Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elment az életkedvem....

Brányi Bence kérdése:

Teljesen elment az életkedvem. (részletesen lejjebb)?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van velem. Pár hete belém nyilallt, hogy meg fogok halni. És hogy mi lesz azután - hiszen végleg eltűnök. Mivel ez emberi elmével fel nem fogható, azóta folyton görcsbe rándul a hasam, rosszul vagyok, stb.


Ateista vagyok, a tényeknek hiszek. Mindössze 21 éves, szerető család, normális élet, teljesen egészséges. Elég szkeptikus és pesszimista vagyok, de sohasem voltam depressziós.

De egyszerűen csak ezen jár az eszem és már kezd az agyamra menni.

Már jó pár dolgot kipróbáltam, gondolom csak el kéne terelnem róla a gondolataimat, hiszen még az egész élet előttem áll. De a korábban kedvelt dolgoknak sem tudok örülni. Egész nap ezen rágódom (a suliban, otthon, stb).


Kérem, hogy a hülyeségeket az erre fenntartott rovatokra tartogassák, de ha normális, írjanak nyugodtan laikusok is. Remélem, valamelyikőtök tud segíteni.


2011. dec. 17. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemrég nálam is pont ugyanez jött elő. Bár pontosan nem tudom leírni azt az érzést, amit akkor éreztem amikor belegondoltam, hogy miután meghalok vége a világnak, csak a sötétség, semmi kötött idő, csak a végtelenség. DE aztán rájöttem hogy a földön akkor is ugyanúgy megy tovább az idő. Így már nem is tudok máshogy belegondolni csak így.

Az meg egy másik kérdés, hogy mi van a halál után. az is lehet, hogy utána szellemként fogsz sörözni a dédapáddal ;)

2011. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

némi ellentmondást vélek felfedezni. az, hogy meg fogunk halni, az botrányosan rossz dolog, igen. de hogy az élettől megy el a kedved ez miatt? olyan mintha a betegség miatt elmenne a kedved az egészségtől.

pont fordítva lenne a logikus, hogy ha már tudod, hogy minden másodperccel fogy a halálodig hátralévő idő, akkor nem egyre kevésbé értékeled, hanem egyre jobban.

persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, csak ez olyan furcsa dolog.

2011. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megértem a mit gondolsz, én is nagyon sokat gondolok a halálra :(, és félek hogy bármikor meghalhatok, annyi sok módja van, hogy jobb semit nem csinálni :P. Én GAD-os vagyok, a céljaim elvesztek, nem látom szépnek a világot :(. Mennyire stresszelsz a dolog miatt? Én azzal nyugtatgatom magam, hogy ha egyszer meghalok azután tuti nem rágódom majd azon, hogy jajj meghaltam -.- xD. :)
2011. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Egyetlen megjegyzés:


Az eszemmel tudom, hogy ha fejre állok, akkor sem lesz másként. Abban maradtam magammal, hogy erre a kérdésen esetleg majd 40/60/80/100... évesen egyszer elgondolkozom.

De sajnos a szívemmel meg félek, nem tudom elfogadni, pedig még sokszor annyit élhetek, amint amennyit eddig éltem.


Azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a bajban. Még egyszer köszi mindenkinek.

2011. dec. 18. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Pár hete belém nyilallt, hogy meg fogok halni."


Sajnos tényleg meg fogsz. Emlékszem, kb. 5 éves voltam, amikor én is átestem ezen a felismerésen. Kellemetlen élmény volt.


"De egyszerűen csak ezen jár az eszem és már kezd az agyamra menni."


A háttérben ilyenkor ezek szoktak lenni: vizsgaidőszak, kávé, cigaretta, kialvatlanság, nőhiány, mozgáshiány vagy ezek kombinációja.

2011. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!