Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Voltatok már New Yourkban?

Voltatok már New Yourkban?

Figyelt kérdés
én nagyon szeretnék oda elmenni..de nincs annyi pénzem,ott is szeretnék majd egyszer dolgozni:) biztos tök jo lehet ott:)
2011. aug. 18. 21:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

jourk! :D

hunnan gyütté?

2011. aug. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
én voltam már 2x is, GYÖNYÖRÜÜÜ :) föleg ejszaka. dolgozni nemtudom, hogy érdemes lenne-e ott, tul nagy és zajos és hideg is van télen :D de 1x megnézni mindenképp érdemes. Nekem az volt az elso varos amint amerikaban lattam, azelőtt sose láttam még élőben felhőkarcolot, haaat... tatva maradt a szam na :D
2011. aug. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

már voltam New Yorkban, de ezt nem lehet leírni milyen jó volt. beleszerettem a városba és én is kiszeretnék menni suli után. ez a város tényleg soha nem alszik, gyönyörű parkok vannak, rengeteg ingyenes koncert, utcai vásárok, tök jó outletek, ahol rengeteg márkás cuccot be lehet szerezni tök olcsón. rengeteg a látnivaló és éjszaka kivilágítva gyönyörű a város, olyan mágikusak a fényei.. *-*

de ez a város csak azoknak való, akik szeretik a nyüzsgést, a pörgést, rengeteg kultúrát szeretnének megismerni :) ha ilyen vagy, akkor csak ajánlani tudom ;)

2011. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
*ki szeretnék menni
2011. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én jövőre megyek New York-ba! Nagyon várom már!
2011. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Most Mahattam, New York-ban elek, mar lassan 2 eve.

Renkivuli egy hely.A kozlekedes itt nagyon jol ki van talalva, az utcak nagyon jol ki vannak alakitva, egyszeruen nem lehet eltevedni, Mahattam-be nem utca nevek hanem szamok vanak, mar az elso nap ugy mozogtam itt mint ha mindigis itt eltem volna, ha az angolod nem eleg jo az amerikaiak nagyon segito keszek.En egy itteni kisvalalkzonak dolgozom mint lakasfesto igy keresek havonta 4000$+boravalo ,es a kis lakas amit berelek kerul 1750-be ebbe nincs benne a rezsi a es a biztositasok meg minden egyeb re (kocsibiztositas,kocsihitel,uzemanyag,rezsi..stb) koltok 500 es mondjuk egesz jol megelek mar.


Amit itteni elethez jo ha tudsz:

Meg mielott idejosz ne hoz semi elelmiszert meg szalalmit sem!Csak macera van vele.

ne hoz veto magot ,se allatot.Nagy ertekeket ne hoza(se hajszaritot itt nem 220 mennek a dolgok hanem 110-el).A bankartyadon viszont legyen eleg penz,hogy bengedjenek kell lennie egy lakhelyednek aminek a cimedet majd a repteren meg befele megkerdezik azt ajanlom hogy mielöt kimesz nyomtasd ki(azert is jo ha majd a taxisnak megmutatod es akkor nem lesz felre ertes kb a fuvar kb 25$ kerul)

Mikor leszalsz a geprol akkor leveszik majd az ujj lenyomatodat mind a 10 ujjadról és meg kepet is csinallnak rolad megkerdezi hogy hogy vagy es hogy mi a terveid itt szepen nyugotan valaszolj.


kijosz a repterol a bejarat ellot var a taxid(busszal vagy legvonattalis megetsz de borondokel a taxi kenyelmesebb megmutatod a sofernek hogy hova vigyen es elvisz elote beszelni kell egy dolgozoval o majd ad egy szamlat tehat elore tudod hogy menyit kell fizetni arra tegyel kb egy 15-20% bora valot.Akkar hiszed akkar nem itt

az elett nem sokal dragabb kb 2 liter tej kerül 1.70 a kenyer olcsobb mint Magyarorszagon a benzin 1 gallon ami kb 3.8 liter kerül 3.97-ba ott ahol en tankolok alapjaban a lakasberlet meg arak, es a kocsibiztositason kivul szinte minden olcsobb es bar lehet hogy 1750 sok de ha becsuletesen dolgozol akkor es nem arra szamitasz hogy mindent a szadbaraknak es ha meg fiatal vagy es konyen tudsz alkalmaszkodni akkor hamar tudsz 1 rol a 2 re jutni

meg egy par dolog

itt mindenhol nyaron 1000 el megy a legkondi tehat meg ha 87F van ami kb 35C akkor is legyen a polod folot valami ing mert nagyon hideg van a boltokban es az uzletekben a huto nagyon hidegre huti le a dolgokat ,a lakasok nagyon jo hangszigeteltek tehat en a 14-rol csak nemi duda szot halok, de nem jo itt a hoszigeteles viszont erre talaltak ki a legkondit meg a radiatort.


Remelem tudtam segiteni :-)

2011. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

utolsóó.

egedül kötöztél ki new yorkba? :)

2011. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
igen, az elejen elege feltem , meg minden azert mas volt amit nagyon gyorsan meglehetszokni pl a WC-ben a viz felig all olyan mint ha eldugult volna, de itt igy van.Nekem kozepfoku nyelvizsgam volt amivel mar az amerikai repteren bebizonyosodot h semire sem eleg,De mostmar majdnem folyekonyan beszelek majdnem akcentus nelkul nemi nyelvtani hibaval, megertem a hiradot konyeden eltudom intezni a papiromat a bankba eltudok menni a fogorvoshoz azert mer faj az egyik szem fogam.En sokat tanultam fimekbol ,zenebol ,konyvekbol ,ujsagokbol.Es pl amikor filmet nezek vagy zenet halgatok utanzom azt amit mond azert hogy a kiejtesem javuljon.
2011. aug. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
utolso en is 2 eve elek itt csak Jerseyben! Es imadom New Yorkot! :)) a konyhaablakbol latom az Empire Sate Building tetejet :)
2011. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
* State
2011. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!