Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy napos prágai kirándulásra...

Egy napos prágai kirándulásra mennyi pénzt érdemes vinni két fő részére? (Tömegközlekedés, olcsóbb ebéd. )

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 13:07
 1/7 anonim válasza:
legalább 20ezer... sztem
2010. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jártál már ott? Kb. mi mennyibe kerül?
2010. nov. 5. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Budapest szintjén van árban, illetve van, ami picit olcsóbb.

Szerintem 20.000 kevés... Vagyis legyen nálatok 20.000 kp., és kártya.

Ahogy nálunk, úgy ott is lehet már a legtöbb helyen fizetni kártyával, akár taxiban is.

2010. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Én bárhova megyek külfölöldre akkár egynapra akkár 2hónapra, van egy szabályom, hogy annyi pénz legyen mindig nálam amiből hazza tudok jutni + enni / inni a haza jutás allat. Ezzen felül költőpénz egyéni izlés kérdése ha gyorséterem + tömegközlekedés erre számoljatok egy 10 000 ft + belépők suvernir stbre egy mási 10 000 ft-t. + Legyen nálatok kártyán vagy kp.ban annyi pénz, hogy ha ott felejtenek akkor hazatudjál jönni.


Én utazási írodával jártam, úgy hogy elkavarodtam Párizsba, a kedves idegenvezető nem vette fel a telefonját és otthagyot a busz mint eb a szaharát.... A végén, 1,5 napot csöveztem, mert nem volt nálam se kártya se pénz elég, hogy repülő vagy busz vonat jegyet tudjak venni, már éppen ott tartottunk, hogy egy barátom indult volna értem ki kocsival, amikor tallálkoztam egy magyar csoporttal ott beszéltem az idegenvezetővel, meg az ő buszsoförjükkel és ők felvettek, és elhoztak. Anyi szépséghibája volt a dolognak, hogy ők még mentek el dél-Franciaországba és vettek fel egymásik csapatatot és úgy jöttek vissza. Úgy hogy buszoltam még 2,5 napot mire haza értem. Úgy hogy nálam azotta él a szabály, hogy sehova nem megyek el úgy hogy nincs pénzem hazajönni ha nem a jó szerencsébe bizzok, hogy majd csak haza is hozznak :)

2010. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 drama válasza:

Prágában pénzt ne válts! Én 1000,- Ft-ot beváltottam, 530,- Ft volt a költség. Hiába mondtam, hogy ez esetben köszönöm, nem váltom be. Kérdeztem, miért nem figyelmeztettek? Mutogattak egy táblára, melyen az állt nagy betűkkel, hogy nincs jutalék. Kisbetűkkel meg ennek feltételei...

Taxizni se taxizz! Egy ismerősöm mesélte, hogy a taxióra megnyugtatóan lassan mutatott egyre nagyobb számokat. Aztán mikor lekapcsolták az út végén, akkor elindult a nyomtatójából egy papírcsík, azon voltak felsorolva a fizetendő összeg részösszegei... sokkal többet írt, mint az óra előtte mutatott.

Egyébként Prága gyönyörű.

Hajrá!

2010. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Metro,busz,villamos ingyen van :D legalabbis nekem :D am 18 czk egy felnott jegy ami 20 percre szol de inkabb ajanlom 600-czk ert 1 honapra szolo jegyet es nincs gond
2011. aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 0:50-es a válaszod, de már majdnem 10 hónapja jártunk Prágában , vettünk napijegyet.
2011. aug. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!