Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában óvoda, iskola? Most...

Adri baba kérdése:

Kanadában óvoda, iskola? Most még csak 2 éves a lányom, de érdekelne milyen lehetőségek vannak kinnt!

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 12:23
 1/7 anonim válasza:
0%
Nem tudom sajnos, de szívesen élnek én is ott.
2011. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kanadában akárcsak Angliában,Amerikában,és több más országokban nincs ingyen az óvoda.

Naponta maximum 2 óra ingyenes.De 4 órára is viheted mert ha rászoruló vagy akkor az önkormányzat támogat+ 2 óra ingyenes óvodai ellátásra.De nagyon keményen elbírálják hogy ki jogosult rá.

Vagy délelőtt viszed vagy délután.HA délelőtt akkor 12-kor

már érte kell menni,mert nem adnak ebédet.A kinti óvoda egyfajta baba megőrző inkább.HA 8 órában akarod hogy óviban legyen akkor fizetni kell..Nem olcsó.

A nővéremék úgy oldották meg,hogy 10-től-12 -ig vitték a kislányt óviba.Az apuka vitte ,és hozta a kicsit,mert a nővérem 6 órát dolgozott reggel.1 órakor amikor hazaért akkor cseréltek.Ő maradt otthon,és az apuka ment állandó délutános műszakba.Az iskolát még nem tudom,mert nem érdekeltek még benne.Csak annyit tudok,hogy a nővérem már kinézett egy iskolát ami nagyon tetszik neki,és reméli hogy felvételt nyer majd oda a kislány.Ha igen akkor kiderül,hogy mennyit kell fizetni.(az iskola amit kinézett nem állami iskola,így az tuti fizetős lesz)

2011. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kivancsi lennek en is. Ausztriaban nincs valasztasi lehetöseg, hogyha pl. egyik nem tetszik, viszed a masikba, hanem oda kell vinned, ahova beosztja a varos vezetösege. Ha nem tetszik, maganovodaba/iskolaba, vagy barhova viheted, ha a letszam miatt felveszik es termeszetesen teljes aron kifizeted (ara mint a maganovoda/iskola). Az ovoda egyebkent nem kötelezö, nem is annyira elterjedt, hogy mindenki oda jar, mint Magyaro-on.
2011. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, itt Auzstriaban is csak par eve ingyenes az ovoda 8-tol 12-ig. (A partok a "csaladbarat" programra hivatkozva vezettek be, es egyebkent a hirdetesek szerint ingyenes, csak miutan utananeztünk, derült ki, hogy csak 12-ig. Tehat 12-ig kell elhozni, külön dija van, ha fel 1-ig, ha 1-ig, ha 3-ig...stb marad az oviban. ) Etkezes külön fizetendö.

13.07

2011. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez olyan lehetetlennek hangzik,mert nem mindenki tudja megoldani,és ha fizetős akkor meg az 1ik fél fizetése is rámegy ugyhogy maradtat inkább otthon...


Nevetséges Kanadában csak gazdag emberek élnek????

2011. aug. 16. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 13:05 vagyok

Bármennyire hihetetlenül hangzik ez így van..Én Angliában élek,és ott is így zajlik.Talán ezért is olyan népszerű a babysitterkedés.

Azt hogy ingyenes óvoda,iskola és ingyenes kórházi kezelések vannak,az bizony nem sok ország mondhatja el.

Magyarország igen.

Nővérem mint írtam Kanadában él,én Angliában.Sokat szoktunk skypon dumálni,hogy összehasonlítsuk az életszínvonalat..Hogy egyes országokban miképpen zajlanak a dolgok.

Azt már megtudtuk,hogy akár Angliában akár Kanadában ha dolgozik valaki érdemes a nagyobb biztosítást megkötnie,mert sosem tudhatja mikor lesz rá szüksége.Mesélte,hogy amikor ő szülte a lányát neki volt megfelelő biztosítása,és így fedezve volt a kórházi számlája.De volt akinek nem volt biztosítása,így azokat átküldték azonnal a közkórházba (vagy akárhogy is nevezik)Oda ahová az olyanokat látják el akiknek nincs biztosításuk,hajléktalanok stb..

Angliában is benyújtják a számlát..De ha van TB-d akkor fedezi..

Sokan azt hiszik,hogy külföldön mindenki gazdag,és hogy csak kimegy és dől a pénz.

Dolgozni kell,hogy pénzed legyen..A nővéremék nem gazdagok.Mindketten dolgoznak.Hogy a kislány tudjon oviba járni ha csak 2 órára is,már a szülők ritkán találkoznak,mert csak így tudják megoldani.Váltott műszak.

Ha valaki jól él,és elég egy ember fizetése akkor nincs gond.Akkor a másik szülő otthon marad a gyerekkel.


De ahogy olvasom Ausztriában is hasonló a helyzet.

2011. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom jelenleg én is Angliában élek,de itt legalább 3 éves kortol van ovoda és ha ráfizetsz akkor maradhat tovább is bennt mint a megadott pár óra...
2011. aug. 16. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!