Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kimegyek Amerikába a "90...

Ha kimegyek Amerikába a "90 napos vízummal" és elfelejtek visszajönni? A Kérdés bővebben a topicba

Figyelt kérdés

Szoval ha kint maradok, és haza kell jönnöm vagy megunom az ottani életet akkor a reptéren, gondolom nem fognak megdicsérni, de börtönbe nem zárhatnak érte? Vagy ilyenkor mi történik?


Vagy ha már 5-6 éve illegálisan tartózkodok kint és megtalálom az igazit, akkor nem lehet bajom belőle, hogy régóta illegálisan tartózkodom kint? Egyáltalán akkor megkaphatom a zöldkártyát?


2009. ápr. 13. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Tanulóvízum?

Vagy az USA elhagyása a két hónap lejárta előtt- aztán vissza? Rengetegen tettek egy kört Mexikóba emiatt, és még többen kérték a tanulóvízumot pont ennek a kivédésére.

Én hazajöttem... De akkor még 10 évvel korábban tartottunk...

Az EU jobb lépésnek tűnhet, valóban.

2009. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

"magyarország az isten" "meg itt a legkirályabb minden" --> nem tartom így, nem vagyok elvakult Jobbik fan, keversz velük :)


De mint látod a többi válaszadó is engem igazolt! A hollywoodi mesékben seperc alatt megvan minden, de az élet lássuk be, nem ily egyszerű :)

2009. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%

09:43-nek: a Visa Waiveren 90 napot lehet egy huzamban az USA-ban, de hivatalosan tudtommal fél évente csak 3 hónapot lehet kint (EU-ban legalábbis megvan ez a fél éves megkötés nem EU-soknak, szerintem ez USA-ban is van már valami ilyen). Tehát hiába megy vissza mondjuk egy hét múlva, akkor már több, mint 3 hónapot lesz kint, szóval akkor már nem is hiszem, hogy visszaengedik (ha sorozatosan ezt csinálja). A határon ha bevándorlás-gyanús, visszautasíthatják.


A tanuló vízum nem bevándorló vízum, tehát hivatalosan ha lejár, vissza kellene jönnie. Viszont a tanuló vízumnak az az előnye, hogy státuszt könnyű váltani, tehát ha valakivel megházasodik azidő alatt, könnyebb intézni, mintha turistaként illegális státuszt akarna legalizálni. Tehát, kedves Kérdező, ha van rá pénzed, jelentkezz egy amerikai egyetemre és akkor legálisan tanulhatsz és ha szerencséd van és találkozol egy állampolgárral, akibe bele szeretsz, akkor talán zöldkártyát is kaphatsz.

2009. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, én a házasságot nem a zöldkártyáért gondoltam, mint írtam csak akkor, ha tényleg szerelem, ebbe az érdekházasságba könnyű bebukni, ahogy láttam/hallottam..


11: 12-nek ez a félévente három hónap, ez, pl. olyan, hogy kimegyek februárba – áprilisba lejár az idő és következőleg csak júliusba mehetek vissza vagy amint hazajöttem onnan fél év?

Olyan működik, hogy pl. 3 hónap amerikába és utána félév kanadába?


04: 10: Az EU valahogy nem vonz, nincs olyan ország, ahol szívesen élnék, míg egy másik földrész sok kihívást tartogathat számomra… Tudom, hogy ott se kolbászból van a kerítés meg, hogy dolgozni kell ott is, de valahogy mégis oda vágyok, talán azért is, mert, már amikor 11-12 éves voltam akkor is erről álmodtam…


09: 43: Ha jelentkeznék egy egyetemre amerikába nem, néznének ki, hogy már 27 éves vagyok? Meg akkor a középiskolai jegyeimet néznék, vagy ki kellene mennem egy „szint felmérő” tesztet megírni? Ez érdekelne csak nem, tudom pontosan, hogy működik a dolog

2009. ápr. 14. 18:57
 15/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Én válaszoltam előzőleg, ugyanaz a személy vagyok egyébként. :)


Egyetemre itt jártam az USA-ban. Az számít, hogy eddig milyen képesítésed van. Van egy diplomád vagy érettségid? Ha van érettségid, azt figyelembe lehet vetetni és mehetsz undergraduate képzésre. Senki sem fog kinézni a korod miatt, dehogy! Nem vagy amúgy sem öreg. Ha már van egy diplomád, mehetsz valószínűleg graduate (mester) képzésre. Minden iskolának megvannak a saját felvételi követelményei és tantárgy-specifikus, hogy mit kérnek. Lehet, hogy kell írnod felmérőt, lehet, hogy nem. Olyan iskola is van, ahol nem kell főleg, ha alapképzésre jelentkezel. Majd az érettségi jegyeidet veszik. Érdemes megnézi a community college-okat, azok olcsóbbak, de a képzés azért nem annyira elismert, mint a négy éves college-ok vagy university-k. Ami biztos, hogy kell az a nyelvvizsga. TOEFL-t mindenhol elfogadnak, ezenkívül még az IELTS-t a legtöbb helyen elfogadják, mást nem igazán. A nyelvvizsga megléte minden felsőoktatási intézményben követelmény, csak az elérendő minimum pontszám más iskolánként.


Olyan nincs, hogy 3 hónap az USA-ban, 6 Kanadában. Itt az a lényeg, hogyha azt látják, hogy te oda-vissza utazgatsz rendszeresen, akkor előbb-utóbb nem fognak beengedni többé, mert a turista nem bevándorló, téged pedig annak fognak minősíteni. Turistaként te semmit sem fogsz tudni csinálni: hivatalosan nem dolgozhatsz, tanulni sem nagyon lehet (államtól függ, hogy hol engedélyezett az illegálisoknak egyetemre járni, de nem sok ilyen hely van, mert ált. kérik a social security számot felvételhez).


Azt sem értem, hogy miből akarsz megélni, ha nem dolgoznál, csak utazgatnál. Nagyon könnyen elmennek így még milliók is pár hónap alatt. Egyébként Kanadában sem dolgozhatsz turistaként, de oda könnyebb legálisan kijutni és letelepedni, ha képzett vagy, mert ott azt még jobban nézik. Eleve a repülés drága, a kaja drága (egy kiló kenyér kb. 600-700 Ft-nak felel meg, ahol én lakom)...szóval ha nem vagy milliárdos, felélnéd az összes pénzedet az utazgatással, kaja vétellel meg simán a lakás bérléssel. Egy életen keresztül meg gondolom, nem akarsz utazgatni pár havonta két ország között.


Ha van sok pénzed, a tanuló vízumot ajánlanám. Ha van kérdésed, írhatsz privátba is.

2009. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!