Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » JFK Airporton mi a szokás?

JFK Airporton mi a szokás?

Figyelt kérdés

Tehát ezt úgy értem, hogy hogyan működnek ott a dolgok?

Igaz, hogy az amerikai állampolgároknak máshol kell menniük, mint a turistáknak?

Ott minden féle kérdést feltesznek? (pl miket?)


2009. jún. 5. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Amerikába beutazáskor (tök mindegy, hogy melyik reptéren) először ki kell tölteni egy vám bevallási papírt, ahová beírod, hogy mennyi mindent nem hoztál. (ezt általában már a repülön odaadják)

Természetesen az amerikaiaknak külön sor van, ugyanúgy mint Magyarországon az EU polgároknak.

Kérdezhetnek bármit, kihez jöttél, mit fogsz csinálni, hová mész.....

2009. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan tudom, mert egy hónapja jártam ott.

A gépen attól függően, hogy milyen vizummal mész, ki kell tölteni 3 papirt. Csak kéket az állampolgároknak és zöldkártyásoknak. Fehéret a vizumosoknak és vizum nélkülieknek és még a vizum nélkülieknek egy zöldet is a másik kettő mellé.

A fehéret majd lepecsételik és visszaadják. Erre nagyon gondosan ügyelj, mert kilépéskor veszik el és ezzel tudod igazolni, hogy hivatalosan is elhagytad az országot, már hazafelé.

Aztán a gép leszáll és lesz két sor. Az egyikbe állnak a vizumosok és vizumnélküliek, a másikba az állampolgárok és zöldkártyások. Nem sok mindent szoktak kérdezgetni. Van, hogy semmit nem kérdeznek. De pl. tőlem megkérdezték, hogy mennyi ideig maradok, kihez jöttem és hoztam-e valami ital. És ennyi. Utánna mehettem a bőröndömért. Visszafelé meg semmit nem kérdeztek. Odaadtam az útlevelet, a fehér papirt. Belepecsételt és kész. Mehettem a tranzitba.

2009. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. jún. 5. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!