Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Utazott már valaki az Egyesült...

Pintea-Sándor Hanga kérdése:

Utazott már valaki az Egyesült Államokba kettős (román, magyar) állampolgárként a vízummentességi programmal?

Figyelt kérdés
Májusban volt egy visszautasított vízumkérelmem, ezután azt javasolták adjam be a magyar állampolgársági kérelmet és magyar útlevéllel utazhatok az államokba. Van valaki aki akinek így sikerült kiutazni?
2011. szept. 19. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Korábbi visszautasított vízumkérelemes esetén nem utazhatsz a vízummentességi program keretében. Csak újbóli vízumkérelemhez folyamodhatsz.
2011. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* kérelem esetén
2011. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Román állampolgárként, román útlevéllel folyamodtam vízumkérelemhez. Egy konferenciára szerettem volna kijutni, de elutasítottak. Romániában rengeteg személyt elutasítanak, mert sajnos rengetegen kint felejtik magukat... Ezért javasolták, hogy kérelmezzem a magyar állampolgárságot és magyar útlevéllel esélyesen igényelhetem az ESTA utazási engedélyt. Különben a visszautasított vízumkérelem nem zárja ki az ESTA jelentkezést.


""Az ESTA-engedély megszerzését nem zárja ki, ha valakinek korábban elutasították a vízumkérelmét."

2011. szept. 20. 08:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kettős állampolgár és megkapta az ESTA-t a magyar útlevelével! Bár nem tudok róla, hogy lett volna korábban román útlevéllel elutasított vízumkérelme.
2011. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Bízom benne, hogy én is megkapom az ESTA utazási engedélyt és nem fordítanak vissza. :)
2011. szept. 22. 07:54
 6/10 anonim válasza:
Szia!!! Sajnos az elutasitott vizumkérelmed a Bevándorlási látni fogja és tudni is fognak róla, DE ha megkaptad az ESTA engedélyt, akkkor előtte be fog hivni a tiszt elbeszélgetni, hogy miért is utasitották el a vizumkérelmedet!! Ha meggyőződnek róla, hogy minden ok, akkor be fognak engedni, ha gyanújuk merül fel, akkor sajnos nem fognak beengedni!!!
2011. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hallottam mar olyant hogy sok kettes (roman/magyar) allampolgart forditottak vissza mert romaniai cim/lakhely volt a magyar utlevelbe...Talan mas ESTA-i feltetel sem felelt meg ezert forditottak vissza, viszont ha ez valos akkor erdemes megvaltoztatni az allando lakcimet. Ha talan valaki tud konkret esetrol, kerem valaszoljon, mert ezt csak hallasbol van, nem biztos hogy hiteles.
2011. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sikerült végül a kérdezőnek (Pintea-Sándor Hanga) kimenni az Egyesült Államokba? Beengedték problémák nélkül?

Nagyon érdekel ez a kérdés, mert ugyanebben a helyzetben vagyok.

Előre köszönöm a választ.

2012. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még nem utaztam az államokba.
2012. júl. 14. 14:20
 10/10 MRI ANS válasza:
Sikerult vegul a kerdezonek kiutaznia? Hasonlo helyzetben vagyok(6 eve elutasitottak Romaniaban a turista vizumkerelmemet, vajon most magyar allampolgarkent utazhatok vizummentesen vagy nem?)mint roman allapolgar utasitottak el, nem mint magyart.
2014. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!