főz is neki meg minden rossebet megcsinál, amit kitalál neki. Ő semmit nem csinál, azt se tudja, hogy kell, meg mi hol van hozzá, szóval ott a takarítónő nem olyan mint nálunk tényleg van mit csinálni, mert azok közül, akiknek van a legtöbben semmihez nem nyomják hozzá a körmüket.
2011. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ezt a kerdezotol kedezem :) : Mennyit keres egy honapban az az ismerosod aki idos emberekkel foglalkozik? nagyon erdekelne mert mar megvannak a terveim meg minden es a vegzetsegem is ehhez a szakmahoz szoval nem sokara ki mennek es valoszinuleg ilyen korben dolgoznek :)
2013. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!