Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ajándék (üveg bor) postázása...

Ajándék (üveg bor) postázása lehetséges Észak-Amerikába?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ismerősömnek egy üveg saját bort küldeni ajándékba (Chicagoban lakik). A kérdésem az,hogy egyáltalán ilyen jellegű dolgot be engednek e az országba? úgy tudom az élelmiszerek jelentős részét tilos bevinni.

Találtam egy leírást erről,de olyan,hogy üveg bor,vagy üveg ital bevitele megengedett -e arról konkrétan nem írtak. De pl. a konyakos meggyre írták,hogy tilos.

Egyébként gondolom valami futárszolgálattal kell küldeni.

Aki esetleg tudja a választ annak előre is köszi!


2012. okt. 29. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Bort lehet kuldeni, de csakis futarszolgalattal, mert a USPS (amcsi posta) nem szallit semmi folyadekot.

Egyszer en is bementem egy uveg palesszel itt a postara es elzavarkat, a UPS elvitte volna de olyan horribilis osszegert, hogy inkabb mi ittuk meg a piat :)

2012. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem kuldtek mar ki palinkat... jo lassan, de egeszbe megerkezett. Rengeteg szilviaba volt betekerve, akkor se torott volna el az uveg, ha emeletrol ejtik le. Kaptam en mar hazikolbaszt es szalonnat is postan! :)
2012. okt. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kedves első hozzászóló:

elképzelhető hogy 28 000 HUF lenne egy üveg bor kijuttatása? :) azt írtad ,hogy nem olcsó...

de csomagolással is max 1 kilós kis méretű csomag 28 000 HUF...azért soknak tűnik.

Kedves második hozzászóló:

nem emlékszel rá,hogy milyen szolgáltatóval küldték?

A korábban ajánlott felháborítóan drága :(

2012. okt. 30. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Sima posta. Be volt csomagolva a cucc, es senki nem kerdezte, hogy mi van benne. :) De azért a suly miatt igy is eleg sokba kerult (kb 1o ezer).
2012. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elso vagyok; nekem egyik allambol a masik allamba kellett volna postaznom a piat. A USPS neni eszrevette hogy folyadek (lotyogott mikor megfogta a dobozt hogy a merlegre tegye) aztan elzavart.

Bementem a UPS-hez es olyan 60 dollar koruli arat mondtak.

Igaz, hogy valami dijnyertes draga pia volt, de annyira nem draga, hogy 60 dollart kiadjak postakoltsegre :)


A sima posta biztos olcsobban elviszi, csak ne aruld el, hogy mi van benne. A gaz az, hogy mindig megkerdezik "anything liquid, fragile, perishable" es ha hazudsz es valahol a szortirozoban derul ki, hogy folyadek, akkor siman kidobjak a kukaba es buktad a pia arat meg a postakoltseget es sose derul ki miert nem ert celba a cucc es meg reklamalni sem fogsz tudni. Persze ha szerencses vagy, akkor ugy jarsz mint Donci es megerkezik a "tiltott szajre" :))

2012. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy a kérdező Magyarosrszágról akar amerikába küldeni italt. A magyar postán kb. lesz@rják, hogy mi van a csomagban... aztán ha egyszer postán van a cucc, akkor az USPS kiviszi.
2012. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács,hogy ha pálinkát küldesz nyugottan rakd műagyag flakonba mert az nem törik el mint az üveg.
2012. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bort szeretnék Magyarországból Chicagoba. Akkor ha jól sejtem,van rá reális esély,hogy feladom a csomagot kb. 20 000 HUF ért és még megvan az esélye,hogy valahol kiderül,hogy folyadék van benne és kidobják a francba amivel én bukom a méregdrága postaköltséget is valamint a csomag tartalmát is? :( lehet inkább leteszek róla :) nincs feleslegesen ennyi pénzem tesztelni :( köszönöm a válaszokat :) majd még agyalok rajta hogy megéri e vagy sem :)
2012. okt. 30. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!