Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Californiában vagy Floridában,...

Californiában vagy Floridában, New Yorkban vannak magyar negyedek? Ha igen, konkrétan merre felé? Segítőkészek a magyarokkal?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten magyar negyedek nincsenek, de New Yorkban a lower east side-on elég sok magyar lakik, de kifejezett összetartás nincs köztük. A legnagyobb magyar közösség Ohio államban van, ott a lakosság 2%-a magyar származásúnak vallotta magát. A külföldön élő magyarokról elmondható hogy nagyon kis számban van közöttük olyan, akik összetartanak. Leginkább kisebb csoportok járnak össze, de nagyobb összejövetelek már nem nagyon vannak. Londonban lakom, 10-12 emberrel járunk össze rendszeresen, kb havonta 1-szer, de amúgy nem nagyon van más kapcsolatom magyarokkal. Volt néhány rossz tapasztalatom, így csak a megszokott ismerősökkel vagyok kapcsolatban a magyarok közül.
2012. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Los angelesben van egy elég jó kis magyar közösség, nagyon összetartóak, pl. külön foci csapatuk is van. Névre szóló fradi mezzel:)
2012. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, milyen jó válaszokat olvastam. :)


Kérdező: sikerült valamit megtudni?


A többiek, akik kintről írtak, milyen alkalomból mentek ki, ha szabad kérdezni milyen kezdőtőkével?

2012. nov. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 harleynagyi ***** válasza:
Amerika osszes teruleten vannak Magyar clubok uzletek , ettermek . Ossze tartas nem jellemzo a magyar emberekre .
2012. nov. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gunzin ***** válasza:

hat en New York-ba jarok szinte mindenheten... 80st. es a 2.ave kornyeke az ahol igazabol magyarok laknak, es fordulnak meg!

bar kihalo felben van ! mert csak a magyar haz, a remform templom , a leegett hentes bolt ami a lacie volt ! nah meg a 84-85st kozott van az Andre's cafe ! igazi magyar etterem, magyar kiszolgallokal ! :) oda szoktam jarni enni ! :) megfelelo minosegu kaja ! :) jo fejek az emberek ! azon ak konyeken neha setalnak el melletem idosek, akik magyarul dumalnak egymassal :) pl. a multheten 2 kisoreg setealt el melletem es arrol beszelt hogy hortobagyon hogy hajtotta az allatokat meg itta a palinkat :D :D :D

de a tobbihez csatlakozom ! nem csak hogy nem ossze tartoak, de itt new york korenyeken levo magyarok ott cseszik at a masik magyart ahol tudjak.... igazai patkanyok... arrol nem is beszelve hogy egy amcsi csavo azt mondta nekem 1x ! : ha ellenseget akarsz szerezni ! akkor ismrj meg 1 magyart ! :D az kiraly nem ? tehat sajnos az east coast-on ilyen velemenyel vannak rolunk ! :) de en vagyok itt az elen peldaja annak hogy segitokesz is tud lenni egy magyar !!! :)

2012. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3/5-nek: :) Ott vagyok, ahol a part szakad, de azért köszi a válaszokat!
2012. nov. 19. 13:27
 7/8 Ian Catman ***** válasza:
Valóban, New Yorkban a 80.-85. körül (és West, tehát a Parktól nyugatra), ott van még szegedi hentesbolt is, ahol forinttal fizethetsz..(a tulaj mondta, persze viccelt), mindenki magyarul beszélt, és főtt kolbászt ettek talpon állva. Van Budapest étterem is (nem ajánlom.)
2012. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

New Yorkban meg Queens egy reszen van sok magyar, lengyel es kelet europai, illetve Bronx-ban is de szinte mindenhol ahol eddig jartam, hallottam magyar szot :)

Buszon is sokszor csipek el magyarokat, en kedves lennek hozzajuk szolok, hogy beszelgessunk de elhuzzak a fejuket es tovabb mennek. Ilyen az elet :( :)

2012. nov. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!