Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kimegyek Amerikába a "90...

Ha kimegyek Amerikába a "90 napos vízummal" és elfelejtek visszajönni? A Kérdés bővebben a topicba

Figyelt kérdés

Szoval ha kint maradok, és haza kell jönnöm vagy megunom az ottani életet akkor a reptéren, gondolom nem fognak megdicsérni, de börtönbe nem zárhatnak érte? Vagy ilyenkor mi történik?


Vagy ha már 5-6 éve illegálisan tartózkodok kint és megtalálom az igazit, akkor nem lehet bajom belőle, hogy régóta illegálisan tartózkodom kint? Egyáltalán akkor megkaphatom a zöldkártyát?


2009. ápr. 13. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha elkapnak akkor kitoloncolnak. Ez azt is jelenti, hogy többet nem léphetsz be az USA-ba. Tehát ha megismernél kint valakit, akkor valahogy ki kéne előtte jönnöd és újra visszamenni, mert a bevándorlásiak az esküvődről visznek el és nem mehetsz többet vissza.

Nem lesz biztosításod, nem tudnak hivatalosan alkalmazni, nem bérelhetsz lakást, nem lesz jogsid, "törvényen kívüli" ember leszel.

2009. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tehát akkor ez nem is annyira jó ötlet mint amilyenek látszik..
2009. ápr. 13. 16:19
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán nem jó ötlet, sőt ekkora marhaságot életemben nem olvastam! Az élet nem egy hollywoodi történet :)))
2009. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
már miért lenne hülyeség? máshogy nem nagyon lehet kint lenni.. persze lehet te is azok közül vagy akik a "magyarország az isten" "meg itt a legkirályabb minden" fajtából valok akkor értem miért tartod mesének
2009. ápr. 13. 20:04
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
ugyanmar, azt hiszed, csak te ruhelled mo-t, ma is. De Amerikaba nem ilyen egyszeru kimenni, en 1.5 evet eltem ki es meg tervezek jovore menni, de ez igaz, amit az elottem szolo mond. Lehet olyat csinalni, hogy elfelejtesz visszajonni, de akkor csak illegalis munkat vallalhatsz, ha pedig meg akarsz hazasodni nem fogod megkapni a zold kartyat, mert nem estek a fejukre, tudjak, hogy csak amiatt csinalod, Jobb ha megprobalsz munkavallalas utjan kimenni.
2009. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
ha megnosulsz akkor igenis megkaphatod a zoldkartyat megha csak a papirok miatt is hazasodsz,nem szamit,hogy elotte mennyi ideig voltal itt illegalisan.tapasztalatbol mondom.az viszont igaz,hogy a munkavallalas,lakas berles nehezkes de nem lehetetlen.
2009. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

A következő történik, ha 90 napnál tovább maradsz: illegális leszel és sehol sem fogsz normális munkát kapni, bármikor kitoloncolhatnak és ha visszatérsz Magyarországra, akkor az USA-ban illegálisan töltött idő hosszának megfelelően 3 illetve 10 évre kitilthatnak. A kitiltást követően neked mindig igényelned kell majd turista vízumot, Visa Waiveren soha többé nem utazhatsz, ezért valószínűleg a vízum kérelmeidet a jövőben vissza fogják utasítani.


Visa Waiveren nem lehet státuszt váltani, ami azt jelenti, hogy vissza kellene menned Magyarországra a házasságkötés után és ott megvárni, míg elbírálják a zöldkártya kérelmet, ami nem lesz kevés idő. Aki elvesz egy illegálist, magára vessen, úgyis kihasználja a zöldkártyáért. Ezzel a legtöbb normális ember tisztában van, ezért nem hiszem, hogy olyan egyszerű lenne ez a házasság téma. A házasság önmagában nem elég, ugyanis csak abban az esetben kaphatsz zöldkártyát, ha az amerikai állampolgár házastársad bizonyítani tudja, hogy anyagilag támogatni tud. Ehhez pedig legalább az aktuális poverty line 125%-át kell elérni, ami kb. 18 ezer dollár jelenleg. Ha nem keres ennyit és senkit sem találtok, aki szponzoráljon, nem kapsz akkor sem zöldkártyát, ha házas vagy. Eleve ilyen esetben 2 évre feltételes státuszt adnak és ha gyanúsat észlelnek vagy bármit csinálsz, egyből kitoloncolnak. A bevándorlás nem egykörös, rengetegszer kell papírokat benyújtani, így az nem működik, hogy összeházasodsz aztán meg elválsz. Egyébként szigorítani akarják a feltételeket, de már most is többéves börtönbüntetéssel és pénzbírsággal jár a zöldkártya-házasság, ha kiderül.


Börtönbe nem zárhatnak csupán azért, hogy illegális vagy. Ilyenkor kiutasítanak és nem térhetsz vissza nagyon sokáig. Akkor zárhatnak börtönbe, ha más bűncselekményt követsz el vagy zöldkártya-házasságon kapnak rajta.


Miből gondoltad, hogy ez ilyen könnyű dolog? Akkor mindenki ezt tenné. Az amerikai kormány nem hülye szerencsére.

2009. ápr. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok: megkérdezhetem, hogy miért nem mész az EU-ba dolgozni inkább? Jó kifogás, hogy Magyarországon lehetetlen élni...ott a lehetőség, hogy LEGÁLISAN dolgozz más országokban, akkor meg minek akarsz illegális lenni egy másik országban? Az USA nem olyan, ahogy elképzeled a rózsaszín cukormázzal. Jóval többet kell dolgozni, mint Magyarországon és nem minden olyan, mint a filmekben. Nagyon remélem, hogy jobb belátásra térsz és felismered, hogy jobb a szabad, legális élet egy ilyen kalandos illegálisnál, amikor is bármikor kitoloncolhatnak, munkát meg semmi juttatást sem kaphatsz illegálisan.
2009. ápr. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

igen ez mind igaz, sőt börtönbe is tehetnek azonnal, szal vigyázni kell, de aztán meg az is igaz, hogy főleg az prszág déli része szinte csakis illegális bevándorlóval van tele (mexikóiakkal főleg)

Az a helyzet, nagyon esetleges, van akinek összejön, van aki meg megszívja nagyon, ezt lehetetlen előre megmondani, de az igaz, hogy annyi van a vonzerejében, hogy én is mindig valahogy érzem azt a szabadság-feelinget, hát nem egy európai életstílus, az biztos.

2009. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
08:34: az USA-ban még kevésbé éreznéd a szabadság fílinget. Minden törvényileg korlázott...sokkal inkább, mint Európában. Hidd el nekem. Én itt élek.
2009. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!