Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA legélhetőbb városa?

USA legélhetőbb városa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Nagyon ki szeretnék menni USAba vagy Canadába.

Olvastam egy hivatalos felmérést a világ legélhetőbb városairól.

A Canadai városok sokkal előrébb vannak mint az egyesült államoké.

A listán ezek a városok szerepelnek:

- 4. Vancouver Canada 107.2 pont

-14. Ottawa Canada 105.5 pont

-16. Toronto Canada 105.3 pont

-21. Montreal Canada 104.2 pont

-28. Calgary Canada 103.8 pont

-31. Honululu USA 103.1 pont

-32. San Francisco USA 103 pont

-37. Boston USA 102.2 pont

-45. Chicago USA 100.3 pont

-45. Portland USA 100.3 pont

-45. Washington USA 100.3 pont

-49. New York City USA 100 pont

-50. Seattle USA 99.8 pont


Ezek azok a városok amik észak amerikában vannak.

Ennyivel jobb lenne Canada?

Nekem mindenki azt mondja hogy ne menjek oda mert sok a cigány.

Akkor most usa és canada városa közül melyik a legjobb életszínvonalú gondolok itt jó közbiztonságra alacsony bűnözési statisztikára meg hogy ne legyenek természeti katasztrófák.

VÁLASZODBAN KÉRLEK ANNYIT IRJ LE HOGY TAPASZTALATAID ALAPJÁN USA-NAK ÉS CANADÁNAK MELYIK VÁROSA AZ AHOL A LEGJOBB AZ ÉLETSZÍNVONAL. UTÁNA MÉG ANNYIT HOGY A 2 VÁROS KÖZÜL AMIT KIVÁLASZTOTTÁL MELYIK A JOBB. A CANADAI VAGY AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBELI. FŐKÉNT KINT ÉLŐK VAGY AKIK MÁR OTT JÁRTAK TAPASZTALATAIRA VAGYOK KÍVÁNCSI DE IRHAT AZ IS AKI NAGYON SZIMPATIZÁL VALAMELYIK ORSZÁG(CCANADA ÉS USA) VÁROSÁVAL. Amugy egyetem után szeretnék kimenni szóval nem kell ott tanulnom , gépészmérnöknek tanulok (legkeresettebb szakma) de nem a keresete miatt , apám is gépészmérnök és sokat tudna segiteni.

Tehát 2 városnév kettő közül is melyik jobban.

Segitsetek kérlek fontos ez nekem nagyon szeretnék majd kijutni és letelepedni észak amerikába.Értelmes válaszokat persze értékelem.

Köszönöm!!


2011. okt. 1. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vancouver marha drága, nem ajánlom. A legélhetőbb ezek közül Calgary. Én tudom, Canadában élek. 24L
2011. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy kevesebb cigány van mint Magyarországon... de USAnál nem több.
2011. okt. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

sok a cigány?

pfff


hülye aki ezt mondta

2011. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én is Kanadában élek, tehát ezt az országot ismerem jobban. A fenti városokról:

Vancouver nagyon szép, izgalmas, de drága.

Ottawa elegáns, csendes.

Toronto rendkívűl színes, mozgalmas, szintén drága, de olyan, mint egy mágnes

Montreálban kötelező franciáúl tudni

Calgary valóban a legmegfelelőbb munkavállalási szempontból

Természeti katasztrófák szempontjából az ország közepe a legjobb, mert egy óriási bazalt tálca van alatta, tehát nincsenek nagy földrengések, a hurikánok sem veszélyeztetnek ott, mint a tengerparti vidékeken.

Az USA-ban Honolulu és San Francisco erősen földrengésesek. Boston, Washington, New York nagyon drágák.

És így tovább....

Közbiztonság szempontjából a legtöbb észak-amerikai város biztonságosabb, mint Kelet-Európa.


Szerintem, ha le akarsz telepedni, kezdj egy aránylag kisebb helyen és, ahogy a munkatapasztalatod erősödik, úgy kerűlhetsz majd nagyobb és nagyobb vállalatokhoz. Aztán majd megállsz és megtelepedsz ott, ahol tetszik.

2011. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kanadában nincs sok cigány, aki ezt mondta az egy hülye. (már bocs).


A közbiztonság pedig szerintem Kanadában valamivel jobb, mint az amerikai, de városonként igen eltérő lehet. A nagyvárosokban itt is nagyobb a bűnözés, csak úgy mint Európában. A megélhetés szempontjából szerintem egálban vannak. Én Torontoban élek, jobban élek, mint otthon éltem, mert:


nem vagyok gazdag, de amikor kifizettem a lakbért és a rezsit, akkor még elég sok pénzem marad, amit el tudok költeni. Nincsenek anyagi gondjaim, nem élek napról napra. Bőven telik nyaralásra, színházra, mozira, étteremre.

2011. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindet felpontoztam.

Annak örülök a legjobban hogy olyanok írnak akik tényleg ott élnek.

És nem minden tapasztalat nélkül aztmondja hogy sok ott a cigány.

Én neked hiszek utolsó:)

Most jobban utánanéztem megtetszett kanada annyira gyönyörű :)

Toronto-t és Calgary-t is megnéztem mind2 jó :)

Csak annyit még hogy kanadába a letelepedés nem olyan "brutális" mint usaba ugye? Nyilván ott a 9/11 is közrejátszik de iyen papirok intézése meg megszerzése valamivel könnyebb nem?

Vagy egyáltalán mi kell ahhoz hogy örökre letelepedjek és ottéljek kanadában? Köszi az eddigi válaszokat várom a további legélhetöbb városokat canadában és usaban :)

Köszii

2011. okt. 1. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! 10:25-ös vagyok!


A bevándorlás egyszerűbb, mint az USA-ba, mert itt Kanadában van lehetőség munkavállaláson keresztül kijutni, ugyanis pontrendszer van. A végzettségért jár pont, a nyelvtudásért, szakmai tapasztalatért, életkorért, stb. A 100 pontból jelenleg 67 pontot el kell érni minimum. Ha ez megvan, akkor be lehet adni a kérelmet, melynek elbírálása kb. 2,5-3 év.


Ajánlom, hogy nézd meg a Kanadai Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal hivatalos honlapját, ott mindent kérdésedre választ fogsz kapni.


[link]

2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönom az információt igen az oldalt már nagyon átnéztem.

Nagyon megtetszett kanada.Amugy Calgary 2011-ben és 2010 is az első volt az eco-rankingson és tényleg nagyon jó , 22. legbiztonságosabb város és 28.legélhetőbb.

Nekem Calgary nagyon tetszik de Toronto is jó.

Az első válaszoló és aki torontoban él tudna mesélni nekem?

Milyen egy átlagos nap milyenott az élet, kedvesek e az emberek a táj az utcák stb.

Privátot is szivesn irnék az elsőnek és annak aki torontoban él.

Remélem tudunk majd emailben beszélni ha nektek is jó persze.

Egyszer annyira szívesen kimennék calgaryba mondjuk.

Ahhoz turistavízum kell hogy ott körülnézzek?

Köszi.

2011. okt. 1. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vízum a turistáknak! Max 180 napot tartózkodhatsz Kanadában vízum nélkül.
2011. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. okt. 1. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!