Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi esélyem van egy amerika...

Rachmany kérdése:

Mennyi esélyem van egy amerikai élethez?

Figyelt kérdés
Régi nagy álmom az USA-ba költözzek de úgy igazság szerint nem tudom milyen lépéseket kéne efelé tenni és ebben szeretnék segítséget kérni. A mostani tényállás hogy jövőre ha minden jól megy akkor sikeresen leérettségizek és utána több mint valószínű hogy egy fémipari szakmát szeretnék elsajátítani (hegesztő,autószerelő,géplakatos)(2év). Érdekelne hogy e-fajta képesítéssel van-e valami esély munkavállalásra és mekkora az ilyen vagy ilyesmi szakmákra a kereslet. Érdekelne még az is hogy vajon e-fajta képesítéssel megkapnám-e a papírokat egy úgy mond "korlátlan idejű kinti életre". Kint élő rokon,barát,ismerős sajnos nincs tehát kinti segítségre nem tudok hagyatkozni. Érdeklődés másik részét képezné az hogy vajon van-e lehetőség arra hogy az iskola befejezése után (1-1,5 év) már kint éljek mert igazság szerint nem nagyon akarok időzni itthon. Bármiféle e-fajta tapasztalatot,történetet,segítséget szívesen várok. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM !!!

2012. máj. 8. 23:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
zöldkártya kell hozzá , azt lehet igényelni az amerikai nagykövetségen és jó érveket kell megfogalmazni , és nem mellékes az angol tudás és némi kezdődőke amig ott munkát keresel, ennyi kell
2012. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

[link]

itt fennvan minden lehetőség hogy hogyan juthatsz ki. sajnos nem hiányos a lista, ez a keserű valóság, magyaroknak nem sok esélyük van rá. kivéve házasság amerikai állampolgárral, zöldkártyalottó, vagy ha kutatóorvos vagy, vagy hasonló lángelme ami ritkaságszámba megy...

az első válaszolóhoz annyit tennék hozzá, hogy igen, nagyon jó érveket kell megfogalmazni, pl egyenesági rokonod amerikai állampolgár :D (apa, anya, férj, feleség). angoltudás itt nem feltétel, de sosem árt

egyébként ki lehet jönni iskolába tanulni, ahhoz kb csak pénz kell, de kinnlehetsz addig amig tanulsz, sok-sok évig, viszont addig nem lehet munkát vállalni...

2012. máj. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Munkavállalás alapján bevándorlók


Szakemberek, szakmunkások és szakképzetlen dolgozók: Felsőfokú képzettséggel rendelkező szakemberek, legalább kétéves szakmai gyakorlattal rendelkező szakmunkások, és egyéb olyan szaktudással rendelkező dolgozók, amelyben hiány van az Egyesült Államokban.


Olvasgattam az oldalt és talán ez tűnik a legjobb megoldásnak. Valaki esetleg tudja hogy mik számítanak amerikába hiány szakmának?

2012. máj. 9. 08:50
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak így említés szinten !!! Esetleg ha mondjuk kimegyek és mondjuk csupa véletlenségből kint maradok (feketén) akkor van melóra lehetőség meg lakásbérlésre, autóvásárlásra stb stb stb. Tehát egy normális életet össze lehet hozni kint feketén? (normális élet: egy átlagos vagy az átlagosnál kicsit lejjebb lévő szintvonalt értem)
2012. máj. 9. 08:56
 5/15 A kérdező kommentje:
És igen egy másik kérdés ha pl úgy döntök hogy kint tanulok akkor esetleg van arra lehetőség hogy nem egyetemre ha nem egy szakmunkás képzésbe veszek részt? pénz kell gondolom de ott nincs ilyen hogy ösztön díj mint az itthoni szakmunkás képzéseken?
2012. máj. 9. 09:01
 6/15 anonim ***** válasza:
Az egyik hasonló kérdésnél leírta egy illető, hogy az ő nagynénje úgy lakik kint feketén, hogy a lakás, kocsi más nevén van. szóval ismerős révén elég jól is el lehet éldegélni feketén, persze nem mindenkinek hiányzik, hogy azon izguljon egyfolytában hogy mikor csap le rá a hatóság. A másik meg az, hogy ismerőst szerezni nem megy csak úgy egyről a kettőre.
2012. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
és még annyit hozzáfűznék, hogy ok, h ezen az oldalon felsorolják a szakképzett munkásokat, de a valóságban nemigen van hiány egyik szakmában sem. ilyen úton kivándorolni csak a "kiemelkedő képességű dolgozók" kategóriában van lehetőség...
2012. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, írhattok még bőven mert érdekel hát kezdem úgy érezni nem sok esély van kijutni :S
2012. máj. 9. 10:18
 9/15 anonim ***** válasza:

lehet szakmát is tanulni, az olcsóbb is jóval, de ösztöndíjat ha jól tudom külföldiként nem nagyon kaphatsz.

feketén nem éri meg kinnmaradni mert addig nem mehetsz haza amig nem legalizálod magad valahogy (házasság) és az eltarthat évekig, addig az országból ki nem mehetsz különben kb elfelejtheted hogy valaha visszamész. annyit meg nem ér az egész hogy ne lásd a rokonaid barátaid évekig. a többi "apró" kellemetlenséget nem is említve hogy nem lehet jogsid, egy normális munkád, mindig hazudnod kell, félhetsz mikor buksz le stbstb. az olyanoknak való akiknek kb semmi vesztenivalójuk nincs.

2012. máj. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is ez minden álmom, de kezdem feladni, annyira reménytelennek tűnik. :(

Még arra gondoltam, hogy esetleg elvégzek még valami iskolát, hátha... De úgy látom, az sem segítene. :s


Feketén én mondjuk semmiképpen sem akarok, lehet, ha valaki ezt nem zárja ki, akkor az könnyebb. De mernéd? Mert én nem...

2012. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!