Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan élhetek Amerikában...

KérdezŐ?! kérdése:

Hogyan élhetek Amerikában legálisan? Kiszeretnék költözi Los Angelesbe már ebben az évben, már néztem lakást, néztem munkát, beszélek Angolul, csak azt nem tudom hogy hogyan lehet ott legálisan élni. Nem csak pár hónapra mennék ki hanem örökre.

Figyelt kérdés

#Legáliséletamerikában
2012. máj. 7. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ki_szeretnék. Kiszeretni egy személyből lehet.


A kérdésedhez annyit, hogy csak turistaként mehetsz ki, maximum 3 hónapra.

Ha több időre akarsz menni, akkor vízum kell. De azt nem adnak csupán azért, mert te akarod.

2012. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnék vízumot szerezni? Most egyébként Ausztriában élek.
2012. máj. 7. 22:28
 3/18 anonim ***** válasza:

Interneten ingyen igénylehető a vízum.... :)

Nekem már 15 éve floridában él a nagynéném. Kiment és kint felejtette magát. Van autója, van háza, csak semmi nem az ő nevén. Hazajönni nem tud, munkát vállalni is feketén. Szivességeket kell kérnie, ha autót, másik házat akar venni, illetve problémás a szülés is ott kint de ennek ellenére is megéri.... Sok sikert hozzá :)

2012. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak, nem elég ha mindened megvan hozzá, így is csak illegálisan lehetsz kint. Ha ez neked nem probléma, akkor menj.

Olyan munkát néztél, ahova reális eséllyel fel is vennének? Ha annyira kellesz a munkaadónak, ő intézheti a munkavállalási vízumot neked, bár azt hiszem ebben az esetben erről nincs szó.

2012. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként van Los Angeles-ben, egy barátom. Rajta keresztül nem lehetne valahogy elintézni hogy legálasian éljek kint? Ö már felnőtt.
2012. máj. 8. 09:49
 6/18 anonim ***** válasza:
nem, barát nem számít. legálisan csak szülő révén kaphatsz zöldkártyát.
2012. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ja meg ha elveszel egy amerikai csajt (már ha fiú vagy), akkor is megkapod a zöldkártyát :)
2012. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudtam hogyha elveszek egy Amerikai csajt akkor megkapom. De azért köszönöm a válaszod.
2012. máj. 8. 18:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ha a barátomat megkérem hogy adjon nekem valami munkát, és ad, akkor nem tudja ő szponszorálni a Zöldkártyát nekem?
2012. máj. 8. 18:34
 10/18 anonim ***** válasza:
nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem csak akkor segíthet a barátod, ha ő amerikai állampolgár, és dolgozik, és ha ő alkalmazna akkor intézhet neked munkavállalói vízumot, ami azt hiszem 1 év
2012. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!