Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 18 évesen neki vágjak az USA-nak?

18 évesen neki vágjak az USA-nak?

Figyelt kérdés
Megvan az érettségi, jól beszélem a nyelvet. Kezdő tőkém van és nem egyedül mennék ki.És miután kimentem elfelejtenék hazajönni. Szakmát az usában tanulnék. Nagy botorság lenne?

2012. máj. 21. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
vakmerőség inkább, ugyanis ki kell fizetned az éves tandíjat + ha turistaként kimész, akkor semmit sem csinálhatsz szinte, nem kereshetsz munkát stb.
2012. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nagy hülyeség lenne. Ha elfelejtesz visszajönni, akkor illegális lennél, azaz nem tanulhatnál, mivel nem lennének papírjaid. Az illegálisok jó világának 2001. szeptember 11. óta vége van. Semmilyen hivatalos papírt nem tudsz szerezni, azaz rettegésben kell élned, mert akár egy sima rendőri igazoltatásnál lebukhatsz. Nem lesz biztosításod, stb. Illetve ha egyszer hazajössz, akkor egy életre elvágod magad, nem nagyon fognak még egyszer beengedni az országba. Az amerikai élet előnyeit, csak legálisan lehet élvezni. Ha tényleg az USA-ban szeretnél élni, akkor még itthon szerezz egy piacképes végzettséget, szerezz szakmai tapasztalatot, és úgy próbálj kijutni. Vagy házasodj meg egy amerikaival. Ha egyszer illegális vagy, onnantól eláshatod magad egy életre, mert vagy az USA-ban élsz, és feketén melózol és 12 másik illegálissal osztozol a szálláson egy lyukban, vagy pedig ha lebuksz, akkor 10 évig nem mehetsz többet az országba, illetve utána is csak nagy szerencsével.
2012. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

21 alatt kiskorunak szamitasz.

Ha nem hivatalos uton jossz tanulni, hanem kijossz estaval mint turista es itt felejted magad, akkor meg sz.rabb helyzetben leszel, mint nagykoru illegalis tarsaid! Inkabb varj meg par evet.

2012. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Valaki kitörölte a hozzászólásom. Grat..
2012. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
2-es válaszlónak üzenem, hogy nagyon félre van tájékoztatva!!! Ugyanis éppen 2001 februárjában mentem ki az USA-ba, és 2005-ben jöttem haza, ID kártyám is volt, jogosítványom is volt, és nem 12 laktunk, és nem tömegszálláson,! Akár tetszik akár nem ez igy volt. A rendőrök meg sem "ugattak bennünket" Pedig több államban jártam az 5 év alatt, és Brooklinban laktam az utolsó két évet! Na erre varjál gombot kiccsávó!!! Te nagyon nagy tudásu!!! majd ha kint leszel akkor gagyogjál hülyeségeket. Sőőőt... tovább megyek: most kint van több barátom ismerősöm, és nem legálisan, na mit szólsz???? Mindenkit elijesztgetni ezt érti a sok hülye "okoska" Miért nem a Parlamentben ültök ennyi agysejttel??????
2012. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Javítás: Brooklyn
2012. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolso:

Ugyanezt irtam csak vmi okos kitorolte :)

Esely mindenre van, de sok az irigy a magyarok kozott...

2012. máj. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy kint is sok a Tetű közöttük,/magyarok/ az csak tévhit hogy összetartóak! Na persze! 1 dollárért megölne egy kanál vízben, és mószerol, tapos döngösl, a "nagy magyar" ! hagyjuk mááááá! Kint mutatja csak ki a "foga sárgáját"!!!!. Tisztelet a kivételnek természetesen mert vannak, csak sajnos nagyon nagyon nagyon kevés példányban!!!!
2012. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

csak sajnos nagyon nagyon nagyon kevés példányban!!!! <- sajat tapasztalatodbol beszelsz? Mert ha igen, akkor legyszives reszletezd, mert kivancsi vagyok: miota elsz itt, ha mar nem elsz itt, akkor hany evig eltel itt? Melyik varosban? Hany magyarral talalkoztal? Azoknak kb. hany szazaleka volt szemet?


Mert en az allitasodnak "nagyon keves peldany" a teljes ellentetjet tapasztalom.

A kb. 40-45 magyarbol, akikkel a 8 ev alatt erintkeztem, kb. 2-3 volt olyan, akit inkabb elkerulok! Szerintem inkabb ok vannak 'kevés példányban'

2012. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, saját tapasztalatból beszélek, nem szoktam a levegőbe hablatyolni! Ha valamihez nem tudok hozzászólni, akkor nem teszem. De ha valamit viszont megtapasztaltam, vagy járatos vagyok benne, akkor nem rejtem véka alá a véleményem, és a tapasztalataimat. Legyen elég ennyi. Egyébként New Yorkban, Buffaloban, Washingtonban, Clevland-ben Pittsburg-ben, Detroitban, és Niagarafals- on , éltem! Ez belefér remélem a 10 évbe!!!!Nagy általánosságban ez a tapasztalatom, gondolom nem kérdőjelezed meg! Ha igen, akkor örülj neki, hogy te "szerencsésebb" vagy e téren!
2012. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!