Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van kilátásom arra, hogy a...

Van kilátásom arra, hogy a családommal az USA-ban éljek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodunk a férjemmel, hogy a gyermekeinkkel (2 ill. 3 évesek) kiköltözzünk huzamosabb időre Fairfieldbe, New York államba.Férjem nagynénje amerikai állampolgár, és segítene munkát is keresni, valamint nála lakhatnánk egy ideig. Ha egy évig előtte angolt tanulunk intenzíven, akkor azzal a nyelvtudással bele lehet vágni? Nem kergetek hiú ábrándokat,csak utálom hogy az ember itt kidolgozza a belét és csak egyre rosszabb...kilátás sincs arra, hogy javuljon a helyzet.

El vagyok keseredve és talán ott lenne lehetőség.Amúgy szakácsok vagyunk.


2010. márc. 10. 00:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Miért gondolod, hogy az USA-ban olyan könnyű? Mindenhol dolgozni kell és nagy a munkanélküliség...és azzal tisztában vagy, hogyha illegálisak lesztek, soha többé nem tudjátok elhagyni az USA-t? Mert utána nem tudnátok visszamenni. Miért pont USA? Miért nem egy olyan ország, ahová lenne lehetőségetek legálisan kimenni? És mindent kockáztatnátok a nagy semmire?


Én itt élek az USA-ban és nem mernék belevágni abba, amiről írsz így családosan.

2010. márc. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Hozzászóló: nem ez volt a kérdés....

A válasz: elég nehéz kijutni. 3 hónapra lehet. olyan munkát kell keresnie a rokonodna, ahonnan írnak egy levelet, és kérvényezik a vízumodat. meg kell próbálni. 3 hónapra mindenképpen kimehetsz, de akkor nem vállalhatsz legálisan munkát. elég nehéz kijutni, főleg a válság óta. de szerintem meg kell próbálni, egyikőtök menjen ki, keressen állást a 3 hónap alatt, és ha sikerül, a másiknak is igyekezzen ezt tenni. ha 3 hónap alatt nem sikerül, haza kell jönni, mert ha kiderül, h tovább marad valaki, nem mehet vissza. semmiképp ne menjetek ki a gyerekekkel mielőtt lenne valami kézzelfogható megoldás. elég rosssz lenne nekik, ha aztán haza is lennének rángatva miután kivittétek őket.

2010. márc. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
az előző vagyok. szerintem beszélned kéne a követséggel is. hogy hogyan lehet ezt megoldani. hátha van valami amit én nem tudok.
2010. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
ez egy kicsit ellentmondásos, hogy 3 hónapig nem vállalhatsz munkát, utána viszont, ha nincs munkád, el kell menned.
2010. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha sikerül, akkor gratulálok. Az első hozzászóló nem tudom miről beszél. Mindenhol dolgozni kell? Tényleg? De Magyarországon te sem akarsz valamiért...hadjuk a kamu dumát! Mindenképpen jobb ennél az országnál. Sok sikert!
2010. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
a második vagyok. úgy vállalhat munkát, hogy ott keres, majd a munkahely elintézi neki a zöldkártyát, de addig nem dolgozhat. max feketén. így értettem
2010. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

14:25: én azért jöttem el Magyarországról, mert a férjem ide valósi, nem azért, mert abban hittem, hogy van egy ország, ahol minden jó és szép, míg Magyarországon csak rossz van. És teljesen más az, ha valakinek van LEGÁLISAN lehetősége ide jönni, mint akinek nincs. Azokat bíztatni szoktam, hogy próbálják ki magukat, akiknek meg van a megfelelő képzettségük és nyelvtudásuk, de ez a kérdező esetében nem áll.


Ez a "3 hónapig jöhetsz, aztán találj munkát" duma a hülyeség, mivel a visa waiveren nem tud munkát vállalni! Nincs neki SSN-je (társalombiztosítási száma), így nem adnak neki munkát. Tehát így is-úgy is illegális lesz.


Én nem hülyeséget mondtam, hanem az igazságot, ellentétben a többi válaszolóval, akik valószínűleg csak hallomásból tudnak valamit és az messze áll a valóságtól. Ha valakinek nincs lehetősége legálisan itt lenni, miért nem megy oda, ahol van? Tisztában vagytok azzal, hogy azoknak a 2 és 3 éves gyerekeknek az élete örökre el lesz szúrva? Olvasgassatok pár oldalt angolul a témáról. Rengetegen szenvednek attól, hogy amerikaiként nőttek fel, mert pár évesen idehozták őket a szüleik, most meg semmire sem jogosultak, aztán bármikor hazaküldhetik őket. Olyanra bíztatjátok a kérdezőt, ami nagyon kockázatos, ugyanis egészségügyi biztosításuk sosem lehet és bármikor deportálhatják őket az országból. SSN nélkül szinte semmilyen alap dolgot nem lehet elintézni már. Arról nem beszélve, hogy bejelentett munkájuk sem lesz. Illegálisból már csak házasság útján válhatnának legálissá, máshogy nem, hiszen munkát nem tudnak legálisan vállalni. Szóval nem tudom, hogy ti miről beszéltek, de én csak -teljes rosszindulat nélkül, segítő szándékkal - elmondtam, hogy mit gondolok. Ellentétben veletek, akik hiába kedveskedtek - semmilyen használható infot nem adtatok neki. Szóval még mindig áll a kérdésem: miért nem megy a kérdező olyan országba, ahol a gyerekeinek tud alap dolgokat biztosítani abból kifolyólag, hogy tud legálisan élni valahol? Európában ez nem lenne megvalósíthatatlan, sőt még talán Kanadába is sikerülne kijutnia.

2010. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
14:50: tisztában vagy vele, hogy mit mondasz? Ki intézi el ugyan a zöldkártyát neki? Azt mondod, hogy dolgozik majd addig feketén, aztán megkapja a zöldkártyát...kitől ugyan és majd a feketés múltjával? Te abszolút nem vagy tisztában azzal, hogy itt milyen nehéz munkát találni most. Olvasd már el légyszíves, hogy mit írt a kérdező. Szakács a szakmájuk. Szerinted ez hiányszakma az USA-ban? Nem tudsz semmit a szabályokról. Nem tudom, hogy miért írsz akkor és zavarod össze a kérdezőt olyan bíztatván, ami ő rá nem vonatkozik (ja, mert nem a te károdra megy a dolog?). És akkor még engem pontoztok le az igazságért... felelősséggel kellene írni! A szavaidnak súlya van! Fel lehet hívni a konzulátust a válaszért kérdező, és majd ők is elmondják, hogy ez hogy működik a valóságban (nem a nagykövetséget, csak egy épületben vannak, de a konzulátusra tartozik ez).
2010. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...nekem a nagynéném kiment az usa-ba, a férje ott élt. 5 év múlva a húga is kiment hozzájuk és van rendes melója. Nem illegálisan, elég nagy cégnél dolgozik. Nem tudom, hogy mennek ezek a jogi dolgok, de ha olyan szar ott élni akkor nem tudom, hogy az ismeretségi körömből miért nem jött vissza egy ember se...
2010. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Az más, amikor valakinek van egy amerikai állampolgár férje, így jogosult a zöldkártyára. Amikor belőle amerikai állampolgár lesz, akkor szponzorálhatja a húgát a zöldkártyára, így ő is legálisan élhet ott vagy pedig lehet, hogy a húgának olyan végzettsége volt, hogy az alapján kapta...a kérdező rokona (nagynéni), viszont nem tartozik a közeli rokon kategóriába, így rajta keresztül sajnos nem tudnak zöldkártyát szerezni. Tehát ne keverjük már a dolgokat! Mindenkinek más a helyzete és ez nem olyan, amikor zöldkártyára jogosult. Nyugodtan felhívhatod te is a konzulátust vagy nézd meg a weboldalukon, mert ott minden le van írva erről és utána te is meglátod, hogy amiről te beszélsz, az egy teljesen más kategória.


Előző voltam

2010. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!