Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a legélhetőbb, legfejle...

Melyik a legélhetőbb, legfejlettebb olasz város, ahol kellemes az időjárás, sok a napsütés? ->

Figyelt kérdés

én Firenzére gondoltam, de kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra. Mit gondoltok? Melyik városokban van sok napsütés, és meleg, de ugyanakkor fejlett és magas az életszínvonal? D-Olaszország, Szicília, Szardínia kizárva, elsősorban Észak-Olaszországra koncentrálnék.

Köszi!


2011. máj. 26. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Van 2 olasz ismerősöm is, az egyik Milánóban nőtt fel, a másik ott dolgozott egy darabig. Mindketten utálják észak olaszországot, azt mondjék, hogy szinte természetes, hogy túlóráznod kell, 12 órát dolgoztatnak minden nap és az emberek őrültek (ezt nem fejtették ki bővebben).

Mindketten at mondták, hogy a világban bárhol máshol szívesen dolgoznának, csak ott nem. Az egyikük Németországot tűzte ki célul.

Lehet, hogy csak nem a megfelelő emberekkel találkoztam, de ők azt mondtk, hogy ott képtelenség élvezni az életet, mert amikor van egy kis szabadidőd, akkor örülsz, hogy lyuk van a seggeden és alhatsz egy kicsit.

De persze biztos kapsz majd pozitív véleményt is, meg ez csak 2 ember tényleg. Egyébként ők nem ismerik egymást, egyikükkel portugáliában, másikukkal pedig angliában találkoztam. Én egyébként ha bármit választhatnék, tuti portugáliában élnék. :)

2011. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dél Olaszország szerintem nagyon nem szép! Pont az a kedvenc környékem, amit írtál. Nekem Genova a legeslegeslegnagyobb kedvencem!
2011. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :) első válaszoló: miért pont Portugáliában? én úgy hallottam,hogy ugyanolyan színvonalú,mint Mo,és az emberek nem mindig befogadóak inkább frusztráltak, miért választanád pont azt? (csak kíváncsi vagyok :) )

második válaszoló: Miért Genova??? :)

2011. máj. 26. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Voltam Portugáliában és kb akkora mint Magyarország, lehet, hogy gazdaságilag sincs a toppon ezt nem tudom, nem foglalkoztam vele. De az emberek nagyon kedvesek, befogadóak és nagyon élhető helynek tűnik. Igaz, hogy nem éltem még ott, csak rövidebb intervallumokra voltam ott, de kb beültem egy kávézóba egy barátommal, 10 perc múlva már 3 helyi fiatallal beszélgettünk (ők jöttek oda), estére pedig már vacsorameghívásunk volt. Ennél nem kell, hogy befogadóbbak legyenek! :D

Ja és nem túristahelyen voltam, hanem kisvárosban, alig beszéltek angolul, de próbálkoztak nagyon.

Egyik ismerősöm (aki most ott él) szerint náluk nyugisabb nép nem igazán van, nem idegeskednek azok semmin se.

Egy másik ismerősöm 2 évet élt Portugáliában, mondjuk ő nagyvárosban, Portóban, szerinte is nagyon barátságosak az emberek, ő csak a közbiztonságra panaszkodott.

2011. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb életszínvonalú település olaszoknál Bolzano és környéke. igaz, ott nincs tenger, inkább magas hegycsúcsok, de nyugi van, jólét. Nincs pl. az az idegbaj, mint Milánóban. Ja, nincs annyi napsütés? Lehet. De baromi jól élnek.
2011. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legfejlettebb olasz nagyváros mindenképpen Milánó; az olasz gazdaság szíve és motorja.


A legszebb és legélhetőbb talán Verona, Bologna vagy Firenze (bár utóbbi hihetetlenül drága). Nem annyira zsúfoltak, mint Milánó, viszonylag elérhető közelségben van a természet, s nincs olyan nagy munkanélküliség, mint Dél-Olaszországban. :)

2013. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!