Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nyaralás céljából, hogyan...

Nyaralás céljából, hogyan lehet "legolcsóbban" kijutni az USA-ba? Vajon van olyan mód, ahogy azt "szeretném"?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!


Lehet ki fogtok nevetni, mert én magam sem tudom, hogy ez reális ötlet lenne-e :)


20 éves egyetemista lány vagyok. Nagy álmom eljutni az Egyesült Államokba, de nem letelepedés céljából. Érdekel az ország, az államok, főleg Connecticut és New Mexico. Na meg a kisvárosok, bár New Yorkot, Washingtont és Los Angelest is szívesen megnézném.


Átlagos családból származom, néztem pár utazásszervező honlapját, de 2 hét utazás és szállás 600 000 Ft-nál kezdődik, és a nagyvárosokra mennek rá.


Eddig németül tanultam, angolul, csak pár mondatot tudok, így gyerekekre sem tudnék vigyázni kint, pedig az jó lehetőség lett volna kiutazni.


A hosszú bevezetőm után, rá is térnék a lényegre, hogy miért is írok. Ha esetleg tud valaki olyan USA-ban élő, magyar, vagy magyarul tudó házaspárt, aki pár hétre keresne valakit Magyarországról, aki gyerekekre vigyáz,főz,mos,takarít, szóval bármit megcsinál, kérlek szóljatok.


Nem szeretnék fizetést, csak szállást, még az ellátáshoz sem ragaszkodok. Csak legyen valahol laknom, és vigyenek el egy-két helyre (persze nem kötném ki,hogy hova).


Lakjanak bármelyik államban, tényleg bárhol.


Tudom szokatlan ez a kívánság, lehet nincs is ilyen család, de ha mégis akadna, írjon, megadom az elérhetőségemet, és nyárig megismerhetnénk egymást :)


Ha valakinek ezenkívűl van "olcsóbb" ötlete, hogyan utazhatnék el, őket is szívesen olvasnám:)


Mindenkinek minden jót, és további szép estét :)


2012. ápr. 15. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán önkéntes munkára ha jelentkezel.Úgy tudom hogy nem kell fizetni a szállásért.
2012. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ez


[link]

2012. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi már használtuk a couchsurfing nevű oldalt. Ha részletesebben érdekel, akkor szólj.

Amit szintén csinálunk még, az a homeechange. Itt házat cserélnek az emberek. Ezzel több időt lehet egy helyen eltölteni. Mi így voltunk az USA-ben a nyáron 2 hónapot. Ez alatt az idő alatt 5 cserét csináltunk. Volt, hogy elhagytuk a biztos szállást, hogy kisebb túrákat tegyünk. Pl New Yorkból Niagara, Washington DC, Toronto. Vagy Las Vegasból Zion, Bryce, Antelope, Grand Canyon. Ekkor a Couchsurfinget használtuk. Összesen 4-szer a 2 hónap alatt, de mindenhol csak 1 max 2 napot aludtunk. A házcsere meg megegyezés szerint szólhat egy hétre, de akár 1 hónapra is.


Itt a blogom. Még 2 napot nem írtam meg.

[link]

De majd az is meglesz, meg infók árakról... stb.


Mi főleg nagyobb városokban voltunk, de sok időt töltöttünk a kisebbekben is.


Ezekhez nem feltétlen kell angol tudás, mert meg is kérhetsz valakit, hogy írja meg helyetted a leveleket, de sok amerikai beszél németül, akikkel te magam is le tudod ezt bonyolítani.

2012. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!