Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit csináljak ha kijutottam?...

Mit csináljak ha kijutottam? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is arra szeretnék kérni mindenkit hogy ne ítéljen el és próbálja magát az én helyzetembe gondolni.

----

Valószínűleg el fogok szökni itthonról (nagyon sok ok miatt, egyik a családon belüli erőszak néha) és kb 300 000 forintot tudnék magammal vinni. Los Angelesbe ha kimegyek mik a lehetőségeim? Oké kell vízum, ott nem maradhatok sokáig, de mindenképpen meg szeretném nézni azt a várost, ha csak egy napra is. Utána (már ha túlélem) a vízum lejárta után Angliába szeretnék menni. Igazából nem tudom hogy mi vár rám... Ha esetleg valaki ott él Californiában és tudna valamit segíteni megköszönném. Ez a pénz mire elég? Hol tudnék lakni? Vannak valami diákszállók? (ezt mindkét országra írhatjátok). Angliában esetleg valami kollégium és suli? Kérlek segítsetek!


2009. máj. 26. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért éppen Amerikába akarsz menni ?Lehet,hogy a repülőtéren be sem engednek,mert nincs munkahelyed,szállásod,és gondolom,fiatal is vagy.

A pénzed nem sokáig lenne elég,és ismeretség nélkül még fekete munkát sem találnál.

Ha otthon tarthatatlan a helyezeted,kérj segítséget a gyámhivataltól,vagy valamelyik ezzel foglalkozó szervezettől.

2009. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok, fiú. Itt semmiképp sem maradhatok. Anglia?
2009. máj. 26. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok a magyar Angliában, Írországban is. Próbálj meg magyarokkal kapcsolatba lépni és segítséget kérni tőlük. Pizzériákban, kocsmákban pubokban dolgoznak többnyire.
2009. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De miért kell külföldre menni? Nem tudsz barátokhoz, ismerősökhöz fordulni? Én biztosan azzal próbálkoznék. Ha kimész csakúgy külföldre minden nélkül az általában teljes csőd.
2009. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek a 16 éves fiammal.Itt kint 16 évesen már dolgozhatsz mert eddig tart a kötelező tanidő...De ha nem tudsz jól angolul nehezen fogsz most munkát találni a válság miatt. Vannak jó iskolák a fiataloknak is.De szerintem ha egyedül és segítség nélkül indulsz el,akkor a pénzed nem sokáig lesz elég.De az is biztos,hogy amit tervezel,hogy először California ,majd Anglia,az ennyi pénzből még véletlenül sem járod meg...Inkább kérj valakitől segítséget otthon...
2009. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy fogod magad és kirepülsz, akkor keresni fog a rendőrség.

Mivel, ha nem jársz suliba, akkor azt az igazgatóság közvetíti a gyámhivatalnak. Akik felveszik a szüleiddel a kapcsolatot és pénzbirságot szabnak ki rájuk. És ha nem tettek bejelentést arról, hogy eltűntél, akkor még le is csukhatják őket. Nemzetközileg keresni fognak!


300ezer forint arra elég, hogy elrepülj LA-ba és onnan Angliába.


Ha mindenképp el akarsz menni, akkor előbb menj Angliába, ott keress valami ideiglenes munkát. Keress diákszállót és ha lesz egy kicsit több pénzed, akkor menj ki LA-be. LA megvár!!


Amúgy van útleveled?

Mert ha nincs, akkor Amerikát elfelejtheted, mert oda kell útlevél. És úgy tudom, hogy vízum már nem kell!

2009. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amerikába csak akkor mehetsz vízum nélkül, ha a legújabb típusú útleveled van. Az útlevéligényléshez viszont, mivel nem vagy nagykorú, kell a szüleid beleegyezése is. Vízumot sem adnak kiskorúnak a szülők beleegyezése nélkül. Anglia az EU-hoz tartozik, oda egyszerűbben kijutsz. Keresel munkát, kicsit összeszeded magad, aztán ha nagykorú vagy már, irány Amerika. De mindenképpen kell egy nagykorú személy, aki az országban gyámságot vállal érted, kiskorúak nem éldegélhetnek szabadon a világban. Egy tanítványomhoz azért kiment a gyámhivatal, mert a szülei néhány hónapra külföldre mentek dolgozni, és egyedül hagyták itthon, pedig már 17 éves.
2009. máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Amerikába csak útlevéllel lehet menni, aminek igényléséhez neked még szülői beleegyezés kell. Amúgy vízum nem kell, csak ESTA, ezzel 3 hónapig tudsz kint maradni. Anélkül, hogy bármit is meg akarnék ítélni, azt tudom neked mondani, hogy 300.000 Ft semmire sem lesz elég, mert legalább a felét a repülőjegyre fizeted ki, utána pedig nem fogsz tudni megélni 150 ezerből három hónapig, mert már két hétre több költséged lesz, mint 150 ezer. Munkát pedig nem vállalhatsz. Los Angeles nagyon drága, Dél-Kaliforniára ez amúgy is jellemző. Ne vágj neki ennyi pénzből.


Angliában sem fogsz tudni megélni, mert munkát nem nagyon fogsz tudni ennyi évesen vállalni. Gondolj bele, hogy itt milyen munkát kapsz és azt oszd el 5-tel. Kb. olyat tudnál Angliában kapni 16 évesen. Magyarul esélyed a nullához konvergál.


Fejezd be a középiskolát, különben esélyed sem lesz munkát találni bárhol is. Utána még bőven ráérsz utazni. Gondolj bele a szüleid helyzetébe is. Mit szólnának, ha csak úgy eltűnnél? Miért akarsz ekkora fájdalmat okozni nekik?

2009. máj. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem okoznék nekik semmit hidd el.

csak a pénzbírság miatt mondanák, hogy jaj csak ne ment volna el...

----

Jó, LA nem. De akkor London? Milyen sulik vannak ott? Nekem az teljesen jó lenne ha lenne suli, és mellette valami part-time job. Angolul jól tudok, nemsokára megyek felsőfokúzni.

2009. máj. 27. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

És mit szólnál ha befejeznéd inkább itt a sulit? Egy érettségi nélkül sehova sem vesznek fel. Gondolj bele fordítva: te felvennél valakit dolgozni akinek még egy érettségije sincs és valami zürös országból érkezett 16 évesen egyedül?

Nekem nem hangzik túl esélyesnek. Számold még ehhez hozzá, hogy London Európa egyik legdrágább városa, és ott akarsz néhány forinttal letelepedni...

2009. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!