Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért ilyen előítéletesek...

Miért ilyen előítéletesek az emberek Észak-Amerikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
17éves vagyok, és nagyon szeretnék kimenni Amerikába. Tisztában vagyok vele, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de egyszerűen vonz az a hely. Itt, ebben a kategóriában rengeteg negatív hozzászólást olvastam az USA-val és Kanadával kapcsolatban. Ez nem is baj, de az már inkább, hogy a legtöbb ilyet olyan emberek írják, akiknek gőzük sincs ezekről az országokról, és a bennük lévő emberekről, csak láttak valamit a TV-ben, és aszerint ítélkeznek többmillió ember felett. Miért kell leszólni azt, amit nem ismertek?
2011. okt. 19. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
szerintem a legtöbb hozzászóló pont hogy olyan aki volt már ott vagy esetleg ott él és tudja mi a szitu hogy mennek a dolgok. egyébként te is pont olyan vagy aki még nem is járt ott de már előítélettel vagy, mégha az pozitív is. :)
2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

èn 10 éve éltem ott egy évet. new yorkban.


én imádtam föleg hoyg tudtam hogy hamarosan haza jöhetek. na de utánna volt szeptember 11 és azóta csak rosszabb lett.

a gazdasági válság után szinte kisebb városok szegényedtek el, rengeteg olyan hely van ahol ha nem lenne vöröskereszt meg ilyenek akkor az emberek szó szerint éheznének. szóval én élni nem tudnék ott, habár bármikor mennék megint és rengeteg gyönyörü része van amit még nem láttam, de az tuti hogy a nyomor egyre nagyobb és ha valamit nem találnak ki akkor lassan lesznek helyek ahol éhenhalnak az emberek.


Németországban élek és itt rengeteg riportot (gondolom miért) mutogatnak a TV-ben hogy milyen nehéz a helyzet odakint.

2011. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahany ember, annyi velemeny.

Igaza volt az elsonek, neked is vannak eloiteleteid, csak nem negativ iranyba :)

Eheznek az emberek? Hol nem? Nyomor? Nem ujsag.

A deli allamokban annyi elonyben vannak a csovesek a magyarorszagiakkal szemben, hogy telen nem fagynak meg mert nincs minusz.

Miert vonz a hely? Mit lattal, mit hallottal amiert ugy odavagy?

Gyere ki, nezz korul, tolts el par honapot es addigra kialakul a fejecskedben egy kep, hogy mirol is szol a nagy usa.

Almodozni szep dolog, de ha tenyleg nagyon erdekel a tema, akkor ne azzal foglalkozz, hogy masok usa-fikazasan akadsz fenn, hanem azzal, hogy nyomd az angolt (melle egy kis spanyol sem art) es gyujtsd a penzt :)

2011. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. dec. 15. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!