Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha már egyszer elutasították...

Ha már egyszer elutasították a vízumkérelmemet, milyen módon utazhatok az USA-ba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1998 körül (18 évesen) már egyszer (és egyúttal először) elutasította a budapest USA követség a vízumkérelmemet sajnos, holott reális helyre szerettem volna menni, nem pedig bevándorolni vagy feketén munkát vállalni. Sajnos úgy dobták vissza a vízum kérelmemet, hogy az indoklásban az állt, hogy nem tudtam megfelelően bizonyítani, hogy vissza fogok térni Magyarországra. Bánatomban azóta sem próbálkoztam ezzel, viszont mostanában - 14 év után - újra kedvem támadt egy úthoz az USA-ba.


Azt szeretném kérdezni, hogy az én esetemben mindenképpen vízumhoz kell folyamodni? Milyenek lehetnek az esélyeim? Házas vagyok, lakásom van, rendes, bejelentett munkahelyem, lekötött betétem, autóm, meg minden egyéb, ami egy rendes, tisztességes embernek van.

Az USA honlapja szerint az én esetemben sajnos nem utazhatok az ESTA-val, vízumra van szükségem.


Várom válaszaitokat, véleményeiteket!


Köszi!



2012. ápr. 28. 14:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem kell azért vészjósló madárnak lenni, mert én leírtam ezt a példát, majd még keresk másikat is, ha ez nem elég meggyőző!! Ugyanazon a néven, és adatokkal kérte az ESTA-t mint a vízumot, és nem változott semmit sem az anyagi helyzete, illetve helyesbítek: jobb lett. Egyébként közlöm veled, hogy én 1999-ben kaptam meg a 10 éves Amerika vízumomat, minden féle interjú nélkül!!!!!!! ki is mentem vele, és 5 évig voltam kint. Na ehhez mit szólsz!!!!?????, és most kapaszkodj meg, bár milyen hihetetlen is számodra, egy évvel ezelőtt voltam kint újra, és ESTA-val. Na ennyit a számítógépes rendszerről. Egyébként mint ahogy az ESTA oldalán is olvashatod, a bevándorlási tiszten múlik minden! Tudod ez olyan "ha van rajta sapka azért, ha nincs rajta sapka azért"!!!. Lehet neked 100 éves vízumod is!!!
2012. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

te nem ismered apontot csak a felkiáltójelet?

Hogy volt 10 évre vízumod (ami nemlehet hiszen évente adják?) én dolgoztam kint majdnem 8 évet, az egyetem intézte a vízumomat évente. De nem szórakoznék a bevéndorlásiakkal.Láttam elég embert akit kiutasítottak örökre.

2012. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz nagyon túl tájékozott, ha te még nem hallottál 10 élves Amerikai vízomról,! Úgy volt 10 éves vízumom hogy 1999-ben három hét leforgása alatt megkaptam, mindenféle interjú nélkül /mert már akkor volt akit a nagykövetségre hívattak interjúra,! / Tájékozódás kérdése egyébként, ezen nem vitázom!+ Nem én voltam az egyetlen! Ez turista vízum volt, nem pedig tanuló vízum, amit Te kaptál! Mindegy 2009-ben járt le, és 2011 január16-án már ujra kint voltam ESTA-val! Ha ez megnyugtat. De egyébként felettéb nem tartozik senkire, csak azért írtam le, és ha kell be is bizonyítom, természetesen nem publikusan /mert el van téve emlékbe az útlevelem/ Nem tudom mi a gondod??? Ha neked valami elképzelhetetlen a számodra, az már nem is létezik, és nincs is??? Én tényeket közöltem ebben a témában, nem légből kapott kitalációkat!!! Lezártam ezzel a témát, nézz utána a nagy kétejeid között, hogy valóban létezett-e 10 éves vizum Amerikában! Nem megeröltető egyébként!

További szép napot!!!

2012. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

nem tanuló vízumom volt hanem dolgoztam. Tanítottam egyetemen.

Nem értem, miért érv az, hogy volt vízumod, hazajöttélés utánakimentél ESTA-val. Itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy ELUTASÍTOTT vízum után az előírás szerint nem lehet ESTA-t kérni. Ennyi

2012. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Megfogadtam, hogy lezártam a témát, de méegyszer leírom! vagy inkább bemásolom, mert nagyon fárasztó a felfogásod!!!
2012. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

""A barátnőm ugyan így járt, még dátumra is pontosan, és 2 hónappal ezelőtt ment ki az USA-ba ESTA-val!!!! 1998-ban utasították el a vízumkérelmét! Most nem tett mást, csak az ESTA-t kérte meg, meg is kapta, és kint is van!!!!! 10 nap mulva jön haza! Nagyon lkedvesek voltak vel a Keneddy repülőtéren a bevándorlási hivatal tisztejei!!! Zökkenő mentesen beengedték jó pihenést kíváva New Yorkba!!!!""

Részemről FINIS!

2012. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A Külügyminisztérium tájékoztatója:

"Az ESTA kérdések közül az egyik arra vonatkozik, hogy a kérelmezőnek korábban volt-e elutasított vízumkérelme. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy nagyobb eséllyel fogja a rendszer az ESTA kérelmüket elutasítani azoknak, akiknek korábban az amerikai vízumkérelmét is elutasították. Ebben az esetben vízumot kell igényelni."


ESTA leírása:

"Az ESTA-engedély megszerzését nem zárja ki, ha valakinek korábban elutasították a vízumkérelmét."

2012. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Minden esetre köszönöm az utolsó hozzászólónak a bejegyzését, mert én már elfáradtam!! De legalább még egy érv ami mellettem szól!!!


Köszönöm: a " 10 éves vízumos"

2012. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz a leghasznosabb!


Én régebben olvastam a vonatkozó USA jogszabályt, ami az ún. Visa Waiver Program-ra vonatkozott és akkor abban még benne volt az, hogy ha valakinek volt elutasított vízumkérelme, akkor ennek a programnak a keretében nem utazhat vízum nélkül. Ez még az ESTA időszak előtt volt.


Most is megnéztem a VWP leírását és ott azt írják, hogy csak az nem mehet ESTA-val, akit nem engedtek be az USA-ba. Ez azt jelenti, hogy a határról visszafordítottak és ez nem ugyanaz, mint az elutasított vízumkérelem.


"Has been refused admission to the United States before, or did not comply with the conditions of previous VWP admissions (90 days or less stay for tourism or business, etc.). "


Ezen kívül egy ilyet is találtam, ami szerintem elég egyértelmű:


"A recent visa denial for any reason could result in denial of an authorization via ESTA, additional questioning at the port of entry, or denial of admission to the United States. Applicants who are uncertain of whether they qualify for VWP travel may choose to apply for a visa. "


Ezek szerint az elutasított vízumkérelem nem kizáró ok az ESTA-val történő utazásra, de belépéskor alaposabban ellenőrizhetnek és vissza is fordíthatnak (hozzátéve, hogy ezt bárkivel megtehetik egyébként).


Egy szó, mint száz, meg kell kérni az ESTA-t, be kell ikszelni, hogy volt elutasított vízumkérelmed és ha kapsz ESTA engedélyt, akkor szerintem nyugodtan mehetsz, nem hinném, hogy gond legyen.

2012. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Eszter858585 ***** válasza:
A tiz eves vizum nem azt jelenti, hogy tiz even at lehet vele az USA-ban tartozkodni. Turistavizum az! 10 even keresztul evi max. hat honapot lehet vele az USA-ban tartozkodni. Ha te siman megusztad, hogy 5 evet egyfolytaban ott voltal, akkor nagy mazlid volt.
2012. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!