Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Leírná valaki részletesen...

Leírná valaki részletesen milyen a new yorki élet aki ott lakik vagy volt kint?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a munka helyre hogy lehet eljutni vagy milyen negyedbe lakik és milyen a környék a boltok stb. (részletesen ha lehet)
2012. jún. 25. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fél évet éltem New Yorkban,Queens kerületében a Roosevelt sugárút környékén.nyugis hely volt, bár nem messze volt a vasútállomás.

Jól mondják. Ez az a város amelyik sose alszik. Éjszaka ugyanolyan zaj,és lárma és közlekedés van mint nappal.

Én metróval,busszal jártam dolgozni,és ahogy mindenhol itt vannak nagy bevásárlóközpontok. Többnyire ott vásároltam,mert olcsó volt.

Egyébként nem jó New York. rengetegen élnek ott,és a közbiztonság nagy nulla. Bár én viszonylag nyugis helyen éltem (vagy szerencsém volt) de volt hogy a kollégám mesélte,hogy ahol ő lakott megölték a szomszédját családostul,mert betörtek.

Engem személy szerint a nagy tömeg,és az állandó zaj ami nagyon zavart..Ha csendet akartam, még ha csak 5 percre is, akkor vagy kiautózóm a városból egy nyugis helyre (de nem volt autóm) vagy elmegyek a boncterembe..Ott dolgozott egy ismerősöm,és szerinte oda New York városzaja sem ment be..

2012. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a családommal 6 évig éltem kinnt és nagyon élveztem. A filmekben látott csillogás csak manhattan pár részén van meg, máshol pedig átlag emberek vannak. Itt soha nem alszik senki. Úgy 8milliónyi ember lakik egy kb 2szer nagyobb területen mint Budapest. Ezért sokszor nyomasztó. De, ha az ember tudja hogy hova kell menekülni a töbeg elől és szemelőtt tartja az íratlan szabályokat, hogy este hova ne menjenek akkor semmi baj nem lehet. Igaz a rendőrség sokszor szinte semmibe veszi a közbiztonságot, de azért nem olyan veszélyes. Itt igaz drága a lakás, de az emberek nagyjából meg is keresik bőven az árát. Itt bármikor mehetsz boltozni, mert rengeteg éjjel-nappali van. Kisgyerekként nagyon durvának tűnt a város, de ha 18-20 éves pályakezdő vagy aki perfekt beszéli az angolt, akkor semmi bajod nem lehet. De ha bekerülsz egy munkahelyre akkor nem igen mondhatsz nemet, mivel kb 100 ember pályázik közben a helyedre. Ezért sokszor stresszes. Dupla annyi eső van egy évben mint Magyarországon és a nyár is nagyon párás, sokszor fülledt. Ha ki akarsz költözni vagy csak kirándulni, akkor nagyon magabiztosnak, bátornak és tudatosnak kell lenned, hogy ne kebelezzen be a város.
2012. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!