Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Cserepes növényt NewYorkból,...

Cserepes növényt NewYorkból, repülőgépen hogy hozhatnék el?

Figyelt kérdés
New York-ba fogok menni egy kivételes lehetőséggel az egyetemem által, és szeretnék a CentralParkból kiásni egy marok füvet gyökerestől, földestől, cserépbe, hogy hazahozhassam, hogy elmondhassam mindenkinek, ez a cserép fű New Yorki föld és New Yorki fű! A repülőgépen ezt hogy hozzam át? Kézben lehet? Fedélzetre egyáltalán felvihetem? Kézipoggyászba belerakhatom?
2009. máj. 23. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Abban sem vagyok biztos,hogy nem büntetnek meg,ha a Centrál Parban ásni kezdesz.De semmilyen növényt,földet nem engednek megfelelő engedély beszerzése nélkül egyik országból a másikba vinni.

Legfeljebb úgy tudod elhozni,hogy a kézipoggyászodban eldugod,és reménykedsz,hogy nem veszik észre.

2009. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fogják engedni, hogy ássál a Central Parkban.

De ha sikerül, akkor viszont nem hiszem, hogy a reptéren túl jutsz vele.

A legegyszerűbb, ha feladod.

A UPS-en keresztül. Ott vigyáznak a csomagokra, nem úgy mint a postákon.

A UPS központja Texas államban van. De természestes New Yorkban is van irodájuk. És még a szállodáház vagy házhoz is kimennek és felveszik a csomagot.

Szóval szerintem válaszd a UPS-t!!

2009. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
:-DDDDD Mi lenne ha itthon elvetnél egy pár magot egy cserép földbe,és azt mondod onnan hoztad? És ahhoz még a central pakrban sem kell kaparnod több ezer ember szeme láttára:-D
2009. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Mekkora iszonyu zurbe akarod keverni magad? A novenyek hataron valo athurcolasa a legszigorubban tilos mert meg akarjak akadalyozni hogy nem honos novenyek elterjedjenek es elnyomjak a honos novenyeket, megtortent nem egyszer. Akar UPS-sel kuldod, akar hozod, tetemes penzbirsagot es jo nagy balhet kockaztatsz ha nem vallod be es elkapnak. Ha bevallod, akkor meg elveszik. Raadasul, hidd el, ennyire nem nagy dolog New York. Mondjuk, ha holdkozet lenne...
2009. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell lehurrogni az embert.


Nem nagy ügy NewYork? Neked biztos nem, de én 22 éves vagyok már és Románián tovább még sose jutottam!!

2009. máj. 24. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kéne lehurrogni a másikat.

Számomra is elég nagy dolog lenne, ha kimehetnék.


Egyébként Jó utat, Jó repülést, Jó pihenést, Jó szórakozást kívánok!!!

2009. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne rakd bele a kézipoggyászba, mert úgyis észreveszik, mert át fogják scannelni. Tényleg nem szabad ilyet csinálni. Mikor beutazol, ott lesz a papíron is, hogy földet meg növényeket nem lehet bevinni (illetve rákérdeztek, hogy van-e nálad ilyen). A helyedben vennék virágmagot vagy pedig virághagymát, ami be van csomagolva kis tasakba és amikor visszaérsz, akkor be tudod ültetni. Nem látok más megoldást. Egyébként nem nagy szám, hogy New Yorkból van a föld. Ott is olyan, mint máshol. Vehetsz számtalan szuvenírt, amit simán visszavihetsz. Szerintem ilyen miatt inkább ne kerülj bajba és inkább az útra koncentrálj meg hogy jól érezd magad, minthogy ezen törd a fejed.
2009. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést mert nem tudtam ennek mi a menete, így azt se tudtam hogy nem lehet.


Mindenkinek más a fontos, nekem 1csomó élő fű többet jelentene mint bármi más, amit megvehetnék boltban. Nekem az esne jól, ha elmondhatnám, newyorki fű van a szobámban cserépben. Ezt többre tartanám mint egy bolti szuvenírt. Sajnos akkor le kell mondanom róla.

Magot hiába veszek, az nem olyan, főleg mert lehet valamelyik másik országból importálták be :(

2009. máj. 24. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Emiatt ne búslakodj! Nem rosszból mondom, de majd te is meglátod (főleg ha kicsit tovább leszel itt), hogy nem olyan nagy dolog az USA-ban élni, mint ahogy Magyarországon azt sokan hinnék. Itt is emberek élnek, dolgoznak, gürcölnek, vannak rossz napjaik is.
2009. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából én is úgy gondolom, hogy egy fűcsomó, föld, meg a tengervíz jó kis emlék. Olyat én is szoktam (Európán belül).
2009. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!