Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha már egyszer elutasították...

Ha már egyszer elutasították a vízumkérelmemet, milyen módon utazhatok az USA-ba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1998 körül (18 évesen) már egyszer (és egyúttal először) elutasította a budapest USA követség a vízumkérelmemet sajnos, holott reális helyre szerettem volna menni, nem pedig bevándorolni vagy feketén munkát vállalni. Sajnos úgy dobták vissza a vízum kérelmemet, hogy az indoklásban az állt, hogy nem tudtam megfelelően bizonyítani, hogy vissza fogok térni Magyarországra. Bánatomban azóta sem próbálkoztam ezzel, viszont mostanában - 14 év után - újra kedvem támadt egy úthoz az USA-ba.


Azt szeretném kérdezni, hogy az én esetemben mindenképpen vízumhoz kell folyamodni? Milyenek lehetnek az esélyeim? Házas vagyok, lakásom van, rendes, bejelentett munkahelyem, lekötött betétem, autóm, meg minden egyéb, ami egy rendes, tisztességes embernek van.

Az USA honlapja szerint az én esetemben sajnos nem utazhatok az ESTA-val, vízumra van szükségem.


Várom válaszaitokat, véleményeiteket!


Köszi!



2012. ápr. 28. 14:16
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Nem lehet kiszamitani oket !

Nekem masfel eve volt egy visszautasitasom Bukarestben,nemreg kertem az Estat,abban elismertem h mar volt egy visszautasitasom ezert (gondolom) irtak,h menejek a konzulatusra interjura !

Elmentem,ebben az esetben Budapestre (kettos allampolgar vagyok Ro es Hu)

mar a magyar utlevellel,keszultem,mindenfele papir,szerzodes,azota penz a bankszamlamon) es kepzeljetek,semmit sem kert el tolem,nem is faggatozott arrol,h mim van azota csak egyszeruen azt mondta,h ugyanazt kell mondja mint a bukarestiek,elutasitott !Ugyhogy eluszott 2000 dollarnyi befizetett Karibtengeri utazasom,es meg csak indokot sem kapsz.

Mar meg se merem probalni !!!

2012. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 mimmincs válasza:

Sziasztok!

Ma voltunk a Nagykövetségen és elutasították a "B" vízumkérelmünket..Szerintetek van esély rá, hogy ezek után megigényeljük az ESTAT?? és meg is kapjuk? Mennyi időnek kell eltelnie egy újabb vízumigénylés leadásához?


A válaszokat előre is köszönöm!

Pepi

2012. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!